28.09.2014

Komplet punktów naszych juniorów!

Oba zespoły juniorskie wygrały swoje mecze po 2:0 i zainkasowały po cenne 3 punkty. Młodsi liderują dalej w tabeli!

Liga Wojewódzka Pomorska Junior Młodszy - 7. kolejka:

Gryf Słupsk - Arka Gdynia  0:2 (0:0)

Bramki: Krauze 54', Kłosowski 68'

Arka: Więckowicz, Gębiś, Czaja, Majdowski, Naczk (41' Brodzik), Dorawa (56' Joachimiak), Olszewski, Gabor (41' Wośk), Krauze (78' Pląskowski), Łyszyk, Kłosowski (75' Opielewicz).

Juniorzy młodsi nie zwalniają tempa: 7 mecz i 7 zwycięstwo. Tym razem nie przyszło ono łatwo. Gryf Słupsk był bardzo wymagającym przeciwnikiem. W całym meczu lekką przewagę mieli Arkowcy, ale bardzo ambitnie grająca drużyna ze Słupska dobrze się broniła i po przechwycie piłki starała się groźnie atakować.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo. Arka dobrze rozgrywała piłkę na własnej połowie i w środkowej części boiska, ale brakowało precyzji pod bramką przeciwnika. W drugiej połowie  mecz był dalej rozgrywany w szybkim tempie oraz ciągłą  zmianą sytuacji na boisku. W 54 minucie  Arka zdobył bramkę na 1:0. Autorem był Kacper Krauze, który wykorzystał kapitalną asystę Mateusz aOlszewskiego. Chwilę potem zagotowało się pod bramką Arki, słupszczanie wykonywali pod rząd cztery rzuty rożne i jeden wolny. W 68 minucie  bramkę na 2:0 zdobył Jakub Kłosowski, który popisał się niesamowitym rajdem ogrywając dwóch rywali i potężnie uderzając z 17 metrów pod poprzeczkę, ustalił wynik meczu.

Tabela i wyniki juniorów młodszych

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 8. kolejka:

Arka Gdynia - Górnik Zabrze 2:0 (0:0)

Bramki: Godula 61', Białek 81'

Arka: Kotkowski, Godula,  Skrzypczak, Lisowski, Nowakowski (74' Izdebski), Pobłocki (68' Patok), Kreft (83' Kucharski), Skrzypczak, Bartlewski, Hebel (62' Białek), Węsierski.

Żółte kartki: Lisowski, Nowakowski

Pełne emocji było to spotkanie, ale to  Arka w nieco dramatycznych okolicznościach zdobywała gole. Najpierw w 61 minucie Mateusz Skrzypczak nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił), ale przytomność umysłu Kamila Goduli i jego dobitka dała żółto-niebieskim prowadzenie.  W końcówce spotkania Krystian Patok trafił w słupek, a z bliska piłkę do bramki wpakował Błażej Białek.