12.10.2014

Bytovia - Arka 1:1. Wardziński w debiucie daje punkt Arce!

Gdy Kryszak na 8 minut przed końcem pokonał Skowrona wydawało się, że znów przyjdzie nam zasmakować goryczy porażki. Wtedy jednak z dosieczą nadszedł Wardziński, który w swoim debiucie uratował punkt dla żółto-niebieskich. Arka w derbach w Bytowie remisuje 1:1.

12. kolejka I ligi

Bytovia Bytów - Arka Gdynia 1:1 (0:0)
Bramki: Kryszak 82' - Wardziński 87'

Bytovia: Oszmaniec - Piątek, Juraszek, Bąk, Wróbel - Kryszak, Mandrysz (77' Hirsz), Pietroń, Wojach, Jakóbowski - Surdykowski.

Arka: Skowron - Glauber, Sobieraj, Fialho, Warcholak - Sulewski (46' Kowalski), Łukasiewicz, Ława, Nalepa (86' Lech), Wojowski - da Silva (68' Wardziński)

Żółte kartki: Warcholak

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica)

0 min - po raz pierwszy w meczowej osiemnastce pojawił się Maciej Wardziński. Szanse na debiut młodego zawodnika zdecydowanie wzrosły, bo do autokaru z kolegami nie mógł wsiąść inny napastnik żółto-niebieskich, Michał Szubert. Niestety problem z mięśniem czworogłowym Szuberta okazał się na tyle poważny, że Arka dziś radzić będzie musiała sobie bez niego.

0 min - po raz pierwszy w tym sezonie od pierwszej minuty zagra Marcus da Silva, który będzie najbardziej wysuniętym zawodnikiem. Miejsca w wyjściowym składzie zabrakło natomiast dla Grzegorza Lecha. Brakuje także Aleksandra Jagiełły, który z powodu kontuzji pozostał w Gdyni, oraz Łukasza Kowalskiego.

1 min - Arka w żółto-niebieskich strojach, gospodarze na czerwono. Rozpoczęła Arka.

2 min - centra Ławy ze stałego fragmentu wpada w ręce Oszmańca.

3 min - tym razem Bartosz Ława dośrodkował z lewego skrzydła i dobrze radzą sobie z tym zagraniem gospodarze.

6 min - nieźle wygląda gra Arki w tych pierwszych minutach. Arka przecina większość podań gospodarzy, próbuje gry oskrzydlającej i wyraźnie przeważa.

6 min - dobra indywidualna akcja Warcholaka, który przedarł się z piłką w pole karne, lecz tym razem zabraklo jeszcze dokładnego podania do da Silvy!

8 min - pierwsza akcja Bytovii i od razu groźnie. Wszystko kończy się kornerem dla bytowian i dobrą interwencją naszych obrońców.

14 min - od kilku minut niewiele ciekawego dzieje się na boisku w Bytowie. Akcje obu stron są szybko przerywane przez rywala i dlatego piłka najdłużej czasu znajduje się w środkowej strefie pola gry.

16 min - pierwszy strzał na bramkę w tym spotkaniu oddają gospodarze. Oddaje go Bąk, ale najmniejszych problemów nie miał z tym uderzeniem Skowron.

18 min - nieudana próba pozostawienia na pozycji spalonej Surdykowskiego, który pomknął na bramkę Skowrona! Naciskany przez obrońców z Gdyni Surdykowski oddał strzał po ziemi, który dobrze obronił bramkarz Arki!

20 min - w tym okresie gry Arka wygląda, jakby czekała na rywali na własnej połowie. Nasz zespół nieco odpuścił gr pressingiem.

20 min - groźne akcje Bytovii. Najpierw przerwane groźne zagranie pod naszą bramkę Piątka, a chwilę później Glauber wybija piłkę spod nóg szarżującego Jakóbowskiego.

22 min - fura szczęścia Arki! Rzut rożny dla Bytovii, a w pod naszą bramką pozostał osamotniony Krzysztof Bąk, który z 7 metrów nie trafił do siatki! To powinno być prowadzenie gospodarzy...

27 min - dośrodkowanie Kryszaka dobrze wypiąstkował Skowron.

33 min - odważna próba z dystansu Surdykowskiego i piłka poszybowała bardzo wysoko nad bramką. Bedzie jednak rzut rożny dla Bytovii.

34 min - dwukrotnie Kryszak centrował z narożnika boiska i za każdym razem było groźnie! Na szczęście obyło się bez celnego strzału na bramkę Skowrona.

