05.11.2016

Juniorzy starsi bez punktów.

Naszym juniorom starszym nie udało się zdobyć punktów w starciu z wiceliderem tabeli grupy zachodniej CLJ. Pogoń Szczecin wygrała w Gdyni z Arką 2:1 (1:0). Jedyną bramkę dla żółto-niebieskich zdobył Mateusz Węsierski.

Centralna Liga Juniorów - 14 kolejka

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 1:2 (0:1)

Bramki: Węsierski 86' - Stasiak 31', Jopek 85'

Arka: Pruszynski, Gębiś, Krakowiak, Chmielnicki, Pasieka, Hołtyn, Sikorski, Ryk, Gniadecki (65' Kozakowski), Polański (60' Łoś), Węsierski

W pierwszej połowie nasz zespół osiągnął przewagę i przeprowadził kilka niebezpiecznych sytuacji. Najlepszą okazję miał Mateusz Węsierski, ale kapitalną interwencją popisał się bramkarz. Skuteczną akcję przeprowadzili natomiast zawodnicy ze Szczecina. W 31 min. do siatki trafił Aron Stasiak i wyprowadził drużynę "Portowców" na prowadzenie. Wynik 1:0 dla Pogoni utrzymał się do końca tej części gry.

W drugiej połowie nadal atakowali Arkowcy. Dwukrotnie próbował Węsierski, a Oskar Ryk przegrał pojedynek "jeden na jeden" z bramkarzem. Kolejne bramki padły dopiero w końcówce meczu. W 85 min. Pogoń podwyższyła wynik meczu na 2:0 po krótko rozegranym rzucie wolnym i pięknym strzale Szymona Jopka w samo "okienko".

Żółto-niebiescy nie rezygnowali i odpowiedzieli już minutę później, gdy kontaktową bramkę zdobył Mateusz Węsierski. Nasz napastnik wykorzystał dośrodkowanie z bocznej strefy boiska. Na wiecej nie starczyło niestety czasu. Goście utrzymali korzystny rezultat do końca i zdobyli w Gdyni komplet punktów.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

-  Bardzo żałujemy tego spotkania, gdyż mieliśmy dobre okazje do zdobycia kilku bramek. Chłopcy zostawili dzisiaj dużo zdrowia na boisku, brakowało jednak szczęścia w decydujących momentach. Przy drugiej bramce dla Pogoni zabrakło asekuracji na przedpolu i zawodnik "Portowców" zdobył piękną bramkę z dystansu. Kolejne spotkanie czeka nas już w piątek z Wartą w Poznaniu, gdzie będziemy chcieli zdobyć kolejne punkty.

Po 14 kolejkach Arka w dalszym ciągu ma na swoim koncie 22 pkt. W kolejnym meczu, który został zaplanowany na piątek 11 listopada, nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z Wartą Poznań.