22.11.2013

Oczekiwanie na finisz ligi w Gdyni .

Kibice Arki z powodu pauzy drużyny w ub. kolejce musieli być cierpliwi  i część z nich po decyzji Wojewody z przyjściem na stadion musi wstrzymać się co najmniej do środy. Niezależnie od tego, jaka frekwencja będzie na meczu sobotnim zarówno trener jak i piłkarze oczekują gorącego dopingu.

To wsparcie jest potrzebne gdyż przed Arką trudne spotkanie z odrodzonym po zmianie trenera Stomilem, który w dodatku spotkanie wiosną w Gdyni wygrał 1:0.

W poprzednim sezonie drużyny były dla siebie wyjątkowo gościnne. Arka wygrała, bowiem w Olsztynie 2:0.  Na inaugurację obecnego sezonu zespoły zmierzyły się w Ostródzie i podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie.

Stomil w tym sezonie jest raczej zespołem własnego boiska. Na wyjazdach zanotował 1 zwycięstwo i 1 remis oraz 5 porażek. Te 4 punkty dają Stomilowi w tabeli „wyjazdowej” ostatnie miejsce w tabeli.

Trzeba na gości uważać jednak w pierwszej połowie gdyż tutaj są …”wiceliderem”. Arka jak wiemy rozkręca się w trakcie drugiej połowy, a więc choćby, dlatego nie można rywala lekceważyć.

Arka dzięki dłuższej przerwie doprowadzała w ostatnim tygodniu do pełnej sprawności kilku zawodników, którzy odczuwali skutki fatalnej murawy w Grudziądzu.

W ostatnim meczu ligowym w Gdyni z Chojniczanką  bohaterem meczu był Kamil Juraszek, który zapewnił Arce 3 punkty w 93 min po świetnym dośrodkowaniu Radka Pruchnika.

Mamy nadzieję, że w sobotę żółto-niebiescy nie będą trzymać w napięciu do końcowych minut i wcześniej zapewnią sobie  3 punkty.

Dziś najpierw odbyła się analiza sobotniego rywala, a potem elementy założeń przećwiczono na bocznym boisku GOSiR.  Nie zabrakło stałych fragmentów gry.  Oby jutro także okazały się silną bronią naszego zespołu.

Do tej pory oba zespoły mierzyły się 7 razy . Mają na koncie po 2 wygrane i 3 remisy. Bramki 6-7. O ujemnym bilansie decyduje wysoka porażka (0:3) w Olsztynie w sezonie 2002/03 w ówczesnej II lidze.

Pora się, więc Stomilowi zrewanżować także za tamtą porażkę!

Dla tych którzy nie będą mogli być obecni  na stadionie polecamy relacje live.