28.11.2014

Zwycięstwo juniorów młodszych w Pradze.

W drugim meczu sparingowym rozgrywanym podczas pobytu w Pradze młodzi Arkowcy wygrali wysoko z rok młodszym zespołem Bohemians Praga 7:0.

Sparing junior młodszy:

Bohemians Praga - Arka Gdynia   0:7  (0:2)

Bramki: M.Olszewski 18', Kłosowski 28', Wawszczyk 43', Dorawa 48', Krauze 58',  Góralski 59', Gabor 64'

Arka: Pruszyński, Gębiś (41' Gabor), Kaszorek, Brodzik (41' Czaja), Wawszczyk, Dorawa, Majdowski (45' Olszewski B.), Łyszyk (50' Góralski), Brojek (41' testowany), Olszewski M. (50' Krauze), Kłosowski (41' Kłosowski).

W pierwszej połowie Arkowcy mieli przewagę, ale ambitnie i dobrze wyszkoleni techniczne Czesi dzielnie stawiali opór. W 18 min.  po bardzo ładnej akcji i prostopadłym podaniu skutecznie akcje wykończył Mateusz Olszewski. Na 2:0 podwyższył  Jakub Kłosowski, który odebrał piłkę w środkowej strefie boiska  i uderzył z dystansu. W drugiej połowie o rok młodszy przeciwnik  nie wytrzymał tempa meczu czego efektem było aż 5 bramek.

Trener Krzysztof Janczak podkreślił, że w sobotę czeka jego podopiecznych najtrudniejszy sprawdzian:

Dzisiaj przeciwnik był mniej wymagający, ale należą się brawa dla chłopaków, którzy zagrali dzień po dniu na bardzo wysokim poziomie. Jutro czeka nas bardzo trudne zadanie, gdyż będzie to nas trzeci mecz, a przeciwnik to Slavia Praga (chłopcy o rok starsi)  z jednej z najlepszych szkółek piłkarskich w Czechach.