16.11.2019

Sparing: Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 4:1 (1:1)

Na obiektach Hotelu Mistral Sport w Gniewinie Arka rozegrała dziś sparing z 1-ligową Olimpią Grudziądz. Arkowcy po otwartej grze wygrali 4:1, przechylając szalę zwycięstwa w 2. połowie. Dwa gole zdobył Maciej Jankowski.

Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 4:1 (1:1)

Bramki: Nalepa 39' (k.), Jankowski 67', 79', da Silva 90'  - Handzlik 18'

Arka (1. połowa): Krzepisz - Olczyk, Maghoma, Danch, Marciniak - Vejinović, Busuladzić - Antonik, Nalepa, Nando - Siemaszko

Arka (2. połowa): Krzepisz - Zbozień, Maghoma, Marciniak, Samu - Danch, Budziński - da Silva, Skhirtladze (66' Antonik), Quintais - Jankowski

Olimpia (1. połowa): Sapela - Ciechanowski, Oceanas, Duriska, Szywacz - Kona, Ziętarski, Maloku, Monterde, Handzlik - Joao Augusto

Olimpia (2. połowa): Lewandowski - Ciechanowski (50' Pfertzel), Oceanas, Medfai - Monterde (55' Kamiński), Kona (60' Nowicki), Frelek, Janczukowicz - Handzlik (80' Ziętarski), Augusto (63' Twarowski)

0 min. - witamy z Gniewina, gdzie na obiektach hotelu Mistral Sport rozegramy sparing z Olimpią Grudziądz.

0 min. - w ten weekend PKO Ekstraklasa ma przerwę związaną z meczami reprezentacji Polski. Arkowcy szlifują formę do kolejnych spotkań ligowych, a jednym z elementów tych przygotowań jest właśnie dzisiejszy mecz sparingowy.

0 min. - Olimpia rywalizuje w tym sezonie w rozgrywkach Fortuna 1. ligi. Na półmetku rozgrywek zajmowała 8. miejsce w tabeli. Zaplanowany na tę kolejkę mecz 18. kolejki z Chrobrym Głogów został przełożony ze względu na powołania zawodników do reprezentacji. Z tego powodu w składzie naszych rywali zabraknie napastnika Omrana Haydary'a, który wyjechał na zgrupowanie kadry Afganistanu.

0 min. - w zespole Arki nie zobaczymy zaś reprezentanta Łotwy Pavelsa Steinborsa.

0 min. - obydwa zespoły zapoznały się już z boiskiem. W Gniewinie jest pochmurno, temperatura wynosi około 10 stopni Celsjusza.

0 min. - trwa rozgrzewka. W zespole z Grudziądza występuje wypożyczony z Arki pomocnik Bartosz Nowicki, jednak dzisiejsze spotkanie rozpocznie on na ławce rezerwowych.

1 min. - pierwszy gwizdek sędziego na obiekcie należącym do Hotelu Mistral Sport w Gniewinie. Spotkanie rozpoczęte.

2 min. - pierwsza akcja Arki. Nalepa próbował dograć prostopadle do wchodzącego w pole karne Antonika, ale nasz młodzieżowiec nie doszedł do podania. Piłka ostatecznie znalazła się z rękach Sapeli.

4 min. - Arka bliska zdobycia gola! Nalepa uderzyła płasko zza pola karnego i zmusił Sapelę do dużego wysiłku. Bramkarz rywali z trudem odbił piłkę na rzut rożny. Po tym stałym fragmencie gry powstałe małe zamieszanie przed bramką Olimpii, ale Sapela złapał piłkę.

7 min. - faulowany przed polem karnym Siemaszko i Arka miała rzut wolny z ok. 18 metrów. Do piłki podszedł Vejinović, uderzył prawą nogą nad murem i poprzeczka uratowała Olimpię przed utratą gola. Pierwsze minuty zdecydowanie należą do żółto-niebieskich.

9 min. - Olimpia próbowała zagrozić bramce Arki. Z lewej strony dośrodkowywał Maloku, ale żaden z jego partnerów nie doszedł do podania i grę od bramki wznowił Krzepisz.

12 min. - Handzlik uderzał po ziemi z około 17 metrów. Jego strzał był jednak niecelny.

13 min. - po chwili po szybkiej akcji strzelał Augusto, również obok bramki.

16 min. - Marciniak wywalczył rzut rożny. Późniejsze dośrodkowanie z rzutu rożnego nie sprawiło jednak problemów defensywie Grudziądza.

18 min. - gol dla Olimpii. Olczyk zbyt krótko zagrywa z rogu boiska do bramkarza. Do piłka dobiega Maloku, asystuje do Handzlika, który kieruje piłkę niemal do pustej bramki.

22 min. - Nalepa asystuje do Busuladzicia. Ten dośrodkowuje, lecz zostaje zablokowany. Chwilę później po 4. rzucie rożnym i dośrodkowaniu Busuladzicia niecelnie główkował Marciniak. Ewentualna bramka i tak nie zostałaby uznany, gdyż znajdował się na pozycji spalonej.

23 min. - chwilę później prawą stroną atakowała Olimpia, jednak po zagraniu w pole karne bez problemu złapał ją Krzepisz.

25 min. - dwa dośrodkowania Marciniaka z lewej strony, jedno Vejinovicia z prawej.

