04.11.2016

Statystyka meczu Wisła Płock - Arka.

Arka wywozi z Płocka cenny remis. Po 15 meczach ma na koncie 20 punktów i dodatni bilans bramek.  Jakie będzie miejsce zadecydują kolejne mecze tej ostatniej serii 1 rundy sezonu 2016/17. Z Plocka nasz zespół wraca w dobrych nastrojach, dzięki wywalczeniu 1 punktu i teraz będzie miał trochę czasu na odpoczynek i regenerację. Przerwa na reprezentację pozwoli na lekki oddech przed dogrywką jaka nas czeka do połowy grudnia.

W pierwszej połowie Arka nie oddała celnego strzału. Dwie groźne sytuacje stworzyli gospodarze, ale czujny w bramce był Konrad Jałocha.

W drugiej połowie Konrad wciąż był na stanowisku. Próbowali m.in. Kante, Reca czy Furman. Przeważali gospodarze. Raz w 65 min po akcji Wisły wyręczył go Krzysztof Sobieraj, który zablokował uderzenie do pustej już bramki.  "Sobi" rozegrał mecz nr 235 w żółto-niebieskich barwach.

Mecz ten mimo  kilku sytuacji gospodarzy w 2 połowie układał się na remis i takim rezultatem zakończył.  To trzeci z rzędu remis 0:0 Arki na wyjeździe. Teraz czas na zwycięstwo w Gdyni. Na ten kolejny mecz w lidze poczekamy jednak do 20 listopada.

W spotkaniu tym pauza czeka Adama Marciniaka, który otrzymał dzisiaj czwartą kartkę w sezonie.