06.11.2011

Arka II mistrzem jesieni!

Piłkarze rezerw Arki pokonali w spotkaniu 15. kolejki rozgrywek IV ligi Pogoń Lębork 3:0 (1:0) i zapewnili sobie tytuł mistrza jesieni w IV lidze. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Marcin Budziński w 20. minucie oraz Mateusz Szwoch w 63. i 90. minucie. Arkowcy mają aktualnie trzy punkty przewagi nad drugą Wietcisą Skarszewy.

15. kolejka IV ligi

Arka II Gdynia - Pogoń Lębork 3:0 (1:0)

Bramki: Budziński 20', Szwoch 63', 90

Arka II: Szromnik - Wilczyński, Robakowski, Haberka, Strzelecki (64' Kowol) - Bułka (73' Mokwa), Budziński, Paprocki (46' Matys), Patelczyk (46' Kazimierczak), Niedziela - Szwoch.

Pogoń: Kortas - Godlewski, Jasiński, Kołucki, Żmudzki (58' Bach) - Szutenberg, Skórka (72' Kowalski), Wolszlegier, Stankiewicz (70' Haraszczuk), Smolarek (77' Markowski) - Mańka.

Żółta kartka: Żmudzki.

Sędziował: Marcin Zarwalski.

Arka II odniosła przekonujące zwycięstwo i zapewniła sobie mistrzostwo jesieni, choć wynik może być nieco mylący. Piłkarze rywali postawili żółto-niebieskim trudne warunki. Arka przez cały mecz nieznacznie przeważała, ale rywale grali bardzo ofensywnie i zdarzało im się niepokoić Michała Szromnika. Pierwszy groźny strzał arkowcy oddali w 15. minucie za sprawą Mateusza Szwocha, jednak jego uderzenie w środek bramki nie sprawiło kłopotów Bartoszowi Kortasowi. W 20. minucie po szybkiej kontrze i wymianie piłki między Bartomiejem Niedzielą, Krzysztofem Bułką i Marcinem Budzińskim ten ostatni znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i okazji nie zmarnował. Przed przerwą wynik powinien podwyższyć Karol Patelczyk, ale po podaniu od Bułki nie trafił do pustej bramki.

Drugiego gola nasi piłkarze zdobyli w 63. minucie. Wojciech Wilczyński podał w środek do Mateusza Szwocha, który płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali. W 89. minucie Szwoch próbował powtórzyć swój wyczyn, jednak tym razem piłka trafiła w słupek. W 90. minucie po indywidualnej akcji strzelał Przemysław Kazimierczak, a do wybitej przed siebie przez bramkarza piłki doszedł Szwoch i ustalił wynik meczu na 3:0.