TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

30.07.2013

Ekspert Orange Sport Andrzej Iwan uważa, że Arka Gdynia to mocny zespół.

Arka Gdynia przez wielu ekspertów traktowana jest jako jeden z głównych faworytów do awansu do ekstraklasy. - Jeśli do umiejętności gdynianie dołożą cechy wolicjonalne, to z pewnością będą się liczyć w walce o czołowe lokaty - mówi ekspert Orange Sport Andrzej Iwan.
 

Piłkarze I-ligowej Arki w ostatni weekend na boisku w Ostródzie zainaugurowali nowy sezon. W spotkaniu ze Stomilem Olsztyn padł bezbramkowy remis, jednak mimo wszystko żółto-niebiescy według wielu obserwatorów są jednym z najpoważniejszych kandydatów do awansu do ekstraklasy. Podobne zdanie o Arce ma Andrzej Iwan, który obecnie komentuje mecze I ligi w Orange Sport.

- Według mnie to mocny zespół. Oprócz umiejętności piłkarskich widać też jakość gry. Po odejściu Petra Nemeca Arka zaczęła grać lepiej. Trener Paweł Sikora zdołał uformować drużynę. Trzeba jednak pamiętać, że w I lidze ważną rolę odgrywają cechy wolicjonalne. Jeśli do umiejętności gdynianie dołożą te cechy, to z pewnością będą się liczyć w walce o czołowe lokaty. Zresztą nawet w słabym meczu ze Stomilem można było dostrzec, że ta drużyna ma potencjał - mówi Iwan w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim.

 

 Były reprezentant Polski docenia dodatkowo Brazylijczyka Marcusa da Silvę, który według Iwana może zostać liderem drużyny.

- Marcus ma zadatki, by być liderem zespołu, ale z drugiej strony widać, że trener Sikora dba o to, by w zespole nie było indywidualnej gry. W meczu ze Stomilem doszło nawet do tego, że trener go zmienił, mimo że był jednym z lepszych na boisku. To zapewne wynikało jednak z założeń taktycznych, których Brazylijczyk nie realizował. Myślę, że da Silva musi przede wszystkim ustabilizować swoją dyspozycję. On ma naprawdę wielki potencjał, w zanadrzu kilka wspaniałych zagrań, ale lepiej dla niego, by nie wznosił się na całkowite wyżyny umiejętności, lecz grał równiej - dodaje ekspert Orange Sport.

 

więcej o Arce na trojmiasto.sport.pl

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/prasa004_bef87acd11e26312d85e52149e152ea7.jpg

 

więcej na: www.dziennikbaltycki.pl

 

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia