TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan


Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
LV Bet
Gdynia Sport
gdyniasport
gdyniasport
bo2020

Aktualności

img

25.07.2013

Chipolbrok kolejny sezon sponsoruje Arkę!

Miło nam przedstawić wieloletniego sponsora, który kolejny sezon będzie sponsorował Arkę Gdynia! Chińsko Polskie Towarzystwo Okrętowe jest z Arką od wielu lat bez względu na klasę rozgrywkową w jakiej się znajduje. Mamy nadzieję, że w tym sezonie pomoże drużynie wpłynąć na wody Ekstraklasy!

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/logo_CP_DK_7607facf67db9851f3649d910fe272e7.jpg

 

Chińsko-Polskie Towarzystwo Okrętowe SA w Szanghaju czyli Chipolbrok zostało powołane w roku 1951 w Tianjin i Gdyni jako "Chińsko-Polskie Przedsiębiorstwo Maklerów Okrętowych" na podstawie umowy między Polską i Chinami w celu ustanowienia połączenia drogą morską między portami chińskimi i polskimi. Rolę udziałowców pełnią rządy Polski i Chin reprezentowane przez ministrów transportu obu państw.

Chipolbrok jest najstarszym chińskim armatorem dalekomorskim i pierwszym przedsiębiorstwem z udziałem kapitału zagranicznego w Chińskiej Republice Ludowej. W roku 2006 Chipolbrok dysponował 22 drobnicowcami obsługującymi linie chińsko-zachodnio- i północnoeuropejską. Tradycją nazewniczą Chipolbroku jest nadawanie bliźniaczym jednostkom pływającym nazw chińskich i polskich, statki armatora pływają pod banderami cypryjską i maltańską. W latach 60. i 70. większość statków pochodziła ze stoczni polskich (obecnie z chińskich).

Firma dysponuje stałym przedstawicielstwem w Gdyni. W wyniku restrukturyzacji w latach 90. firma rozszerzyła swoją ofertę transportową o porty Europy Zachodniej i basenu Morza Śródziemnego jak również linię z portów Dalekiego Wschodu do portów USA i Zatoki Meksykańskiej oraz innych portów w basenie Morza Karaibskiego, a także Afryki.
Chipolbrok od wielu lat wspiera Arkę, a dyrektor Andrzej Karnabal, niegdyś był bezpośrednio zaangażowany w sprawy klubu, pełniąc funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Sportowej Spółki Akcyjnej.
Poprzedni Następny

Mapa Strony