16.09.2017

Arka II bez punktów.

W 8 kolejce grupy pomorskiej Saltex 4 ligi Arka II przegrała na wyjeździe po emocjonującym meczu z Kaszubią Kościerzyna 3:4 (2:2).

8 kolejka Saltex 4 ligi

Kaszubia Kościerzyna - Arka II Gdynia 4:3 (2:2)

Bramki: Tuttas 3 (21', 44', 76'), Krysiński 56' - Łoś 24', Sikorski 42', Polański 53'

Arka II: Więckowicz - Wieczorek (72' Babiński), Lengiewicz, Kosut, Krakowiak - Sikorski, Olszewski (75' Pek) - Polański (64' Sarnowski), Nowicki, Gniadecki (69' Bugajewski) - Łoś

Żółte kartki: Kosut, Lengiewicz

Podopiecznym trenera Roberta Wilczyńskiego nie udało się przedłużyć zwycięskiej passy w meczach ligowych. Po trzech wygranych z rzędu z Gedanią, Sokołem i Orkanem, Arka II nie zdobyła punktów w Kościerzynie.

W dzisiejszym meczu to żółto-niebiescy musieli jako pierwsi odrabiać straty. W 21 min. Kaszubia wyszła na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Tuttas. Arka szybko odpowiedziała na straconego gola i już trzy minuty później do wyrównania doprowadził Łoś. Nasz napastnik popisał się pięknym strzałem "nożycami" po dośrodkowaniu Polańskiego z prawej strony.

Dwie kolejne bramki padły w końcówce pierwszej połowy. W 42 min. na 2:1 dla Arki trafił Sikorski, który wykorzystał dokładne dogranie Nowickiego. Gospodarze jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu po celnym uderzeniu Tuttasa z rzutu wolnego.

Po przerwie Arka ponownie wyszła na prowadzenie. W 53 min. Polański zszedł z piłką z prawej strony do środka i strzałem lewą nogą pokonał bramkarza. Kaszubia po raz drugi tego odrobiła jednak straty i w 56 min. za sprawą Krysińskiego ponownie był remis. Losy meczu rozstrzygnęły się ostatecznie w końcowym kwadransie. W 76 min. swojego trzeciego gola w meczu zdobył Tuttas i zapewnił gospodarzom komplet punktów.

Trener Wilczyński po meczu:

- Żałujemy tego meczu, bo zdobyliśmy trzy bramki na wyjeździe, a nie udało się zdobyć punktów. Dwa razy obejmowaliśmy prowadzenie, ale nie potrafiliśmy go utrzymać. Pozwoliliśmy rywalom na zdobycie czterech bramek, gdyż popełnialiśmy błędy. Dlatego nie udało się wygrać czy nawet zremisować.

W przyszłym tygodniu nasz drugi zespół czekają dwa mecze. W środę Arka II zmierzy się w 3 rundzie okręgowego Pucharu Polski z GKS-em II Kolbudy (A klasa), a w niedzielę w 9 kolejce 4 ligi Saltex podejmie w Gdyni Cartusię Kartuzy.