04.11.2016

Wisła Płock - Arka 0:0. Podział punktów w meczu beniaminków.

Obie drużyny szukały zwycięstwa, które przerwałoby trwającą od pięciu spotkań serię bez kompletu punktów. Żadna go nie znalazła, więc obaj beniaminkowie muszą zadowolić jednym punktem, a na wygraną poczekać do następnej kolejki.

15. kolejka Lotto Ekstraklasy

Wisła Płock - Arka Gdynia 0:0

Wisła: Kiełpin - Stępiński, Szymiński, Bozić, Sylwestrzak - Wlazło, Furman, Kun (60' Reca), Krivets (75' Iliev), Merebashvili (89' Hemeha) - Kante

Arka: Jałocha - Zbozień, Sobieraj, Sołdecki, Warcholak - Błąd (66' Yussuff), Sambea, Hofbauer (60' Siemaszko), Bożok - Szwoch - Abbott (73' Marciniak).

Żółte kartki: Stępiński - Sołdecki, Yussuff, Marciniak, Siemaszko, Sobieraj

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

0 min - jeszcze na dobre nie opadły emocje po niedzielnych derbach, a Arka już podchodzi do kolejnej bitwy o ligowe punkty. W Płocku ostatnimi czasy Arce się wiodło, ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że dla losów dzisiejszego meczu nie ma to żadnego znaczenia.

0 min - Wisła przegrała cztery ostatnie spotkanie, więc determinacji dziś z pewnością jej nie zabraknie. Arka natomiast zagrała dobry mecz z Lechią i niewykluczone, że dostała impuls, który pozwoli jej powrócić na zwycięską ścieżkę. Tak czy inaczej, powinniśmy zobaczyć dziś naprawdę ciekawy mecz.

0 min - tym razem Arka musi sobie radzić bez Marcusa da Silvy, który z Lechią obejrzał czwartą żółtą kartkę, oraz leczącego kontuzję Antoniego Łukasiewicza.

0 min - dziś miejsca w wyjściowej jedenastce zabrakło dla Adama Marciniaka. Trafił do niej natomiast zdobywca gola w meczu z Lechią, Adrian Błąd.

0 min - w zespole Wisły wciąż nie ma, nawet na ławce rezerwowych, Ivicy Vrdoljaka, którego płocczanie w ostatnich dniach zgłosili do rozgrywek.

0 min - do składu Arki, po przymusowej pauzie za nadmiar żółtych kartek, wrócił Miro Bożok. W jego ręce powraca też kapitańska opaska.

0 min - żółto-niebiescy jako pierwsi zeszli z rozgrzewki i udali się przygotować do gry.

0 min - na trybunach stadionu w Płocku dziś wyjątkowo nieliczna grupa kibiców.

0 min - obie jedenastki maszerują już w kierunku środka boiska. Arka dziś w jednolitych żółtych strojach. Gospodarze w biało-niebieskich pasach.

0 min - zaczęła Wisła!

4 min - pierwsze podejście Arki pod pole karne Wisły. Po zagraniu reką obrońcy, mamy rzut wolny z lewej strony pola karnego. Zagrana przez Błąda piłka jednak odbija się od nóg gospodarzy i opuszcza szesnastkę.

5 min - dwukrotnie przed dużą szansą byli Arkowcy! Najpierw uderzenie z 20 metrów Hofbauera obijają defensorzy na rzut rożny. Po kornerze wykonanym przez Bożoka, główkował Zbozień, a piłka trafiła jeszcze do Sołdeckiego, który w trudnej sytuacji, stojąc tyłem do bramki, przeniósł futbolówkę ponad poprzeczką!

10 min - na razie widać, że Arka wyszła dobrze usposobiona do gry, w przeciwieństwie do gospodarzy, o których dominuje nerwowość. Warto by było to wykorzystać!

11 min - starcie Zbozienia z Krivtsem w naszym polu karnym, po którym Białorusin padł na murawę. Sędzia nie przerwał gry.

