22.09.2012

Arka - Sandecja 3:0. Raz, dwa, trzy... mało!

Arka pewnie siegnęła po trzy punkty w meczu z Sandecją. Mecz w Gdyni był jednostronnym widowiskiem, które mogło przynieść gospodarzem jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo. Sukces Arki cieszy zwłaszcza w kontekście dwóch ciężkich meczów wyjazdowych, które w najbliższym tygodniu rozegra nasz zespół.

9. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (2:0)

Bramki: da Silva 19, Tomasik 44', Szwoch 81'

Arka: Szlaga - Tadrowski,  Sobieraj, Jarzębowski, Dettlaff -  Krajanowski (86' Brzuzy), Rzuchowski, Pruchnik,  Tomasik  - Radzewicz (71' Szwoch) - Da Silva (90' Formella)

Sandecja: Cabaj - Makuch, Szymura (44' Zinyak), Kowalski, Wilczyński - Szeliga, Mroziński (70' Szczepański), Mróz, Burkhardt, Wiśniewski (35' Świątek) - Aleksander.

Żółte kartki: Mróz, Kowalski

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).

Widzów: 3851

3 min - pierwsza próba strzału Arki. Niecelnie uderzał Radzewicz, ktory wrócił do skladu po pauzie za czerwoną kartkę. W składzie zastąpił Mateusza Szwocha, któremu dziś Petr Nemec zarządził zasłużoną przerwę.

4 min - niespodziewanie Jarzębowski znalazł się bez asysty obrońcy w polu karnym Sandecji. Próbował podawać do da Silvy, ale piłkę przejęli jednak goście.

10 min - indywidualna akcja zakończona strzałem z 18m da Silvy, z trudem broni Cabaj!

11 min - Krajanowski z blisko 30m posłał piłkę około metr nad poprzeczką

14 min - akcja Burkhardt - Aleksander zakończyła się dobrą interwencją gdyńskich obrońców

16 min - Radzewicz fatalnie skiksował po dobrym dograniu Dettlaffa w pole karne!

17 min - pierwszy strzał na bramkę Szlagi oddał Wiśniewski. Na szczęście lekko i wprost w ręce naszego bramkarza.

19 min - GOOOOOLLLL dla Arki! da Silva zasugerował zagranie dalszy słupek, po czym oddał strzał w krótki róg, co kompletnie zmyliło zdezorientowanego Cabaja! Wspaniały gol Brazylijczyka!

22 min - Burkhardt uderza z 35m i wydawało się, że Szlaga bez problemu złapie piłkę, a tymczasem ta odbija mu sie od ręki i potoczyła się wzdłuż linii bramkowej! Na szczęście wszystko zakończyło się happyend'em.

27 min - znów próbował z dystansu Burkhardt, ale tym razem kompletnie nieudanie

28 min - ładna akcja Tadrowskiego i strzał, który przynosi Arce rzut rożny

29 min - Cabaj świetnie broni po mocnym strzale Sobieraja zza pola karnego, wcześniej Pruchnik minimalnie okazał się spóźiony do dośrodkowania Radzewicza z narożnika boiska

37 min - mniej ciekawy okres w grze przerywa ładną akcją da Silva, który jest faulowany tuz przy narozniku pola karnego gości. Niestety rzut wolny nie przyniósł większego zagrożenia bramki Cabaja.

40 min - tym razem za mocne dośrodkowanie Radzewicza z rzutu wolnego

43 min - Szymura od dwóch minut jest opatrywany przez swoich medyków

44 min - GOOOOLLLL dla Arki! Fantastyczna akcja da Silvy do linii końcowej, zagranie przed bramke przepuszcza Radzewicz, a Tomasik między nogami Cabaja posyła piłkę do siatki!

PRZERWA - Arka zdecydowanie przewyższa swojego rywala w każdym elemencie gry i zasłużenie prowadzi do przerwy 2:0. Bezdyskusyjnie najlepszym graczem na boisku jest da Silva, który "robi różnicę".

46 min - faulowany Rzuchowski i żółta kartka dla Mroza

49 min - bardzo groźny strzał z 22m Burkhardta minimalnie mija lewy słupek bramki Szlagi!

50 min - dośrodkowanie da Silvy trafia na głowę Radzewicza, ale strzał głową naszego pomocnika szybuje nad poprzeczką

54 min - Aleksander oddał strzał zza pola karnego, ale na tyle niecelny, że Szlaga spokojnie kontrolował lot piłki

56 min - dobra akcja zespołowa Arki, wydawało się, że Sandecja nie wiedziała co się dzieje, aż żal, że nie udało się oddać strzału na bramkę...

63 min - kolejna fantastyczna akcja da Silvy i strzał z 18m sprawia ogromne problemy Cabajowi!

67 min - kilka podań w polu karnym strzałem lewą nogą zakończył Radzewicz! Piłka wpadłaby tuż przy słupku do bramki, ale świetnie spisał się Cabaj!

68 min - dwie niesamowite interwencje Cabaja! Najpierw obronił w niemal beznadziejnej sytuacji strzał da Silvy, a po chwili doskonałe uderzenie Pruchnika z 25 metrów!

73 min - da Silva wygrał pojedynek w polu karnym i oddał strzał z niemal zerowego kąta, więc Cabaj nie miał większych problemów ze złapaniem piłki

78 min - wielkie brawa zebrali Szwoch i da Silva za swoją akcję! Brazylijczyk oszukał obrońcę i oddał strzał w boczną siatkę!

81 min - GOOOLLLL dla Arki! Szwoch dobija nieudaną próbę strzału głową da Silvy i podwyższa wynik!

85 min - Tomasik przegrał pojedynek szybkosciowy z Cabajem do podania da Silvy

86 min - Brzuzy debiutuje w Arce, zmieniając Krajanowskiego!

88 min - kibice skandują nazwisko Burkhardta, byłego arkowca, dobrze zapamiętanego w naszym klubie

KONIEC - w pełni zasłużone zwycięstwo Arki, które przerywa złą passę przy Olimpijskiej. Graczem meczu da Silva, ale na brawa zasługuje dzisiaj cały zespół żółto-niebieskich! Warto podkreślić też bardzo dobrą pracę arbitra Lizaka z Poznania, o co bardzo trudno dzisiaj na polskich boiskach.