TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan


Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
LV Bet
Gdynia Sport
gdyniasport

bo2020

Wirtualna wycieczka

Aktualności

img

10.05.2020

Ireneusz Mamrot trenerem Arki Gdynia

Kolejna zmiana w Arce Gdynia stała się faktem! Nowym trenerem drużyny został Ireneusz Mamrot, który podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2022 roku.

 

Nowi właściciele Arki Gdynia mają za sobą pierwszą ważną decyzję. Sukcesem zakończyły się bowiem ich rozmowy z Ireneuszem Mamrotem, który tym samym oficjalnie został trenerem jej pierwszej drużyny.

 

Pomorski klub poinformował już zresztą o tym w specjalnym komunikacie. "Kontrakt został podpisany do 30 czerwca 2022 roku" - czytamy m.in. na jego oficjalnej stronie internetowej . 

 

49-latek przejął obowiązki Krzysztofa Sobieraja, który przed kilkoma tygodniami zastąpił Aleksandara Rogicia. Tutaj warto zauważyć, że w tym czasie trwała wymuszona przerwa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, więc nie zdołał on poprowadzić Arki w ani jednym meczu. 

 

Mamrot jest czwartym szkoleniowcem Arki w tym sezonie (na początku pracował w niej jeszcze Jacek Zieliński - przyp. red.). Przed nim trudne zadanie, by utrzymać się w lidze. Obecnie jego nowy zespół zajmuje bowiem 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów, tracąc 6 do bezpiecznej pozycji. 

 

Szkoleniowiec pochodzący z Trzebnicy wraca do PKO Ekstraklasy po po kilku miesiącach przerwy. Poprzednio prowadził Jagiellonię Białystok, z którą rozstał się za porozumieniem stron w grudniu zeszłego roku. Łącznie spędził w niej 2,5 roku.

 

Kuba Cimoszko
Poprzedni Następny

Mapa Strony