12 min - nieudana próba strzału z dystansu autorstwa Yannicka Sambei.

16 min - dośrodkowanie Warcholaka poszło w światło bramki Kiełpina, który zachował czujność i pewnie złapał piłkę.

18 min - Furman oddał strzał z 30 metrów, ale piłka minęła bramkę Jałochy w odległości ok. metra od poprzeczki.

19 min - znów strzał z dystansu, tym razem z ok. 18 metrów, a uderzał Krivets. Ponownie uderzenie niecelne, ale było groźnie!

22 min - Sołdecki faulem zatrzymał szarżującego Wlazłę z lewej strony naszego pola karnego i otrzymał żółtą kartkę.

23 min - bardzo groźnie dośrodkował z rzutu wolnego Furman, ale skutecznie piąstkował Jałocha!

24 min - Jałocha odbija na rzut rożny piłkę po strzale z 18 metrów Merebashvilego! Kolejna bardzo dobra interwencja naszego bramkarza.

27 min - korner dla Arki po zablokowaniu centry Miro Bożoka.

27 min - z narożnika boiska zagrywał kapitan Arki, a piłka trafia przed pole karne. Mocno w szesnastkę znów wstrzelił piłkę Sobieraj, a gdy ta trafiła do Abbotta, nasz napastnik oddał niecelny strzał.

29 min - Błąd strzelił nieznacznie nad poprzeczką Kiełpina po tym, jak piłkę na strzał wyłożył mu Abbott.

31 min - Sołdecki znów nie mógł poradzić sobie z Wlazłą i ostatecznie faulował zawodnika Wisły. Nasz obrońca musi być bardzo ostrożny, bo ma już na swoim koncie żółtą kartkę.

32 min - złe rozegranie piłki przez gospodarzy przed naszym polem karnym. Krivets podaje piłkę w ręce Jałochy.

33 min - wyrzut z autu Warcholaka w pole karne Wisły. Bliski dojścia do piłki był Hofbauer, ale ostatecznie skuteczni w obronie okazali się płocczanie.

35 min - kolejna szybka akcja gdynian. Szkoda, że dośrodkowanie Błąda nie dotarło do Abbotta.

37 min - Stępiński ogląda żółtą kartkę za faul na Bożoku.

38 min - Warcholak faulowany z lewej strony pola karnego Wisły. Będzie szansa na zagrożenie bramce Kiełpina.

39 min - niezła centra Błąd z wolnego, ale jednak skutecznie bronią się Wiślacy.

40 min - Merebashvili oddaje strzał z powietrza w obrębie naszej "szesnastki", ale wysoko ponad bramką.

42 min - kolejna okazja dla Furmana na dośrodkowanie pod naszą bramkę. Piłka spada na głowę Wlazły i wydawało się, że musi być gol, ale Jałocha zdołał jakimś cudem jeszcze odbić piłkę! Wlazło próbował jeszcze dobijać, ale bez skutku! To była najlepsza okazja Wisły w tym meczu!

44 min - rzut rożny wykonał Furman, a Jałocha znów na posterunku. Skutecznie piąstkuje w tłoku pod swoją bramką golkiper Arki.

PRZERWA - do przerwy w Płocku bez bramek. Obie drużyny miały kilka okazji do otworzenia wyniku, ale brakuje im skuteczności. Trudno na razie wskazać zespół lepszy, ale mamy nadzieję, że po zmianie stron Arkowcy pokuszą się o bramki i szybko rozstrzygną na swoją korzyść te rozważania.

46 min - gramy!

47 min - faulowany Szwoch w bocznej strefie boiska.

47 min - rzut wolny wykonał Hofbauer, a w roli skutecznego obrońcy wystąpił Dominik Furman.

49 min - interwencji medycznej potrzebuje Hofbauer. Austriak został trafiony w twarz.

