22.05.2014

Statystyka meczu Arka -Puszcza: 4 bramki w 9 minut!

Była determinacja, ambicja i zwycięstwo. W 1 połowie Arkę dotknęły niemal wszystkie możliwe nieszczęścia... Kontuzja Mateusza Szwocha, czerwona kartka Michała Rzuchowskiego, potem samobójcze trafienie Adriana Budki...Nie było tego mało i trudno było o optymizm...

2 część była jednak szalona... W ciągu 9 minut padły 4 bramki, Arka 2 razy odrabiała straty , w końcu dobił gości Michał Szubert. "Szubi" po tygodniach przerwy stopniowo wracał do gry  i dzisiaj był niezwykle skuteczny będąc jednym z bohaterów meczu.

Przy jego bramkach świetne asysty zaliczyli Bartosz Ślusarski i debiutujacy dziś w pierwszym zespole Robert Sulewski.  Drugą bramkę w lidze zdobył dziś dla Arki Paweł Wojowski, a kapitalnie dograł mu piłkę Maciej Koziara, dla którego był to debiut w lidze w Gdyni (poprzednio zaliczył mecz pucharowy w Lubinie).

Trzeba oddać, że dziś nasza młodzież nie została sparaliżowana stawką meczu i odpowiedzialnością. Te akcje bramkowe były tego potwierdzeniem. Goście dwa razy obejmowali prowadzenie. W 1 połowie po bramce samobójczej prowadzili 1:0 , sami nie oddając celnego  strzału... Arka taki scenariusz kiedyś "przerabiała" w meczu w Łęcznej. Tym razem potrafiła odwrócić losy meczu grając w "10-tkę".

Brawa za ambicję! Debiut Piotra Rzepki w Gdyni wygrany. Arka w niedzielę zagra w Chojnicach i ...zobaczymy jaki scenariusz ułoży się dalej.