03.11.2016

Nasi Rywale: Wisła Płock.

Długo oczekiwane derby już za nami. Arka podzieliła się punktami z liderem w przedostatnim spotkaniu rundy "jesiennej". Gdynianie jeszcze nie grali w tym sezonie z drugim beniaminkiem - Wisłą Płock. Mecz z dwunastą drużyną obecnego sezonu odbędzie się w piątek o godzinie 18:00 w Płocku.

Największe sukcesy Wisły :

4. miejsce w I lidze - 2004/2005
zdobywca Pucharu Polski -  2005/2006
zdobywca Superpucharu Ekstraklasy - 2006

W poprzednim sezonie Wisła Płock zajęła miejsce 2. w I lidze z dorobkiem 63 punktów.

W przerwie letniej w kadrze zespołu doszło do drużyn zmian w kadrze, z drużyny odeszli: Jakub Bąk, Fabian Hiszpański, Dawid Jabłoński, Lukas Kubus, Mikołaj Lebedyński, Wojciech Łuczak, Jakub Łukowski, Marko Radic oraz Patryk Szczepański.

W ich miejsce zakontraktowani zostali: Tomislav Bozić, DOminik Furmann, Witalij Hemeha, Jose Kante, Siergiej Kriwiec, Giorgi Merebaszwili, Krystian Popiela, Kamil Sylwestrzak oraz Ivica Vrdoljak.

Bilans spotkań Wisły Płock w sezonie 2016/2017: 4 zwycięstw  – 3  remisy – 7 porażek

U siebie: 3 zwycięstwa  – 0 remisów – 4 porażki

Na wyjeździe: 1 zwycięstwo – 1 remis  – 3 porażki

Wyniki rozegranych spotkań w lidze zespołu z Płocka:

1.

Lechia Gdańsk (d)

2 - 1

Przemysław Szymiński 23, Dominik Furman 77 (k)

Najwięcej minut na boisku:

Dominik Furman, Seweryn Kiełpin, Patryk Stępiński, Przemysław Szymiński - 1260 minut (14 spotkań),

Tomislav Bozić - 1254 minuty (14 spotkań),

Jose Kante - 980 minut (13 spotkań).

Najlepszy strzelec:

Jose Kante -  4 bramki,

Giorgi Merebaszwili -3 bramki

Dominik Furman, Dimityr Iliejw - po 2 bramki.

Najostrzej grający:

Dominik Kun - 4 żółte kartki (czerwona po dwóch żółtych),

Dominik Furman, Maksymilian Rogalski, Cezary Stefańczyk - po 3 żółte kartki,

Emil Drozdowicz - 2 żółte kartki (czerwona po dwóch żółtych).

Mecz z Wisłą Płock, można nazwać spotkaniem o przełamanie. Dwaj beniaminkowie  sezon w Ekstraklasie zaczęły bardzo dobrze. W ostatnich spotkaniach w jednym i drugim przypadku brakuje zwycięstw. Gdynianie jednak remisowali w tym czasie trzykrotnie, natomiast Wisła zanotowała 4 porażki z rzędu. Liczymy na to, że spotkanie z Lechią, będzie dobrym prognostykiem i w meczu z płocczanami, Arka z taką samą determinacją będzie dążyła do zdobycia trzech punktów.

opracował: Sebastian Jędrzejewski