23.08.2013

Nasi rywale w liczbach: Sandecja Nowy Sącz

Bardzo pracowity tydzień żółto - niebieskich zbliża się ku końcowi, póki co nastroje są bardzo optymistyczne. Udało się awansować w Pucharze Polski oraz, co najważniejsze, wygrać bardzo ważny mecz ligowy z Flotą. Teraz, po kolejne ligowe punkty "Arkowcy" udadzą się na drugi koniec Polski - do Nowego Sącza. Sandecja po 4 kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ze zdobytym jednym punktem.

W przerwie letniej w drużynie z Nowego Sącza doszło do dużych zmian w kadrze, a już w trakcie tych rozgrywek nastąpiła zmiana na stanowisku trenera. Dotychczasowego szkoleniowca - Mirosława Hajdo, zastąpił Ryszard Kuźma, który był asystentem najpierw trenera Jacka Zielinskiego, a następnie Jose Marii Bakero w Lechu Poznań.

Z zespołu odeszło kilkunastu zawodników: Peter Borobićanin, Adrian Danek, Sebastian Duda, Marcin Kowalski, Mateusz Kowalski, Kristof Kurczynski, Paweł Leśniak, Piotr Mroziński, Wojciech Mróz, Paweł Nowak, Sebastian Śpiewak, Paweł Zwoliński oraz Patryk Tuszyński. W ich miejsce do klubu przyszli: Geworg Badaljan, Fabian Fałowski, Łukasz Grzeszczyk, Tomasz Margol, Matej Nather, Kamil Słaby Rafał Zawiślan oraz Ihor Tistyk.

Bilans spotkań Sandecji Nowy Sącz w sezonie 2013/2014: 0 zwycięstw  – 1 remis – 3 porażki

U siebie: 0 zwycięstw – 1 remis – 1 porażka

Na wyjeździe: 0 zwycięstw – 0 remisów – 1 porażka

Sezon ligowy drużyna Sandecji rozpoczęła od porażki na własnym stadionie z Okocimskim Brzesko 0:2. W drugiej kolejce nowosądeczanie wyjechali do Katowic gdzie ulegli w takim samym wymiarze "Gieksie". Po tym spotkaniu pracę stracił trener Mirosław Hajdo. W kolejnym spotkaniu drużynę poprowadził duet Stanisław Bodziony oraz Dariusz Peciak, a zespół zremisował bezbramkowo na własnym stadionie z Miedzią Legnica.

Debiut Ryszarda Kuźmy przypadł na mecz pucharowy z Flotą Świnoujście na własnym obiekcie, wcześniej nowosądeczanie wygrali z Polonią Bytom 2:1. Poprzedni rywal Arki musiał uznać wyższość Sandecji, która wygrała 4:2. Debiut ligowy już nie wyszedł tak okazale, "Biało- czarni" wyjechali do Łęcznej na mecz z Górnikiem. Gospodarze wygrali tamto spotkanie 3:0, strzelając dwie bramki w 90 minucie spotkania. Jedną z nich zdobył grający w poprzednim sezonie w Gdyni - Łukasz Zwoliński.

Bilans bramek: 0 strzelonych – 7 straconych

U siebie: 0 strzelonych – 2 stracone

Na wyjeździe: 0 strzelonych – 5 straconych

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 0                                       Bramki stracone z akcji: 6

Bramki zdobyte z rzutów karnych: 0                     Bramki stracone z rzutów karnych: 1

Bramki zdobyte samobójcze: 0                              Bramki stracone samobójcze: 0

Bramki strzelone w 1. połowie: 0                          Bramki stracone w 1. połowie: 2

Jeżeli chodzi o bilans bramkowy to piłka wpadała tylko do bramki Sandecji. Nowosądeczanom nie udało się jeszcze zdobyć bramki w lidze. Dwie bramki zostały stracone w Nowym Sączu, natomiast pięć bramek na obcych boiskach. Jedna bramka stracona padła z rzutu karnego. Więcej goli Sandecja traciła w drugich połowach spotkań.

Statystyki zawodników:

Marcin Cabaj, Marcin Makuch, Peter Petran - 360 minut (4 spotkania),

Adam Mójta - 335 minut (4 spotkania),

Maciej Bębenek - 304 minuty (4 spotkania).

Maciej Bębenek, Piotr Giel, Łukasz Grzeszczyk, Adam Mójta, Przemysław Szarek, Sebastian Szczepański - po 1 żółtej kartce.

Wśród statystyk indywidualnych pod względem ilości minut spędzonych na boisku, trzech zawodników rozegrało 4 pełne spotkania są to Marcin Cabaj, Marcin Makuch oraz Peter Petran. Jako, że Sandecja nie strzeliła jeszcze bramki przypomnimy najlepszego strzelca z ostatnich lat - Arkadiusza Aleksandra. W kolejnych sezonach zdobywał on 9 bramek w sezonie 09/10, 15 sezon 10/11, 16 sezon 11/12, oraz w rundzie jesiennej sezonu 12/13 - 7 bramek. W sobotę napastnik prawdopodobnie znowu wybiegnie na boisko, tym razem jednak w barwach Arki.

W najbliższą sobotę czeka "Arkowców" trudne spotkanie w Nowym Sączu. Sandecja chcąc się utrzymać musi zacząć zdobywać bramki i punktować. To zmartwienie nowego trenera "Biało- czarnych", natomiast "Arkowcy" muszą stanąć na wysokości zadania i przywieźć cenne trzy punkty z dalekiego wyjazdu.