15.09.2012

Arka - Flota 0:1. Fenomen ze Świnoujścia wygrywa w Gdyni

Niestety Arka przegrywa drugi mecz z rzędu na własnym terenie. Tym razem lepsza okazała się Flota Swinoujście, która kontynuuje swoją fenomenalną passę na zapleczu ekstraklasy. Swoją serię czerownych kartek kontynuuje też Arka, a tym razem jej "zdobywcą" okazał się powracający po przerwie do Gdyni Piotr Kuklis.

7. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Flota Świnoujście 0:1 (0:0)

Bramki: Bodziony 65'

Arka Gdynia: Szlaga - Tadrowski,  Brodziński, Benevente, Dettlaff (63' Górski) -  Krajanowski, Jarzębowski, Pruchnik (79' Jędrzejowski), Tomasik (46' Kuklis) - Szwoch -  Da Silva

Flota: Kasprzik - Zalepa, Jasiński, Kieruzel, Udarević, Opałacz, Niewiada, Olszar (76' Niedziela), Bodziony (85' Chyła), Wrzesień (90' Fryc), Arifović

Żółte kartki: Pruchnik, Peres - Olszar, Bodziony

Czerwone kartki: Kuklis (86' za faul)

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Widzów: 4572

Wymarzone warunki do gry dla piłkarzy - ok. 14 stopni, lekki deszcz i głosna gdyńska publiczność - nic, tylko wygrać!

1 min - dobrze zaczęła Arka! Szwoch w bezpośrednim sąsiedztwie bramki zagrywa wzdłuż bramki, lecz nie było tam nikogo do skierowania piłki do bramki.

3 min - Flota rewanżuje się również zagrożeniem bramki, niedużo zabrakło, a Arifović sięgnąłby plaskiego dośrodkowania!

4 min - kolejne dośrodkowanie w pole karne, Szlaga wybija ją do boku ale wprost pod nogi Września, który strzela bez zastanowienia i trafia w nogi leżącego Szlagi!

7 min - pierwsza żółta kartka dla gości - za faul na Tadrowskim ukarany Olszar

8 min - Tomasik groźnie dośrodkował z rzutu wolnego, ale goście wybijają na rzut rożny. Kolejny stały fragment gry tym razem nie udał się żółto-niebieskim

12 min - znów z rzutu wolnego zagrywa pod bramkę Tomasik, do piłki dochodzi Peres, ale jego strzał głową przechodzi nad bramką

14 min - tym razem Bodziony ukarany żółtym kartonikiem

14 min - kolejna dobra centra Tomasika, a Jarzębowski pomylił się o centymetry!

16 min - da Silva faulowany 25m od bramki. Rzut wolny wykonał Pruchnik, nadał piłce ladną rotację, ale Kasprzik pewnie ją chwycił

20 min - zza pola karnego ładny strzał oddał da Silva, lecz piłka poszybowała nad poprzeczką

22 min - dobrze arkowcy poradzili sobie z dośrodkowaniem na piąty metr przed własną bramką

32 min - słabszy okres gry. Dużo przerw i mnóstwo niedokładności z obu stron.

35 min - za wszelką cenę Arka musi unikać fauli w okolicach własnego pola karnego. Całe szczęście nasi obrońcy tym razem uporali z dośrodkowaniem

36 min - nieco "szalony" strzał Krajanowskiego... z 40 metrów nie miał wiekszych szans powodzenia

40 min - zakotłowało się pod bramką Floty, ale szczęśliwie interweniuje Kasprzik

44 min - nie po raz pierwszy w tym meczu Pruchnik ratuje się faulem po stracie w środku boiska. Tym razem jednak zobaczył żółtą kartkę.

PRZERWA - po niezłych 25 minutach, później tempo siadło. Optyczną przewagę posiada Arka, ale brakuje jej dokładności i szczęścia w decydujących momentach. Intensywna rozgrzewka Kuklisa zapowiada jego obecność tuż po wznowieniu gry.

47 min - Bodziony ostro fauluje Peresa i powinna być żółta kartka, a w konsekwencji czerwona!

48 min - indywidualna akcja przed polem karnym i strzał Krajanowskiego. Dobrze broni Kasprzik.

53 min - niestety po przerwie obraz gry nie uległ większej zmianie - wciąż niewiele ciekawego dzieje się na boisku.

55 min - stały fragment gry dla Floty... i poprzeczka ratuje Arkę!

60 min - wyrzuty z autu Jasińskiego są tak samo groźne rzuty wolne spod linii bocznych. Arka wychodzi z tych sytuacji obronną reką.

63 min - na boisku pojawia się Górski. To oznacza, że na prawe skrzydło powędruje da Silva.

65 min - gol dla Floty! Strata w środku pola, piłkę przejmuje Bodziony i popisuje się fantastycznym strzałem nie do obrony z 18m!

67 min - dobre zagranie Kuklisa w pole karne, w ostatniej chwili uprzedzony został da Silva!

69 min - znów świetnie dogrywa Kuklis, a Jarzębowski mimo asysty obrońców oddaje strzał! Szkoda, że minimalnie niecelny!

74 min - nie wygląda to dobrze. Arka ma problem z wymianą kilku celnych podań, a w takiej sytuacji ciężko będzie chocby o remis!

76 min - Maciej Górski wyprzedza obrońcę i niestety oddaje niecelny strzał!

82 min - Szwoch główkował tuż ponad poprzeczką po tym, jak podał mu piłkę da Silva

83 min - Szwoch tym razem spróbował technicznego strzału zza pola karnego, ale tym razem się pomylił

86 min - czerwona passa w Arce trwa! Fatalny debiut w tym sezonie zalicza Kuklis, który sfaulował Chyłę na tyle brutalnie, że został usuniety z boiska!

88 min - arkowcy sygnalizują zagranie ręką w polu karnym, ale sędzia nakazuje grać dalej!

90 min - nadzwyczaj pobłażliwy w pokazywaniu żółtych kartek gościomjest arbiter. Naliczylismy sie conajmniej trzech zagrań, po których zawodnicy ze Świnoujścia powinni je obejrzeć!

KONIEC - Fenomen Floty trwa! Stwierdzamy, że wystarczy grać solidnie w obronie, aby seriami wygrywać w 1. lidze... Niestety słabo spisała się Arka, która nie potrafiła dziś stworzyć większego zagrożenia pod bramką Kasprzika.