51 min - Hofbauer wrócił do gry.

52 min - do dośrodkowania Warcholaka doszedł Błąd, który głową skierował piłkę tuż obok bramki Kiełpina!

54 min - Arka znów wygląda na zespół, który lepiej rozpoczął połowę. Kolejna centra w pole karne, tym razem za sprawą Bożoka, lecz znów ratują się Wiślacy.

56 min - Bożok był bliski zabrania się z piłką w pole karne, ale w ostatniej chwili obrońcy wygranęli mu piłkę spod nóg.

58 min - Szwoch wrócił we własne pole karne i uprzedził tam w ostatniej chwili Furmana, który mógłby mieć doskonałą okazję na strzał po podaniu od Wlazły.

60 min - pierwsze zmiany przeprowadzają Niciński i Kaczmarek. Hofbauer został zmieniony przez Siemaszkę, a w zespole gospodarzy Reca zmienia Kuna.

61 min - doskonałą okazję miała Wisła. Na szczęście Reca nie trafił w piłkę po tym, jak idealnie wyłożył mu ją Merebashvili.

63 min - i znów bardzo gorąco pod naszą bramką, tym razem po rzucie rożnym wykonanym przez Furmana. Jałocha odbija strzał Kante!

65 min - fortuna jest przy Arce! Sobieraj wybił piłkę z pustej już gdyńskiej bramki, a strzelał Krivets! Jałocha wyszedł wcześniej z bramki, bo stoczył pojedynek z Merebashvilim.

66 min - Yussuff wchodzi za Adriana Błąda.

68 min - Sylwestrzak z bliska przenosi piłkę nad naszą poprzeczką! Centrował Stępiński, a piłkę głową do Sylwestrzaka przedłużył Kante. Ostatnie minuty należą do gospodarzy, ale Arka wciąż szczęślwie się broni.

71 min - precyzyjne dośrodkowanie Recy do Kante, a główka napastnika posłana wprost w Jałochę! Brawo Konrad!

73 min - nieco za mocne prostopadłe podanie Warcholaka do Yussuffa.

73 min - Marciniak zmienia Abbotta. To ostatnia zmiana w Arce.

74 min - żółta kartka dla Yussuffa za faul na Wlazłym.

75 min - Iliev wchodzi za Krivtsa.

76 min - dośrodkowanie spod linii końcowej Sylwestrzaka dobrze wybija Jałocha.

77 min - Yussuff przyjął piłkę w polu karnym Wisły, a po obróceniu się w kierunku bramki oddał niecelny strzał.

78 min - pomoc udzielana jest Arkadiuszowi Recy, który zderzył się z Siemaszką.

80 min - żółta kartka dla Marciniaka. To oznacza pauzę tego zawodnika w następnym meczu.

81 min - z rzutu wolnego spod linii bocznej dośrodkowywał Furman, piłkę odbija Jałocha, a najszybciej do niej doszedł Sobieraj i wybił piłkę na rzut rożny.

83 min - poprzeczka ratuje tym razem Arkę po strzale głową Wlazły!

83 min - Iliev z dystansu, ale bardzo niecelnie.

86 min - żółta kartka dla Siemaszki.

87 min - Merebashvili wszedł z piłka w pole karne i strzałem poszukał dalszego rogu. Niecelny strzał zawodnika Wisły.

89 min - ostatnia korekta w Wiśle. Hemeha zmienia Merebashvilego.

90 min - ten mecz potrwa jeszcze cztery minuty.

90+2 min - znów piłka posłana w nasze pole karne, chwyta ją Jałocha.

90+3 min - żółta kartka dla Sobieraja.

KONIEC - druga połowa od 60 minuty toczyła się pod dyktando gospodarzy, ale Arka skutecznie spisywała się w defensywie. Zdeterminowana Wisła kilkakrotnie poważnie zagroziła bramce Jałochy, ale nie znalazła sposobu na naszego bramkarza.