23.04.2012

Przedziwny mecz juniorów starszych, młodsi lepsi w żółto-niebieskich derby.

Niecodzienny przebieg miało wyjazdowe spotkanie juniorów starszych z Orlętami Reda.  W  efekcie  kilku zdarzeń mecz zakończył się... walkowerem na korzyść Arki.  Kolejne 3 punkty zdobyli juniorzy młodsi, którzy po zaciętym spotkaniu pokonali "na wyjeździe" młodszych kolegów ze Stowarzyszenia Inicjatywa Arka.

19. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

Orlęta Reda - Arka Gdynia 0:3  (walkower)

Arka: Kędra, Marcjanik, Kreft, Stolc, Haberka, Bębenek, Bartlewski, Patok, Wardziński, Brzuzy, Róg.

Niecodzienny przebieg miał niedzielny mecz juniorów starszych w Redzie.  Gospodarze spotkania mieli ogromny problem ze skompletowaniem składu. W końcu okazało się, że mecz  się odbędzie, jednak Orlęta przystapią do niego w   siedmioosobowym składzie czyli w najmniejszej liczbie zawodników jaka jest dozwolona przepisami. Już w 1 minucie Arka... straciła gola! Dużym sprytem wykazał się zawodnik gospodarzy, który wykonując rzut wolny z około 50 metrów przelobował kompletnie zaskoczonego bramkarza Arki. Trzy minuty później sytuacja na boisku wróciła do normy za sprawą celnego uderzenia Macieja Wardzińskiego. W 10 minucie Filip Patok dał Arce prowadzenie. Kwadrans później Przemysław Stolc podwyższył na 3:1. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy jeden z zawodników gospodarzy doznał kontuzji i sędziemu nie pozostało nic innego jak zakończyć mecz. Według regulaminu Arce zostanie przyznany walkower.

Tabela i wyniki

19. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

SI Arka Gdynia - Arka Gdynia 0:2 (0:0)

Bramki: Gałecki 48', Zenik 52'

Arka:  Machola, Maślak, Miotk, Sztandar, Stanuch, Nalepa, Gałecki (87' Mosiejko), Zenik (66' Kowalczyk), Miasnikow (41' Mozler), Zalewski (51' Liedke), Formella (51' Fierka).

Bardzo wyrównany przebieg  miały sobotnie  derby zespołów Arki. W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sobie  po dwie dogodne okazje do uzyskania prowadzenia, ale uderzenia zawodników albo były niecelne albo dobrze spisali się bramkarze. Tak więc do przerwy był bezbramkowy remis.  Po wznowieniu gry zaznaczyła się lekka przewaga starszych zawodników naszego zespołu, której efektem były dwa zdobyte gole. Oba po stałych fragmentach gry. Pierwszy autorstwa Michała Gałeckiego w 48 minucie gry, drugi cztery minuty później zdobył Patryk Zenik.