30.11.2014

Porażka w Nowym Sączu: Sandecja - Arka 3:1.

Ostatnie dwa wyjazdy do Nowego Sącza zakończyły się wysokimi wygranymi Arki 3:0. Z kolei w dwóch ostatnich meczach zanotowano remisy. Tym razem to gospodarze zadali Arce trzy trafienia i wygrali po raz drugi w historii 3:1.

19. kolejka I ligi

Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 3:1 (1:0)

Bramka: Bębenek 41', Ken 65', Grzeszczyk 81' - Szubert 55'

Sandecja: Kozioł - Makuch, Szufryn, Szarek, Szczepański- Bębenek (90' Urban), Nather, Niane, Grzeszczyk, Ella Ken (84'  Gerkenashvili), Traore (67' Fałowski).

Arka : Miszczuk - Kowalski, Fialho, Sobieraj, Warcholak - Da Silva, Nalepa (82' Calderon) , Łukasiewicz, Wojowski (68' Jagiełło) - Lech (71' Wardziński)  - Szubert

żółte kartki: Kowalski, Fialho, Calderon - Grzeszczyk

sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź).

O 12.30 rozpocznie się ostatnie spotkanie Arki w tym roku. W miejsce pauzującego za kartki Bartosza Ławy w pierwszej jedenastce wychodzi Antoni Łukasiewicz. Także w miejsce Glaubera trener Niciński stawia od początku na obchodzącego jutro 34 urodziny Łukasza Kowalskiego.

Mecz w Ząbkach Dolcan - Widzew odwołany, w Nowym Sączu mimo niskiej temperatury murawa gotowa, a więc wkrótce zaczynamy!

W poprzedniej kolejce Sandecja wygrała 7:2 z Tychami, a 2 bramki zdobył 21-letni Kameruńczyk Armand Ella Ken - wychowanek ...Barcelony.  My liczymy na dobrą grę naszych Brazylijczyków.

0- Zawodnicy wychodzą na murawę.

0- Zaczyna Arka. Pierwsze podanie Szubert z Lechem.

1 min. - W 20 sek. pierwsze uderzenie na bramkę Sandecji. Próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy Warcholak.

2 min. - Na razie Arka nie pozwala Sandecji na wyprowadzenie piłki ze swojej połowy.

5 min. - Po ręce Niane wolny dla Arki z lewej strony bramki Sandecji, ale po dośrodkowaniu odgwizdany spalony.

6 min. - Na trybunach spora grupa kibiców z Gdyni. Oby doczekali się na bramkę żółto-niebieskich.

10 min. - Dośrodkowanie Marcusa zablokowane i pierwszy rzut rożny dla Arki.  Niestety piłka wychodzi na aut bramkowy.

12 min. - Ale kocioł w polu karnym Sandecji. Kilka strzałów naszych zawodników zablokowanych i mamy serię 2 rzutów rożnych.  Ostatecznie akcję kończy zablokowany strzał Nalepy. Arka wciąż przeważa na boisku w Nowym Sączu.

16 min. - Dośordkowanie Warcholaka z wolnego, ale tym razem bez zagrożenia w polu karnym Sandecji.

18 min. - Pierwsza wizyta Sandecji przy polu karnym Arki, ale dośrodkowanie Bębenka z lewej strony zablokowane przez naszego obrońcę.

22 min. - Daleki wyrzut z autu Warcholaka w pole karne i strzał głową Łukasiewicza, niestety obok bramki.

23. min. - Tym razem centra Warcholaka z rzutu wolnego i bramkarz gospodarzy piąstkuje na aut.

24. min. - Serial Marcina kończy kolejna wrzutka z autu i ponownie wygrywa piłkę Łukasiewicz, ale znowu piłka mija bramkę Sandecji.

25 min. - Kontra Arki, Szubert powstrzymamny przez obrońcę Sandecji, piłka trafia do Nalepy, ale strzał "Małego" obok prawego słupka bramki gospodarzy.

27 min. - Tym razem strzał Nalepy po podaniu Wojowskiego, niedaleko prawego spojenia bramki Sandecji. Arka szuka pierwszego trafienia.

28 min. - Żółta kartka dla Kowalskiego.Oznacza to, że nie zagra w pierwszym meczu na wiosnę.

29 min. - Pierwszy groźny strzał Sandecji. Makuch, ale na posterunku Miszczuk.

34 min. - Arka pod bramką Sandecji. 2 kolejne rzuty rożne i wrzutka Warcholaka bez efektu bramkowego.

36 min - Ale było blisko. Zamieszanie w polu karnym Sandecji kończy strzałem z bliska Łukasiewicz. Wygrywa ten pojedynek Kozioł.

39 min. - Piękna akcja Arki w trójkącie Marcus - Nalepa - Szubert. Ten ostatni kończy jednak niecelnym strzałem.

41 min. - Coś niebywałego. Arka przeważa, a to gospodarze obejmują prowadzenie. Grzeszczyk zagrywa do Bębenka , a ten z ostrego kąta trafia do siatki Arki.

45 min. -  Koniec 1 połowy. Arka przeważała, ale bramkę zdobyli gospodarze... Oby w drugiej części tą dobrą grę zaznaczyć skutecznym wykończeniem.

46min. - Zaczynamy bez zmian. Arkowcy zmobilizowani do odrobienia strat.

51 min. - Groźny strzał Grzeszczyka z rzutu wolnego.

53 min. - Kontra Arki powstrzymana faulem na Lechu.

55 min. - Strzał Nalepy odbija Kozioł, do piłki dopada Szubert i strzela bramkę na 1:1!

59 min - Dobre dośrodkowanie Warcholaka i strzał Lecha zablokowany. Rzut rożny. Pachniało kontrą gospodarzy, ale "Sobi" powstrzymał rywali na ich połowie.

64 min - Marcus wywalczył kolejny rzut rożny.

65 min - Niestety kontra Sandecji i Kameruńczyk Ella Ken trafia do siatki Arki.

68 min. - Jagiełło w miejsce Wojowskiego.

71 min. - W miejsce Lecha Wardziński.

72 min - W 1 akcji Maciek ucierpiał i potrzebna pomoc medyczna. Wraca jednak do gry!

76 min. - Dalekie zagranie Kozioła do Fałowskiego, ale pozycja spalona gracza Sandecji.

79 min. - Faul Fialho i żółta kartka, która także go eliminuje z pierwszego meczu wiosny.

81 min - Zamieszanie po rzucie rożnym. Najpierw Miszczuk broni strzał Fałowskiego przewrotką, ale z bliska trafia Grzeszczyk. 3:1 dla gospodarzy. Calderon za Nalepę.

90 min - Rzut wolny zza pola karnego. Dobry strzał Marcusa broni Kozioł.

90 min - Sędzia doliczył 3 minuty.

Koniec: Mimo dobrej gry Arki,  skuteczniej zagrali w tym meczu gospodarze i na koniec roku żółto-niebiescy przegrali 1:3. Obok punktów Arka straciła dwóch zawodników na pierwsze spotkanie 2015 roku z Tychami. Za kartki pauzować będą Łukasz Kowalski i Alan Fialho.