22.02.2015

Juniorzy ze zmiennym szczęściem.

Sparingi rozegrały nasze drużyny juniorskie. Starsi ulegli Olimpii Osowa 0;1, natomiast młodsi pokonali Orlęta Reda 4:1.

Sparing juniorzy starsi:

Arka Gdynia  - Olimpia Osowa 0:1 (0:0)

Bramka: 65'

Arka JA: Moczadło (45 Kotkowski), Izdebski, Skrzypczak (45 Obrzanek), Niciński, Wawszczyk (55 Żelezik), Dorawa (45 Hołtyn), Kreft, Patok (55 Malanowski), Pobłocki, Białek, Kłosowski (45 Kucharski).

W pierwszej połowie młodzi "Arkowcy" stworzyli sobie kilka stuprocentowych sytuacji do zdobycia bramki. Swoje sytuacje mieli między innymi Błażej Białek, Jakub Kłosowski oraz Filip Kreft. Żle ustawione celowniki i świetna dyspozycja bramkarza Olimpii spowodowały, że pierwsza część gry zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Po zmianie stron gra się wyrównała i oba zespoły dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki. Sztuka ta udała się drużynie z Gdańska w 65 minucie meczu.

Sparing juniorzy młodsi:

Arka - Orlęta Reda  4:1 (4:0)

Bramki: Kłosowski 2 (14', 27'),  Olszewski 31',  Łyszyk 35 - 61'

Arka JB: Hiszpański (46' Więckowicz), Gębiś (60' Joachimiak), Kaszorek, Brodzik (60' Czaja), Wawszczyk (40' testowany), Hołtyn (46' Pasieka), Dorawa (46' Olszewski B.), Siejak (60' Góralski), Łyszyk (60' Krauze), Kłosowski (46' Wośk)

Bardzo dobra pierwsza połowa w wykonaniu naszego zespołu. Arka grała szybko, agresywnie zmuszając przeciwnika do błędów oraz wyprowadzając szybkie kontry po przechwycie piłki. W drugiej polowie na początku meczu zawodnicy z Redy, zaczeli grać agresywniej i szybciej w wyniku czego zdobyli bramkę z rzutu karnego. Arka dalej tworzyła sobie sytuacje bramkowe, ale nie potrafiła ich wykorzystać.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

Bardzo zadowolony jestem szczególnie z pierwszej połowy, gdzie oprócz bardzo dobrej gry w ataku zespół zdyscyplinowanie  zagrał w obronie. W drugie połowie gra była już zbyt chaotyczna, oraz bardzo nieskuteczna - nie wykorzystaliśmy trzech 100% sytuacji. Każdy sparing daje nam cenne informacje nad czym mamy pracować w procesie szkoleniowym i pozwala ocenić każdego z zawodników.