08.08.2020

Sparing nr 2: Arka Gdynia - Chojniczanka 0:1

W Gniewinie Arka rozegrała drugi sparing w letnim okresie przygotowawczym. Żółto-niebiescy przegrali z Chojniczanką Chojnice 0:1.

Lato 2020 - Sparing nr 2

Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice 0:1 (0:1)
Bramki:
Mikołajczak 30'

Arka (1 połowa): Krzepisz - Antonik, Danch, Kasperkiewicz, Marciniak - Drewniak, Letniowski - da Silva, Markiewicz (21' Młyński), Żebrowski - Siemaszko

Arka (2 połowa): Kajzer - Kasperkiewicz (63' Ślesicki), Danch, Marciniak, Wawszczyk (53' Tomczak) - Soszyński, Letniowski (65' Łabojko) - Mazek, Młyński, Soboczyński - Jankowski

Chojniczanka (1 połowa): zawodnik testowany - Mudra, Grolik, Klabnik, Wachowiak - Napolov, Kona, Czajkowski, Mikołajczak, Klichowicz - Surdykowski

Chojniczanka (2 połowa): Sokół - Nowakowski, Bartosiak, Tomaszewski, Sacharuk - Emche, Banaczek, Wędzelewski, Ziętarski, Trojanowski - Frygier

Żółte kartki: Antonik

0 - przed Arką ostatni akcent zgrupowania w Gniewnie, jakim jest sparing z Chojniczanką Chojnice. To drugi mecz kontrolny żółto-niebieskich w letnim okresie przygotowawczym.

0 - w pierwszym sparingu, który został rozegrany w czwartek, Arka zremisowała z 2-ligową Olimpią Elbląg 0:0.

0 - sparingi są niezwykle istotnym elementem przygotowań. Nasz zespół został mocno zmieniony pod względem kadrowym i pracuje nad zgraniem. Temu właśnie służą mecze kontrolne.

0 - spotkanie rozpocznie się ok. godz. 10.50.

0 - Arka dziś na żółto-niebiesko, rywale w białych strojach.

1 - od środka zaczęła Chojniczanka.

2 - rzut rożny dla Chojniczanki. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę pewnie łapie Krzepisz.

5 - Arkowcy wymienili kilka podań w środku pola. Piłka trafiła do Marciniaka, który dośrodkował z lewej strony w pole karne, jednak tam skutecznie interweniowali obrońcy.

9 - w pierwszych minutach mamy dużo gry w środku pola, bez klarownych sytuacji z obu stron.

13 - Surdykowski próbował wejść z piłką w pole karne, ale spokojnie powstrzymał go Danch. Po chwili faul na Żebrowskim i rzut wolny dla Arki.

15 - Letniowski próbował zrobić sobie miejsce do strzał przed polem karnym, ale jeden z rywali wygarnął mu piłkę.

19 - strzał Surdykowskiego wysoko nad poprzeczką bramki Arki. Po chwili dobre dośrodkowanie Marciniaka, ale Siemaszko nie zdołał dojść do piłki.

20 - sędzia zarządził chwilę przerwy na uzupełnienie płynów. Wysoka temperatura daje się we znaki obu zespołom.

21 - zmiana w naszym zespole. Młyński za Markiewicza.

21 - dobra interwencja Krzepisza, który pewnie złapał strzał Mikołajczaka z 17 metrów.

24 - indywidualna akcja Młyńskiego, który ograł obrońcę i został przez niego sfaulowany. Rzut wolny dla Arki na ok. 35 metrze przed bramką rywali.

28 - na bramkę uderzał Marciniak, piłka po rykoszecie trafiła do Marcusa, który skierował ją do siatki. Niestety bramka nie została uznana, gdyż strzelec znajdował się na spalonym.

30 - bramka dla Chojniczanki. W sytuacji "sam na sam" Mikołajczak strzałem po ziemi pokonał Krzepisza.

