22.03.2021

Komplet zwycięstw juniorów

Nasze drużyny juniorskie w miniony weekend odniosły zwycięstwa w wyjazdowych meczach ligowych. Zespół U18 wygrał w Poznaniu, a U17 w Ustce.

Centralna Liga Juniorów U18 – 20. kolejka

Lech Poznań - Arka Gdynia 1:3 (0:2)
Bramki: Ratajczyk 75' - Rusnak 24', Trela 35', Nowicki 56'

Arka: Gołoś - Parulski (60' Kamiński), Skręta, Tandecki, Milachowski, Matusiak (70' Zamarripa), Lipkowski, Nowicki, Rusnak, Babś (84' Soboczyński), Trela

Podopieczni trenera Szymona Hartmana utrzymują miano niepokonanych w tym roku w lidze. W meczu z Lechem Arka objęła prowadzenie w 24 min. po strzale Rusnaka z rzutu karnego. Jeszcze przerw przerwą drugą bramkę zdobył Trela, a w 56 min. szybki kontratak skutecznie zakończył Nowicki i podwyższył na 3:0. W 70 min. świetnie pokazał się bramkar Filip Gołoś, który obronił rzut karny wykonywany przez Ratajczyka. Pięć minut później ten sam zawodnik ponownie ustawił piłkę na 11 metrze. Tym razem się nie pomylił i zmniejszył rozmiary porażki swojego zespołu.

W kolejny weekend Arka podejmie w Gdyni drużynę Korony Kielce.

LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY "MAX BÖGL - WIOSNA" – 20. kolejka
Jantar Ustka - Arka Gdynia 0:6 (0:4)
Bramki: Niedźwiedzki 2 (2', 25') , Plackowski 2 (30', 45'), Galiński 82', Luchowski 85'
Arka: Łukowicz (46' Pawłowski) - Capar, Niedźwiedzki (46' Puścikowski), Predenkiewicz (75' Bojarczuk), Jasiński, Galiński, Zieliński, Staniszewski, Krause (46' Luchowski), Łyszkiewicz-Dustet (47' Adkonis), Plackowski

Po zwycięstwie na inaugurację z Gryfem 18:0, nasi juniorzy młodsi po raz kolejny sięgnęli pewnie po komplet punktów aplikując Jantarowi Ustka 6 bramek. Losy meczu rozstrzygnęły się praktycznie już w pierwszej połowie, w której Arkowcy wypracowali sobie solidną przewagę bramkową. W przerwie trenerzy naszego zespołu dokonali kilku zmian, ale w żaden sposób nie wpłynęły one na obraz gry. Arka nadal dominowała, a w końcówce wynik spotkania ustalili Galiński i Luchowski.

Za tydzień żółto-niebieskich czekają "klubowe" derby z zespołem SI Arka.