22.06.2018

Sparing nr 1: Arka - APOEL 2:0.

Dzisiaj po raz pierwszy zobaczyliśmy w akcji drużynę trenera Zbigniewa Smółki. Po Kilku dniach przygotowań, w tym badaniach i testach odbył się pierwszy mecz sparingowy. Rywalem Arki był Apoel Nikozja, 27- krotny mistrz Cypru. Arka wygrała 2:0 (1:0). Już w poniedziałek o 18.00 kolejny sparing w Gniewinie. O 18.00 Arka zagra z Maccabi Tel Aviv.

Sparing nr 1 - Lato 2018

Arka Gdynia - Apoel Nikozja 2:0 (1:0)

Bramki: Janota 9', Sulewski 90'

Arka I połowa: Steinbors - Zbozień, Danch, Helstrup, Marciniak - Zarandia, Nalepa, Bogdanov, Janota - Jankowski, Kolev

Arka II połowa: Krzepisz - Socha, Maghoma, Repka, Klimczak - Sulewski, Sołdecki, B.Nowicki, Danielak - Łoś, Siemaszko

Apoel I połowa: Boy Waterman (33' Rafael Romo) - Yohan Tavares, Nikóla Ioánnou, Żiwko Miłanow, Nektários Alexándrou, Nuno Morais, Vinícius, Léo Natel, Tommy Oar, Státhis Alonéftis, Guilherme Dellatorre.

Apoel II połowa: Rafael Romo (63' Neófytos Michél) - Giórgos Merkís, Dienis Polakow, Cajú, Praxitélis Voúros, Kostákis Artymatás, Lucas Souza, Giórgos Efrém, Ghayas Zahid, Álex Konstantínou, Mickaël Poté.

0 min - Arka przechodzi przebudowę. Dzisiaj zobaczymy w akcji nowych zawodników. Trenerzy podzielili zespół na dwie jedenastki. W odwodzie będą jeszcze Przemek Stolc, Mateusz Młyński i Mariusz Sławek.

0 min - Pierwszy sparing rozegramy z bardzo wymagającym rywalem. Apoel Nikozja to 27- krotny i zarazem aktualny mistrz Cypru. Apoel zagra w tegorocznych eliminacjach do Ligi Mistrzów. W pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Cypryjczycy zmierzą się z litewskim FK Suduva.

0 min - W ostatnich latach Arka dwukrotnie rozgrywała przedsezonowy sparing z Apoelem, w Gniewinie. W 2014 roku "żółto- niebiescy" przegrali 1:2, a w zeszłym roku zremisowali 1:1. Dziś czas na zwycięstwo.

1 min - Zaczynamy! Arka cała na niebiesko, Apoel w pomarańczowych kompletach.

2 min - Arkowcy bardzo bliscy zdobycia szybkiej bramki. Kolev zagrał w polu karnym do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Zarandii. To była jednak trudna do opanowania piłka, Luka nie utrzymał równowagi i nie zdołał oddać strzału.

9 min - GOOOL! Michał Janota trafia w debiucie. Kapitalna akcja Zarandia- Jankowski- Janota. Nowy pomocnik Arki wykańcza bardzo ładną akcję precyzyjnym, technicznym strzałem w okienko bramki. Brawo.

17 min - Znowu groźnie pod bramką Cypryjczyków. Waterman piąstkuje, piłka trafia pod nogi Jankowskiego, który będąc na 25. metrze lobuje bramkarza. Jeden z defensorów Apoelu wybija jednak głową piłkę zmierzającą do siatki.

19 min - W końcu zatrudniony do pracy Steinbors. Pavels pewnie broni dwa z rzędu celne strzały rywala.

30 min - Gra toczy się w środku pola. Arka długo utrzymuje się przy piłce i nieźle radzi sobie z pressingiem Apoelu. Bez zagrożenia z obu stron.

45 min - Pierwszą połowę kończy składna akcja Apoelu. Napastnik Apoelu przestrzelił jednak w doskonałej sytuacji i do przerwy wynik nie uległ zmianie.

PRZERWA

46 min - Rozpoczynamy drugą część meczu. Do gry wchodzi druga jedenastka. Na boisku zameldowali się m.in Maghoma, Repka, Sulewski, Danielak.

55 min - Świetnie pokazał się teraz Danielak. Dostał piłkę na lewe skrzydło, złamał do środka i uderzył na bramkę rywala. Piłkę zmierzającą w okienko bramki doskonale paruje na róg bramkarz Apoelu.

65 min - Błąd naszej defensywy skutkuje stratą na własnej połowie. Apoel korzysta z sytuacji i wyprowadza szybki atak. Tylko świetna interwencja Krzepisza chroni nasz zespół przed stratą gola. Brawo Kacper.

74 min - Apoel zdobywa bramkę po rzucie rożnym. Sędzia liniowy zasygnalizował jednak pozycję spaloną i gol nie został uznany. Arka w dalszym ciągu prowadzi w Gniewinie z mistrzem Cypru 1:0.

76 min - Przemysław Stolc zmienia na placu gry Bartka Nowickiego. Przemek zajął miejsce na prawej obronie, a Tadek Socha został przesunięty na środek pomocy.

81 min - Agresywny, wysoki atak dwójki naszych napastników. Siemaszko i Łoś odbierają piłkę rywalowi i wyprowadzają kontratak. Piłka powędrowała na prawe skrzydło do Sulewskiego, który zagrał w pole karne. Bramkarz Apoelu jednak minimalnie szybszy od nabiegającego na piłkę Danielaka.

82 min - Sławek i Młyński na ostatnie minuty za Siemaszkę i Łosia.

83 min - Cypryjczycy dążą do zdobycia wyrównującej bramki. Mickael Pote oddaje bardzo groźny strzał i znowu bez zarzutu w bramce spisuje się Krzepisz.

90 min - GOOOL! Bezpośrednio z rzutu wolnego uderza Robert Sulewski. Uderza pięknie, uderza cudownie, uderza nie do obrony! Piłka odbija się od słupka i wpada do bramki. Bramkarz bez szans. Sędzia kończy mecz, to było piękne podsumowanie tego spotkania.