14.08.2006

Podsumowanie 3. kolejki OE

Wisła Kraków pokonała Wisłę Płock 2:0 w jedynym niedzielnym meczu Orange Ekstraklasy, kończącym trzecią kolejkę rozgrywek. Bramki zdobyli w drugiej połowie Branko Radovanović i Marek Penksa.
Dzięki zwycięstwu zespół Dana Petrescu awansował na pozycję wicelidera. Liderem nadal jest BOT GKS Bełchatów, który w sobotę niespodziewanie pokonał na wyjeździe Legię Warszawa 2:1. Po trzech kolejkach spotkań podopieczni Oresta Lenczyka jako jedyni w lidze mają komplet punktów.

GKS, który w poprzednich meczach wygrał z Górnikiem Łęczna i Widzewem Łódź, przyjechał na stadion mistrza Polski bez kompleksów. Na początku drugiej połowy goście stracili co prawda gola po uderzeniu Miroslava Radovicia, ale w końcówce pokazali charakter i zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W drużynie gospodarzy zabrakło zawieszonego za jazdę pod wpływem alkoholu Eltona oraz kontuzjowanych Marcina Burkhardta i Wojciecha Szali.

Aż siedem bramek padło w Lubinie, gdzie Zagłębie pokonało Cracovię Kraków 4:3. Drużyna prowadzona przez Edwarda Klejndinsta mogła wygrać wyżej, ale w końcówce Maciej Iwański nie wykorzystał karnego.

Sytuacja na stadionie Zagłębia zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najpierw prowadzenie objęli gospodarze. Później trzy bramki zdobyli goście. Tuż po przerwie doszło do wyrównania. Zwycięskiego gola dla klubu z Lubina zdobył Wojciech Łobodziński.

Bardzo emocjonujące spotkanie obejrzeli także kibice w Kielcach, gdzie Korona zremisowała z Lechem Poznań 2:2. Gospodarze po 37. minutach prowadzili 2:0, ale w drugiej połowie goście zdołali odrobić straty i doprowadzić do remisu.

55. derby Łodzi zakończyły się w piątek zwycięstwem Widzewa. Występujący w charakterze gospodarzy podopieczni Michała Probierza po pół godzinie gry i bramkach Andrzeja Tychowskiego i Saszy Bogunovicia prowadzili 2:0. Tuż przed przerwą kontaktowego gola zdobył Łukasz Madej.

W drugiej połowie ŁKS przeważał, ale nie potrafił doprowadzić do wyrównania. Widzew, z sześcioma punktami, zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli.

Odkąd obie drużyny poprzednio zmierzyły się w ekstraklasie minęło sześć lat. W sezonie 1999/2000 triumfował dwukrotnie Widzew.

Dwa z trzech pozostałych spotkań trzeciej kolejki zakończyły się bezbramkowymi remisami - Odry Wodzisław z Groclinem Grodzisk Wlkp. i Pogoni Szczecin z Arką Gdynia. W pojedynku dwóch Górników lepsi byli piłkarze z Zabrza, którzy w Łęcznej wygrali 2:0.

W ośmiu meczach trzeciej kolejki padło 21 bramek. Sędziowie ukarali zawodników 33 żółtymi kartkami. Stadiony odwiedziło ponad 56 tysięcy widzów. Najwięcej, po około 12 tysięcy kibiców, obejrzało spotkania w Kielcach i Szczecinie.