16.03.2013

Arka - Cracovia 1:1. Zgodny podział punktów

Arka była bliższa wygranej w meczu z Cracovią, ale ostatecznie musi się zadowolić jednym punktem. Paweł Sikora może byc jednak zadowolony z postawy swojego zespołu i z optymimem wyczekiwać na kolejne mecze.

19. kolejka I ligi

Arka Gdynia  - Cracovia 1:1 (1:0)
Bramki: Radzewicz 20' - Dudzic 50'

Arka:  Szlaga - Krajanowski, Jarzębowski, Brodziński, Tomasik - Grzelak, Rzuchowski (67' Pruchnik), Szwoch, Radzewicz - Kuklis (75' Pietkiewicz), Zwoliński (62' da Silva)

Cracovia: Pilarz - Marciniak, Kosanović, Żytko, Struna - Szelig, Budziński, Dąbrowski (77' Zejdler), Dudzic - Bernhardt (89' Romanov) - Bojlević (70' Zieliński).

Żółte kartki: Krajanowski - Budziński

Sędzia: Tomasz Garbowski (Kluczbork).

Widzów: 7560

0 min - kwadrans do meczu, trybuny powoli się zapełniają. Zimne powietrze, ale atmosfera dziś z pewnością będzie gorąca. Trzymamy kciuki za żółto-niebieskich, aby uradowali dziś wytęskonioną przez całą zimę gdyńską publiczność!

1 min - początek meczu, zaczęła Arka.

7 min - pierwszy strzał na bramkę Cracovii. Z daleko, bo z ponad 30 metrów, dlatego nie miał Pilarz kłopotów z interwencją.

9 min - złe dośrodkowanie Krajanowskiego trochę za szybko zakończyło dobrze zapowiadającą się akcję Arki.

10 min - Kuklis spróbował sprytnego strzału z linii pola karnego, ale trafił w światło bramki.

16 min - od kilku minut dłużej posiadaniu piłki utrzymują się goście. Jej gra ogranicza się jednak do podań w poprzek boiska

17 min - znów niezła akcja Arki, ale Kuklis źle zagrał już polu karnym Pasów i straciliśmy szansę, na oddanie groźnego strzału

18 min - pierwszy, ale niecelny strzał Cracovii. Z ok. 16m uderzał Bernhardt.

19 min - fatalnie rozegrany rzut rożny przez Arkę i z kontrą wyszli goście. Bojlević uderzył ok. narożnika pola karnego, ale niecelnie.

20 min - goooooolll dla Arki!!! Fenomenalne uderzenie Radzewicza z ok. 30 metrów wpada w okienko!!!

23 min - znów Radzewicz, tym razem z powietrza, ale 2 metry od słupka

30 min - Bernhardt, wobec nieporadności kolegów, spróbował strzału z ok. 30 metrów, ale Szlaga mógł spokojnie odprowadzić piłkę wzrokiem

32 min - uderzał Kosanović z rzutu wolnego, ale znów bez zagrożenia dla gdyńskiej bramki

33 min - Zwoliński uderzył z powietrza z ok. 14 metrów, ale trafił w Kuklisa. Ta piłka miała szansę wpaść do bramki!

34 min - Cracovia była bardzo bliska gola wyrównującego. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Bojlević, a głową piłkę trącił Kosanović, a ta minimalnie przeszła obok słupka!

37 min - bardzo ładna akcja Szwoch - Radzewicz została niestety przerwana przez obrońców. Wydawało się, że "radza" znów będzie miał szansę zaskoczyć Pilarza.

41 min - Szwoch z rzutu rożnego posłał piłkę wprost na głowę Grzelaka, ten przedłużył jej lot, a Brodziński minimalnie jej nie sięgnął!

43 min - Krajanowski spóźnił wślizg i zasłużenie obejrzał żółtą kartkę

44 min - po stałym fragmencie gry przed doskonałą okazją stanął Brodiński! Oddał strzał, ale w miejsce, gdzie stał Pilarz!

45 min - pierwsza połowa kończy się celnym strzałem Radzewicza z rzutu wolnego z 35 metrów. Pilarz jednak spokojnie chwyta futbolówkę.

PRZERWA - obie drużyny stworzyły niezbyt dużo sytuacji podbramkowych, ale to Arka wykazuje wiecej inicjatywy w grze ofenywnej i zasłużenie prowadzi. Bramkę Radzewicza kibice z Gdyni zapamiętają na długo.

46 min - oba zespoły rozpoczęły drugą połowę bez zmian w składach

48 min - rzut wolny z okolic narożnika pola karnego wykonywał Kosanović, piłka szła w bramkę, ale jej lot przerwał jeden z krakowian.

50 min - gol dla Cracovii. Błąd w ustawieniu naszej obrony bezbłędnie wykorzystał Dudzic, który na pełnej prędkości wbiegł w pole karne i posłał piłkę w długi róg bramki Szlagi.

54 min - od początku drugiej połowy napiera Cracovia. Szybko wyrównała i wciąż szuka okazji do zdobywania bramek.

62 min - na boisku pojawia się Marcus da Silva. Wszyscy liczymy na jego skuteczność!

65 min - ładne wejście w pole karne Kuklisa. Goście w ostatniej chwili ratują się wybiciem piłki na rzut rożny.

70 min - ciekawa akcja Arki. Szkoda, że zupełnie nie wyszedł strzał Kuklisowi

71 min - świetna akcja da Silvy na prawym skrzydle, po dośrodkowaniu i zmianie kierunku lotu przez Grzelaka, pilka trafiła w słupek!

73 min - da Silva główkuje w światło bramki, ale Pilarz nie miał najmniejszych problemów z tą piłką

75 min - Dąbrowski z 20 metrów posłał piłkę pod sam dach trybun stadionu w Gdyni

75 min  - w zespole Arki debiutuje Pietkiewicz

76 min - indywidualna akcja i fantastyczny strzał prawą nogą Radzewicza. Z najwyższym trudem broni Pilarz!

81 min - wydawało się, że Dudzic wyjdzie na sytuację sam na sam ze Szlagą, ale przegrał pojedynek biegowy z Brodzińskim

82 min - znów uderzenie Radzewicza, tym razem nad poprzeczką!

85 min - ależ akcja Pruchnika! Ograł kilku rywali i wpadł w pole karne. Pasy znów muszą ratować się wybiciem na róg

KONIEC - remis na inaugurację wiosny w Gdyni. Arka ma czego żałować, bo Pasy nie zademonstrowały formy faworyta ligi. Gra naszego zespołu może jednak napawać optymizmem przed kolejnymi meczami o punkty