02.03.2019

Arka II wygrywa na inaugurację wiosny!

Nasz drugi zespół świetnie zainaugurował rundę wiosenną w IV lidze RWS Investment Group! Arka II pewnie pokonała u siebie Anioły Garczegorze 3:0 po golach Barana, Bednarskiego i Gułajskiego.

IV liga RWS Investment Group - 20. kolejka

Arka II Gdynia - Anioły Garczegorze 3:0 (1:0)

Bramki: Baran 14', Bednarski 65', Gułajski 79'

Arka II: Krzepisz - Sulewski, Szałecki, Lisiecki, Sławek - Chavez, Pek (71' Markiewicz) - Stępień, da Silva (64' Bednarski), Baran (71' Gułajski) - Hołtyn (76' Matejek)

Sędzia: Paweł Jóźko (Pomorski ZPN)
Widzów: 50

Nasz zespół był faworytem tego spotkania i potwierdził to już w pierwszym kwadransie gry. W 14 min. Pek podał prostopadle do wychodzącego na czystą pozycję Barana, który strzałem lewą nogą po ziemi wyprowadził Arkę na prowadzenie. Chwilę później mogło być 2:0, ale mocne uderzenie Marcusa da Silvy bramkarz gości z trudem odbił na rzut rożny.

W pierwszej połowie żółto-niebiescy stworzyli sobie jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia. W 24 min. Baran był bliski zdobycia drugiej bramki po dograniu Stępnia, ale ostatecznie nie zdołał pokonać bramkarza. Ponadto strzał głową da Silvy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego odbił Młynarczykowski, a Stępień i Lisiecki uderzali minimalnie niecelnie.

Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazy gry, nadal przeważała Arka. W ciągu kwadransa z powietrza niecelnie uderzał da Silva, dwukrotnie bramkarz bronił strzały Sulewskiego zza pola karnego oraz jedną próbę w wykonaniu Stępnia. W 61 min. przed szansą stanął natomiast Hołtyn, ale po dośrodkowaniu Sulewskiego trafił w bramkarza, a dobitka zatrzymała się na słupku.

W 65 min. Arka podwyższyła prowadzenie. Akcję zaczął Chavez podaniem do Sulewskiego, który zagrał w pole karne, a całość skutecznie zakończył wprowadzony minutę wcześniej Bednarski. Wynik ustalił w 79 min. strzałem z bliska Gułajski, a drugą tego dnia asystę zanotował Sulewski. W końcówce czwartą bramkę mógł jeszcze dołożyć Chavez. Próbował on przelobować bramkarza z połowy boiska, a do szczęścia zabrakło mu centymetrów, gdyż piłka trafiła w poprzeczkę.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- Ten mecz można podsumować krótko: miło się oglądało takie spotkanie. Szkoda, że nie zdobyliśmy więcej bramek, bo mieliśmy ku temu okazję. Jestem zadowolony z inauguracji, zawodnicy wypełnili swoje zadania na boisku. Bardzo dobry mecz w środku pola rozegrał Rogelio Chavez, który zaprezentował duże walory piłkarskie.

Kolejny mecz ligowy Arka II rozegra na własnym boisku z Pogonią Lębork.