05.08.2018

Arka II zremisowała z Aniołami Garczegorze

Na inaugurację sezonu w 4 lidze Arka II Gdynia zremisowała na wyjeździe z Aniołami Garczegorze 1:1 (1:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył w 8 min. meczu Paweł Lewiński.

4. liga no10.pl - 1. kolejka

Anioły Garczegorze - Arka II Gdynia 1:1 (0:1)

Bramki: Sidor 70' - Lewiński 8'

Arka II: Krzepisz - Lewiński, Lengiewicz, Matys, Kasprowicz (46' Rumiński) - Pek, Matejek (68' Kamiński), Stępień, Bednarski, Gułajski (80' Poręba) - Hołtyn

Żółte kartki: Kasprowicz, Matys

W pierwszym składzie naszego zespołu znalazło się kilku zawodników, dla których dzisiejszy mecz był debiutem w 4. lidze. Wśród nich był chociażby pomocnik Mateusz Stępień z kadry juniorów (rocznik 2002). Młodzi zawodnicy spisali się dobrze na inaugurację sezonu i zdobyli cenny punkt w starciu z Aniołami Garczegorze.

Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla Arki, która już w 8 min. objęła prowadzenie po ładnym strzale Lewińskiego z 16 metrów. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy, mimo że oba zespoły miały szansę na zdobycie kolejnych bramek. Po stronie żółto-niebieskich dobrych okazji nie wykorzystali Stępień i Matejek. Sytuacje bramkowe mieli też gospodarze, ale dobrze spisywał się Krzepisz, który w pięknym stylu obronił chociażby uderzenie z rzutu wolnego.

W drugiej połowie mecz nie obfitował już w tak dużą liczbę sytuacji bramkowych. W 70 min. skuteczną akcję przeprowadzili gospodarze. Sidor celnie uderzył zza pola karnego i doprowadził do remisu 1:1. W ostatnich minutach wynik nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- Początek meczu ułożył się dla nas idealnie, bo szybko objęliśmy prowadzenie. W pierwszej połowie Arka była zespołem lepszym, mieliśmy okazje do zdobycia kolejnych bramek. W drugiej połowie gra się wyrównała i toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Gospodarze groźni byli szczególnie przy stałych fragmentach gry. Szanujemy ten punkt i teraz myślimy już o kolejnych meczach.

Kolejne spotkanie Arka II rozegra już w czwartek, gdy o godz. 18.00 zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Lębork.