32 - Arka miała rzut wolny, który wykonywany był przez Młyńskiego. Zagranie naszego zawodnika złapał jednak bramkarz.

35 - bliski wyrównania był Marciniak. Po stałym fragmencie gry piłka trafiła w polu karnym do naszego zawodnika, który nieznacznie się pomylił uderzając z trudnej pozycji.

38 - akcja Chojniczanki lewą stroną nie przyniosła efektu. Piłkę łapie Krzepisz i rozpoczyna nową akcję Arki. Kończył ją płaskim dośrodkowaniem Żebrowski, jednak Siemaszkę uprzedził bramkarz rywali.

42 - dośrodkowanie w pole karne Arki, ale bez celnego strzału na bramkę Krzepisza.

45 - koniec pierwszej połowy. Chojniczanka prowadzi po bramce Tomasza Mikołajczaka.

46 - po krótkiej przerwie wracamy do gry. W drugiej części na środku obrony gra Marciniak, a Kasperkiewicz przeszedł na prawą stronę.

48 - Ziętarski uderzył z rzutu wolnego nad bramką.

50 - Arka bliska wyrównania. Ładny strzał oddał Letniowski, jednak bramkarz zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

53 - w wyniku faulu rywala ucierpiał Wawszczyk i niestety nie będzie mógł kontynuować gry. W jego miejsce Tomczak.

57 - Letniowski uderzył z rzutu wolnego z ok. 18 metrów. Sokół z trudem odbił piłkę.

63 - kolejna zmiana w Arce. Ślesicki za Kasperkiewicza.

64 - w drugiej połowie przewaga Arki. Mamy dużo stałych fragmentów gry, po których próbujemy zagrozić bramce rywali.

65 - przerwa na uzupełnienie płynów. W Arce na murawie pojawił się Łabojko w miejsce Letniowskiego.

70 - akcja Mazka i Łabojki. Jednak ten drugi niedokładnie odgrywał piłkę i obrońcy zdążyli z interwencją.

71 - mocne dośrodkowanie Mazka z prawej strony. Niestety, żaden z naszych zawodników nie doszedł do piłki, która wyszła poza linię boczną.

72 - jeden z naszych zawodników faulowany przed polem karnym. Będzie kolejna okazja z rzutu wolnego.

73 - dobrze uderzył lewą nogą Soboczyński. Lecącą w róg piłkę Sokół wybija na rzut rożny. Po tym stałym fragmencie gry Jankowski główkował nad bramką.

76 - tym razem faul jednego z Arkowców i będzie rzut wolny dla Chojniczanki z prawej strony boiska.

80 - Łabojko zagrywał do Mazka, który był jednak w trudnej pozycji i pod naciskiem obrońców nie zdołał oddać strzału.

86 - faulowany Soszyński przed polem karnym. Żółta kartka dla zawodnika Chojniczanki i rzut wolny dla Arki.

87  - Młyński uderzył prawą nogą z rzutu wolnego, piłka prześlizgnęła się po rękach bramkarza, ale zdołał on ją złapać przed linią bramkową.

90 - bliski przejęcia piłki na połowie rywali był Młyński, ale ostatecznie uprzedził go jeden z obrońców. Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

90+2 - Arka do końca walczy o wyrównanie. Bramkarz rywali dobrze interweniował po strzale Łabojki z 15 metrów.

90+3  - kolejny raz Soszyński faulowany przed polem karnym. W doliczonym czasie gry będzie rzut wolny dla naszego zespołu.

90+4 - Soboczyński uderzył w mur. Po chwili sędzia zakończył spotkanie.

KONIEC - o wyniku meczu zadecydował gol z 30 minuty, którego autorem był Tomasz Mikołajczak. W drugiej połowie Arkowcy osiągnęli przewagę, jednak nie udało im się doprowadzić do remisu. Teraz przed nami dalszy ciąg przygotowań do sezonu.