39 min - wreszcie Arka znalazła się pod polem karnym Bytovii. Po zagraniu Ławy mieliśmy rzut rożny, ale Oszmaniec wypiąstkował piłkę daleko poza pole karne.

42 min - dobra akcja na lewym skrzydle Wojowskiego, sfinalizowana mocną centrą, z która jednak poradzili sobie obrońcy Bytovii.

45 min - dośrodkowanie Nalepy z rzutu wolnego spada na głowy obrońców Bytovii i będzie rzut rożny dla Arki.

45 min - znów Nalepa, ale tym razem trochę za mocne podanie i sędzia kończy pierwszą połowę.

PRZERWA - zgodnie z przewidywaniami to bardzo trudny mecz dla podopiecznych Grzegorza Nicińskiego. Nieco groźniejsi byli gospodarze, ale na tablicy wyników wciąż mamy remis. Chyba nieco więcej powinniśmy wymagać od Marcusa da Silvy, który nie sprawia większych kłopotów obrońcom gospodarzy, ale też celnych podań od kolegów z drużyny było jak na lekarstwo.

46 min - od poczatku drugiej połowy w naszym zespole pojawia się były zawodnik Bytovii Łukasz Kowalski, który zmienił Roberta Sulewskiego.

46 min - pierwsza próba strzału da Silvy w tym spotkaniu. Nieudana, ale mamy nadzieję, że to zwiastun lepszej gry Brazylijczyka.

52 min - dobra indywidualna akcja Wojowskiego, który prowadził piłke wzdłuż pola karnego, ale zwlekał z uderzeniem i okazja zmarnowana

54 min - nardzo szybka akcja prawym skrzydłem Glaubera, który po wbiegnięciu w pole karne zagrał pod bramkę, ale tam był tylko jeden arkowiec i czterech obrońców, więc piłka padła łupem gospodarzy.

55 min - po podaniu Warcholaka Nalepa miał okazję do strzału z 18 metrów i nieznacznie się pomylił! To była najlepsza akcja Arki w tym meczu!

58 min - groźna odpowiedź Kryszaka! Strzał z 18 metrów po rykoszecie poszybował nieznacznie nad poprzeczką!

63 min - arkowcy od kilku minut są bardziej zdecydowani i dłużej utrzymuja się przy piłce

65 min - dres zdejmuje Wardziński, a więc bedziemy mieli debiut w Arce!

65 min - groźnie pod bramką Bytovii! Wojowski zacentrował wzdłuż bramki, a na krótszym słupku był Ława, którego sytuacyjne uderzenie odbijają obrońcy!

67 min - z rzutu wolnego z ponad 30 metrów uderzył Warcholak. Był rykoszet i Oszmaniec spokojnie chwycił piłkę.

68 min - Wardziński zmienia da Silvę. Debiut!

70 min - Warcholak przepotężnie z ostrego kąta, ale tez w boczną siatkę! Wcześniej kluczową piłkę w powietrzu wygrał Wardziński.

71 min - Piątek przedarł się przez naszą prawą obronę w pole karne, ale na szczęscie zagrana przez niego piłka nie dotarła do Kryszaka.

78 min - co za sytuacja! Arka miała rzut rożny, po którym piłkę przejął Kryszak. Piłkarz gospodarzy przebiegł całe boisko, a wbiegając w pole karne upada, sugerując faul wracającego Ławy. Nic z tego, dobra decyzja arbitra!

80 min - za krótko zacentrował Nalepa z rzutu wolnego.

81 min - Warcholak fauluje w okolicach narożnika pola karnego i ogląda żółty kartonik.

82 min - gol dla Bytovii! Z rzutu wolnego bezpośrednio uderzył Kryszak i piłka ponad Skowronem wpadła do siatki!

86 min - Lech za Nalepę.

87 min - gooolll dla Arki! I kto? Wardziński! Dośrodkowanie Fialho pięknym wślizgiem na dalszym słupku wykończył debiutant Wardziński!

89 min - centra Glaubera wpada w ręce Oszmańca.

90+2 min - Warcholak wywalczył rzut rożny. Zacentrował Ława, ale walkę w polu karnym wygrywają gospodarze.

KONIEC - jeden punkt wywieziony z Bytowa nie jest może szczytem marzeń, ale po tym jak ten mecz się układał żółto-niebiescy mogą być zadowoleni. Cieszy też postawa Macieja Wardzińskiego, który po wymarzonym debiucie może stać się jasnym punktem Arki w kolejnych spotkaniach.