23.06.2018

Arka II zakończyła sezon zwycięstwem

Arka II zakończyła sezon zwycięstwem. W 34. kolejce IV ligi RWS Investment Group żółto-niebiescy pokonali na wyjeździe Bytovię II Bytów 2:1 po golach Fabiana Lengiewicza i Mateusza Gułajskiego.

IV liga RWS Investment Group - 34. kolejka

Bytovia II Bytów - Arka II Gdynia 1:2 (0:0)

Bramki: Czapiewski 90+4'Lengiewicz 51', Gułajski 53'

Żółte kartki: Piórkowski, Dunst, Hendryk, Zagdan, Galikowski, Czapiewski - Lewiński

Czerwone kartki:  Dunst (Bytovia II; 90' - za drugą żółtą) - Lewiński (Arka II; 58' - za drugą żółtą), Blok (Arka II; 72')

Arka II: Molenda - Lewiński, Lisiecki, Blok, Kozakowski - Poręba (63' Kasprowicz), Lengiewicz - Gułajski, M.Bednarski, Grabowski - Klecha

W ostatnim meczu sezonu trener Robert Wilczyński dał kolejnym zawodnikom szansę debiutu w seniorskiej piłce. Swoje pierwsze mecze w IV lidze rozegrali bramkarz Michał Molenda, obrońca Damian Lisiecki i pomocnik Jakub Poręba.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek dla żadnej z drużyn, ale kilka minut po zmianie stron nasz zespół wyszedł na prowadzenie. W 51 min. Fabian Lengiewicz popisał się celnym uderzeniem z rzutu wolnego, po którym bramkarz rywali musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Dwie minuty później było już 2:0, a tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Gułajski.

Do końca meczu na boisku nie brakowało emocji i walki. Efektem tego były czerwone kartki dla naszych obronców Bloka i Lewińskiego oraz Dunsta z Bytovii. Arka II kończyła mecz w "9", ale pomimo osłabienia utrzymała prowadzenie do ostatniego gwizdka. Gospodarzy stać było jedynie na honorowego gola autorstwa Mateusza Czapiewskiego w doliczonym czasie gry i całe spotkanie zakończyło się wygraną naszej drużyny 2:1.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- Odczuwaliśmy już zmęczenie sezonem, jednakże naszym celem było godnie pożegnać się z ligą. W meczu wystąpili niektórzy zawodnicy, którzy dotychczas mniej grali i dobrze zastapili oni nieobecnych kolegów. Prowadząc 2:0 powinnismy spokojnie kontrolować gre, jednak dwie czerwone kartki spowodowały, że musieliśmy grać w osłabieniu. Dopóki było jednego mniej to radzilismy sobie, ale strata kolejnego zawodnika spowodowała, że skupiliśmy się głównie na pracy w defensywie. Była to ciekawa lekcja, którą odrobiliśmy na "4 z plusem", gdyż pod koniec meczu gospodarzom udało się trafić, ale na szczęście tylko raz. Brawa dla naszego zespołu za zwycięstwo!

Arka II w 34 spotkaniach sezonu 2017/18 w IV lidze RWS Investment Group zdobyła 49 pkt. i zakończyła rozgrywki na 6. miejscu w tabeli. Awans do III ligi zapewniła sobie już wcześniej Radunia Stężyca. Z IV ligą żegnają się natomiast Start Miastko, Cartusia Kartuzy i Sokół Wyczechy.