TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan


Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
LV Bet
Gdynia Sport
gdyniasport

bo2020

Wirtualna wycieczka

Aktualności

img

10.05.2020

Ireneusz Mamrot spróbuje uratować Ekstraklasę

Potwierdziły się medialne doniesienia ostatnich dni. Ireneusz Mamrot podpisał dwuletni kontrakt z Arką Gdynia i spróbuje uchronić klub przed spadkiem z Ekstraklasy. Zadanie przed szkoleniowcem piekielnie trudne. Potrzeba zwycięstw, zwycięstw i jeszcze raz zwycięstw.

 

To pierwsza decyzja nowego właściciela klubu Michała Kołakowskiego. Mamrot zastąpi Krzysztofa Sobieraja, który po przyjściu w miejsce zwolnionego Aleksandara Rogicia, nie zdążył poprowadzić Arki w żadnym oficjalnym meczu.

 

Zadanie postawione przed nowym szkoleniowcem nie może być inne, jak utrzymanie klubu w Ekstraklasie. Arce ta sztuka udawała się przez ostatnie kilka lat, począwszy od sezonu 2016/17, kiedy zespół z Gdyni powrócił do Ekstraklasy. Teraz wyzwanie wydaje się jeszcze trudniejsze- 6 punktów strat do miejsca gwarantującego utrzymanie to jedno. Drugie to problemy pozasportowe, które trapiły klub przez ostatnie miesiące i mogą pozostawić ślad na najbliższych intensywnych tygodniach.

 

Ale i nowa krew na ławce wydaje się być rozwiązaniem rozsądnym. Misja utrzymania klubu w Ekstraklasie, powierzona nieobytemu Krzysztofowi Sobierajowi, była bardzo ryzykowna. Mamrot w w tym fachu ma już nieco więcej do powiedzenia, w ostatnich dwóch latach doprowadził Jagiellonię do wicemistrzostwa Polski i finału Pucharu Polski.

 

DERBY NA START

 

Przed Arką więc piekielnie trudne dni, których początkiem będą Derby Trójmiasta 31 maja w Gdańsku. Przed przerwą spowodowaną pandemią, zdecydowanym faworytem byłaby Lechia, która nie zwykła przegrywać derbów od lat. Pandemia może przetasować układ sił - początki rywalizacji będą należały do zespołów, które najsumienniej trenowały w trakcie domowej izolacji.

 

Paweł Kątnik
Poprzedni Następny

Mapa Strony