06.08.2020

Sparing nr 1: Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 0:0

Dzisiaj na boisku Hotelu Mistral Sport w Gniewinie Arka rozegrała pierwszy sparing przed nowym sezonem 2020/21.  Rywalem była Olimpia Elbląg. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Epidemia Covid-19 sprawiła, że przed restartem poprzedniego sezonu sparingi nie mogły się odbywać. Dla Arki rozegranie sparingów przed nowym sezonem jest niezmiernie ważne.  Zespół potrzebuje zgrania, a to właśnie może się odbywać podczas sparingów.

Lato 2020 - Sparing nr 1

Arka Gdynia - Olimpia Elbląg  0:0

Arka: Kajzer - Ślesicki, Danch, Kasperkiewicz, Marciniak- Mazek, Drewniak, Letniowski, Żebrowski -  Młyński, Jankowski. Trener Ireneusz Mamrot

Arka II połowa: Molenda – Wawszczyk, Danch (68' Kasperkiewicz), Skręta, Soszyński - Antonik, Soboczyński, Łabojko, Tomczak - Stępień (68' Markiewicz), Siemaszko

Olimpia Elbląg: Rutkowski (Przybysz) - Bawolik, Wierzba, Sarnowski, Filipczyk - Ressel  - Winiarski, Zyska, Bohm, Styś - Tkaczuk. Grali także: Sebastian Milanowski, Oskar Kordykiewicz, Jakub Branecki, Michał Bednarski.Trener: Łukasz Kowalski

żółta kartka: Styś

Dzisiaj po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć nowych zawodników. W wyjściowym składzie tylko 4 zawodników, którzy grali w Arce w ub. sezonie: Danch, Marciniak, Młyński i Jankowski.

Olimpia w ub. sezonie zajęła 8 miejsce w 2. lidze i tylko 1 punktu zabrakło jej do barażu. Objął ją oficjalnie były zawodnik i trener młodzieży w naszym klubie, Łukasz Kowalski.

0 min. - zaczniemy kwadrans później z powodu opóźnienia Olimpii na trasie dojazdu.

1 min - zaczynamy. kapitanem Adam Marciniak.

2 min. - Olimpia zaczęła ambitnie od wysokiego pressingu.

4 min. - na boisku sporo głośnych podpowiedzi zawodników z obu stron.

5 min. - ostry faul na Młyńskim, na szczęście bez konsekwencji.

6 min - składna akcja Arkowców, centra Marciniaka z lewej strony w pole karne, a po kilku odbitkach strzałem zablokowanym przez obrońców zakończył ją Mazek.

10 min. - rzut wolny z prawej strony wykonywał Drewniak i uderzył minimalnie obok słupka bramki Olimpii.

16 min - rzut rożny dla Arki, centra Drewniaka i groźne uderzenia najpierw Żebrowskiego, a potem Dancha blokują obrońcy. Potem jeszcze dwa kornery, ale bez zagrożenia dla bramki rywali.

19 min - groźne uderzenie Żebrowskiego, ale czujny bramkarz Olimpii. Przewaga Arki narasta.

22 min. - Żebrowski z lewej strony wszedł dynamicznie w pole karne, ale tuż przed bramką został zablokowany przed oddaniem strzału. Po tej akcji rzut rożny dla Arki i po dośrodkowaniu  niecelne uderzenie Marciniaka.

25 min . - mamy przerwę na uzupełnienie płynów.

27 min - pierwsza groźna akcja Olimpii zakończona jednak niecelnym uderzeniem głową obok bramki Kajzera.

30 min. - po wrzutce Marciniaka piłka trafia do Mazka, który jednak przegrywa pojedynek z obrońcą Olimpii.

42 min. - rzut wolny z lewej strony dla Arki. Drewniak uderzał bezpośrednio na bramkę, ale czujny Rutkowski odbija rękami.

45 min. - w Gniewinie do przerwy bez bramek.

46 min. - w przerwie zmiana naszej niemal całej jedenastki, został jedynie Danch.

68 min - zmiana w Arce. Wchodzą Kasperkiewicz i Markiewicz,  schodzą Danch i Stępień.

69 min. - centra w pole karne Arki i dobry refleks Molendy, który zapobiegł groźnej sytuacji.

70 min. - kolejna przerwa techniczna na uzupełnienie płynów.

72 min. - groźnie wyglądający faul na Siemaszce. Potrzebna pomoc masażystów. Wszystko ok. Wraca do gry.

77 min. - kapitalne zagranie prostopadłe między obrońców Markiewicza i w sytuacji sam na sam Siemaszko przegrywa pojedynek z bramkarzem.

78 min. - Arka poszła za ciosem i mieliśmy mocne uderzenie Soszyńskiego zza pola karnego tuż nad poprzeczką.

86 min. - dobra akcja i uderzenie Soboczyńskiego po ziemi zza pola karnego wyłapał bramkarz Olimpii.

90 min. - koniec meczu. W pierwszym sparingu podczas przygotowań remisujemy z Olimpią Elbląg 0:0.  Kolejny mecz w sobotę, o 11.00 także w Gniewinie zagramy z Chojniczanką Chojnice.