13.06.2023

Arka II: Kolejna wygrana drugiego zespołu

Po strzeleniu czterech goli Aniołom Garczegorze Arkowcy powtórzyli tę sztukę z drugim zespołem Chojniczanki. Tym razem jednak zachowali czyste konto po stronie strat.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 36. kolejka

Arka II Gdynia  Chojniczanka II Chojnice 4:0 (0:0)

Bramki: Kukuruza 54', Pieńczykowski 74', Siekierski 80', Schwartzman 84'

Semerling – Rusnak, Galiński, Branicki (46' Nawrocki), Siekierski – Schwartzman, Romanik (60' Belim, 75' Gołębiowski) – Pyrek (60' Hebel), Łyszkiewicz-Dustet (60' Stenka), Pieńczykowski – Kukuruza

W spotkaniu 36. kolejki doszło do starcia rezerw tegorocznych pierwszoligowców. Zakończyło się ono zdecydowanym zwycięstwem podopiecznych trenera Macieja Cieślika. Wysoka wygrana odzwierciedlała to, co zobaczyć mogliśmy na murawie – a więc dominację Arkowców od początku do końca spotkania. Co prawda w pierwszej połowie bramki nie padły, jednak w drugiej worek z golami otworzył się na dobre.

Wynik w 54 min. otworzył Kukuruza po podaniu Łyszkiewicza-Dusteta. Dwadzieścia minut później rezultat podwyższył Pieńczykowski, który mocnym strzałem zakończył indywidualną akcję. Kolejne trafienia, których autorami w 80 i 84 min. byli Siekierski i Schwartzman, padły po strzałach z pola karnego, które były następstwem rozegrania stałych fragmentów gry.

Do końca sezonu pozostały już tylko 2 spotkania. W kolejnym meczu – 17 czerwca nasz drugi zespół zmierzy się na wyjeździe ze Spartą Sycewice. Ostatni mecz rozegramy Narodowym Stadionie Rugby z Bytovią Bytów

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

– Zakończyliśmy tym meczem tygodniowy maraton spotkań sobota-czwartek-niedziela, gdzie zdobyliśmy 7 punktów. Na pewno słowa uznania należą się trenerowi Grzegorzowi Wittowi za przygotowanie fizyczne naszych zawodników, co zdecydowanie zaważyło na ostatnich wynikach.