26 min. - w polu karnym piłkę przejął Siemaszko. W ostatniej chwili jednak na korner wybił ją obrońca.

27 min. - dośrodkowanie z rzutu rożnego poskutkowało kolejnym rzutem rożnym. Nalepa poprawił stopę i świetnie dośrodkował na krótki słupek. Tam głową uderzył Maghoma, jednak piłka pofrunęła kilkadziesiąt centymetrów nad poprzeczką Sapeli.

31 min. - siódmy rzut rożny w wykonaniu Arki. tym razem z lewej strony. Dośrodkowywał Nalepa, jednak w polu karnym fauluje Maghoma.

35 min. - obydwa zespoły prowadzą dziś otwartą grę i wykazują chęciami ofensywnymi. Po dwóch kwadransach gry od bramki do bramki od kilku minut akcja skupiła się na centralnych rejonach boiska.

38 min. - po wrzutce w pole karne obrońca gospodarzy fauluje Siemaszkę. Sędzia Łukasz Karski wskazuje na wapno!

39 min. - do piłki podchodzi Nalepa, który pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonuje Sapelę. Mamy remis.

42 min. - po błędzie obrońcy przy linii bocznej pod pole karne z piłką popędził Nando, który chciał zakończyć akcję strzałem. Niestety jego próba została zblokowana przez obrońcę.

45 min. - koniec pierwszej połowy. Obydwa zespoły po otwartej i ciekawej grze muszą zadowolić się remisem po trzech kwadransach.

46 min. - druga część gry rozpoczęła się z animuszem, jaki w oglądaliśmy z obydwu stron w pierwszej połowie. Arkowcy mieli rzut wolny sprzed pola karnego, ale uderzali w mur.

48 min. - Arkowcy nie wykorzystali rzutu wolnego, który podyktowany został po faulu kilka metrów przed polem karnym. Obydwa zespoły wróciły na murawę z animuszem, jaki oglądaliśmy u nich w pierwszej części gry.

51 min. - Arkowcy doskonale wychodzili z atakiem. Budziński zagrał do Skhritladze, który zakręcił obrońcą przed polem karnym i odegrał do Jankowskiego. Ten niestety nie zrozumiał zamiaru kolegi.

52 min. - kolejna groźna akcja żółto-niebieskich. Skhirtladze wszedł w pole karne z prawej strony i zdecydował się na płaski strzał, który odbił się od ręki bramkarza. Do dobitki szykował się Quintais, lecz został on uprzedzony.

54 min. - tym razem Skhirtladze groźnie atakował z lewej strony. Odegrał ją do Jankowskiego, którego strzał został zablokowany. Dobijać próbował Quintais, ale został zablokowany. Goście próbowali odpowiedzieć, jednak na posterunku był Zbozień.

55 min. - Monterde zmieniony został przez Kamińskiego (Olimpia).

58 min. - po wejściu na boisku aktywny jest Skhirltadze, który sprawia obrońcom Olimpii liczne problemy.

60 min. - na boisku pojawia się Bartosz Nowicki. Zmienia on Konę (Oimpia).

62 min. - Quintais dośrodkowywał piłkę w pole karne, jednak po niedokładnym strąceniu piłka uciekła za linię końcową. Chwilę później dwójkową akcję przeprowadzili Samu i Skhirtladze. Ostatecznie futbolówka trafiła do rąk bramkarza.

63 min. - Twarowski zmienia Augusto (Olimpia).

66 min. -  na boisku ponownie pojawia się Antonik, który zmienia Skhirtladze (Arka).

67 min - gol dla Arki. W lekkim zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnajduje się Jankowski, który posyła piłkę do siatki.

68 min. - Olimpia próbowała odpowiedzieć. Strzał rywali pewni łapie Krzepisz. Ucierpiał Marciniak, ale po chwili podniósł się i kontynuuje grę.

72 min. - Janczukowicz groźnie uderza w długi róg zza pola karnego. Krzepisz wyciąga się i paruje piłkę na drugą stronę.

75 min - Tenda zmienia Ciechanowskiego (Olimpia) .

76 min. - Leszczyński zmienia Oceanasa (Olimpia). W tej samej minucie w polu karnym dryblował. Marcus, ale piłka trafiła na rzut rożny.

79 min. - w pole karne z prawej strony wbiega Samu. Dobiega z futbolówką do linii końcowej i centruje płasko do wbiegającego w środek pola karnego Jankowskiego, który strzałem w środek bramki podwyższa wynik.

82 min. - uderzenie z rzutu wolnego zawodnika Olimpii nie sprawiło problemów Krzepiszowi, który spokojnie złapał piłkę.

84 min. - ładnie przedarł się prawą stroną Antonik. Nasz skrzydłowy wpadł w pole karne i chciał dograć do Quintaisa, ale na drodze tego podania stanął jeden z obrońców.

88 min. - Antonik podał prostopadle do Budzińskiego, który jednak źle przyjął piłkę i umożliwił interwencję zawodnikom rywali.

90 min. - uderzoną przez Arkowców piłkę "wypluwa" bramkarz Olimpii. Z okazji korzysta Marcus, który dobija uderzenie i podwyższa wynik. Chwilę później sędzia sięga po gwizdek po raz ostatni. Arka wygrywa  zasłużenie, po otwartym i ofensywnym spotkaniu.