28.09.2014

Wisła - Arka 0:1! Nareszcie zwycięstwo!

Doczekaliśmy się wreszcie wygranej Arki! Zespół pod wodzą Grzegorza Nicińskiego sięgnął po trzy punkty w Płocku, gdzie za sprawą gola Michała Szuberta pokonał Wisłę. Teraz pora na pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie!

10. kolejka I ligi

Wisła Płock - Arka Gdynia 0:1 (0:0)
Bramki: Szubert 78'

Wisła: Kiełpin - Stefańczyk, Magdoń, Radić, Hiszpański, Kostrzewa (84' Ruszkul), Góralski, Janus, Wlazło (69' Krzywicki), Kacprzycki (79' Stępiński), Iliev.

Arka: Skowron - Kowalski, Fialho, Sobieraj, Warcholak - Sulewski (67' da Silva), Ława, Łukasiewicz, Wojowski (61' Jagiełło) - Lech (90' Glauber) - Szubert

Żółte kartki: Warcholak, Ława

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

0 min - od środka mecz rozpoczęła Arka

3 min - próba dalekiego podania do Ilieva. Pomysł gospodarzy niezły, ale ich napastnik nie opanował piłki.

5 min - coś, co arkowcy zagubili w ostatnich meczach, czyli próba zdominowania gry i długie utrzymywanie się przy piłce - na razie udaje się to realizować.

7 min - wyścig o piłkę z obrońcami Wisły przegrał Lech. Szkoda, bo przed nim byłby już tylko Kiełpin.

9 min - niecelna próba strzału zza pola karnego Hiszpańskiego.

15 min - teraz to jednak Wisła dłużej pozostaje w posiadaniu piłki. Mogło być groźnie jednak pod bramką płocczan, lecz ci ratują się wybiciem piłki poza boisko. Konkretnie Radić ratuje swój zespół.

18 min - oba zespoły swoich szans najczęściej szukają w dośrodkowaniach z bocznych stref boiska, lecz jak do tej pory wzorowo spisują się formacje defensywne i udaremniają zamiary przeciwnika.

21 min - rzut wolny z okolic narożnika pola karnego wykonał Bartosz Ława. Dobrze szybującą piłkę skutecznie wypiątkował Kiełpin.

23 min - dwukrotnie strzały gospodarzy blikują arkowcy! Zaskoczyć Skowrona próbowali Góralski i Janus.

25 min - dobra próba strzału z rzutu wolnego Wlazły. Na posterunku Skowron, który skutecznie odbija piłkę do boku!

33 min - najlepsza okazja do zdobycia bramki w tym meczu! W doskonałej sytuacji znalazł się Sulewski, ale jego uderzenie z pięciu metrów broni Kiełpin!

38 min - groźna odpowiedź Wisły! Strzał Góralskiego zatrzymany przez Skoworona!

39 min - i znów niebezpiecznie pod naszą bramką! Zaskakujący strzał Ilieva z dystansu nieznacznie mija poprzeczkę!

45 min - niemożliwą sytuację zaprzepaścił Lech! Minął bramkarza i trafił w słupek! Dobitka pofrunęła ponad bramką!

PRZERWA - w doskonalych nastrojach arkowcy mogli zejść do szatni. Zamiast cieszyć się z prowadzenia będziemy jednak rozpamiętywać, jak Grzegorz Lech zmarnował idealną okazję na gola. Pamiętajmy jednak, że gospodarze też mieli swoje okazje, więc remis trzeba uznać za sprawiedliwy.

47 min - Góralski trafia w słupek! Ależ otwarcie mogli mieć wiślacy!

49 min - Bartosz Ława niecelnie uderzył z rzutu wolnego!

54 min - Warcholak spóźnił wślizg i ogląda żółtą kartkę.

55 min - Wlazło znów postrzaszył Skowrona strzałem głową! Piłka mija światło naszej bramki.

61 min - Jagiełło zmienia Wojowskiego

62 min - żółta kartka dla Bartosza Ławy.

65 min - gospodarze próbują strzałów z dystansu. Hiszpański posłał piłkę jednak daleko od naszej bramki.

67 min - druga roszada w składzie żółto-niebieskich. Trener Niciński posyła do boju da Silvę, który zastępuje Sulewskiego.

69 min - pierwszą zmianę wykonał trener Kaczmarek, który za Wlazłę wprowadził Krzywickiego.

78 min - goooollll dla Arki! Michał Szubert posłał piłkę ponad wychodzącym z bramki Kiełpinem i daje Arce prowadzenie! Asystę notuje Jagiełło, który po wejściu na boisku wyraźnie rozruszał nasz zespół!

84 min - trener Kaczmarek, aby uniknąć niepierwszej już porażki z Arką, przeprowadza ostatnią zmianę w swoim zespole. Na murawie pojawia się Ruszkul, kolejny zzawodnik usposobiony ofensywnie.

85 min - Krzywicki doszedł do piłki w naszym polu karnym, ale jego strzał blokują obrońcy!

90 min - oby wprowadzony własnie za Lecha Glauber pomógł naszym obrońcom dotrwać do końcowego gwizdka bez straty gola!

KONIEC - Arka sięgnęła w tym meczu po jakże cenne zwycięstwo! Instyktem strzeleckim znów popisał się Michał Szubert, który w świetnym stylu zdobył zwycięską bramkę. Trudno ocenić, jaki wpływ na ten wynik miała zmiana trenera, ale fakt pozostaje faktem - Grzegorz Niciński w swoim debiucie w roli trenera Arki zanotował cenne zwycięstwo!