08.10.2016

4 liga: Arka II bez punktów.

W wyjazdowym meczu 10 kolejki 4 ligi Arka II Gdynia przegrała minimalnie z zespołem Centrum Pelplin 0:1 (0:0).

10 kolejka 4 ligi

Centrum Pelplin - Arka II Gdynia 1:0 (0:0)

Bramka: Zielińsk82'

Arka II: Moczadło - Gębiś, Mosiejko, Chmielnicki, Wawszczyk - M.Olszewski, Hołtyn (88' B.Nowicki) - Gabor (78' Ziarkowski), Łyszyk, Wojowski - Węsierski

Trener Robert Wilczyński wystawił w Pelplinie wyjściową "11" złożoną głównie z zawodników z kadry drugiego zespołu i juniorów, którą wzmocnili Moczadło, Mosiejko i Wojowski. W zespole gospodarzy wystąpił natomiast były piłkarz Arki Michał Renusz, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła żadnego gola, choć obie drużyny grały odważnie i często oddawały strzały na bramkę. Bramkarze mieli więc sporo okazji do wykazania się umiejętnościami. Zarówno Arek Moczadło, jak i golkiper gospodarzy byli dziś dobrze dysponowani i za każdym razem skutecznie interweniowali.

Wkrótce po zmianie stron Arka stworzyła sobie najlepszą w tym meczu sytuację do strzelenia gola. W 53 min., po akcji lewą stroną, Paweł Wojowski przegrał jednak pojedynek z bramkarzem rywali.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich minutach. W 82 min. gospodarze wykonywali rzut rożny, po którym Dawid Zieliński celnie uderzył głową i pokonał Moczadłę. W ten sposób zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

Trener Wilczyński po meczu:

- Cały mecz toczył się w dobrym tempie. Sporo było akcji ofensywnych i sytuacji, zarówno dla nas, jak i dla przeciwników. Nasza gra w pierwszej połowie wyglądała dobrze, w drugiej może troszkę gorzej. Zaliczyliśmy kolejny niezły występ. Szkoda straconych punktów, bo remis w tym meczu byłby wynikiem sprawiedliwym.

Arka II ma obecnie na koncie 18 pkt. W przyszłym tygodniu, po dwóch meczach na wyjeździe, żółto-niebiescy zagrają w Gdyni. W 11 kolejce 4 ligi podejmą  Kaszubię Kościerzyna.