09.08.2014

Arka - Sandecja 1:1. Dwie różne połowy, dwie różne Arki.

Dwie różne połowy w wykonaniu Arki widzieli kibice w Gdyni na inaugurację sezonu przy Olimpijskiej. Do Arki należała druga odsłona, która przyniosła wyrównanie, a zadowoleni z remisu mogą być przede wszystkim goście, bo to gospodarze byli dziś o włos od zwycięstwa.

2. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1)
Bramki: Abbott 62' - Traore 31'

Arka: Skowron - Kowalski, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Łukasiewicz, Ława - Jagiełło, Lech (46' Nalepa), Calderon (46' Wojowski) - Abbott

Sandecja: Kozioł - Bartków (66' Makuch), Cicman, Szufryn, Frańczak, Danek (69' Kalisz), Nather, Urban, Bębenek (85' Szczepański), Grzeszczyk, Traore.

Żółte kartki: Jagiełło - Traore, Bartków, Kalisz

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Widzów: 4296

0 min - nie moglo być inaczej. Mecz został poprzedzony minutą ciszy poświęconą pochowanemu w minioną środę Jackowi Dziubińskiemu. Cały stadion oklaskami uhonorował pamięć tego zasłuzonego Arkowca.

1 min - rozpoczęła Sandecja. Marek Kozioł grać zatem będzie pięrwszą połowę w pełnym słońcu.

2 min - dobra akcja Jagiełły na prawym skrzydle. Wydawalo się, że wywalczył rzut rożny, ale sędzia Bednarek uznał inaczej.

4 min - popisowy "numer" Warcholaka, czyli daleki wrzut z autu w środek pola karnego. Na razie bez efektu.

5 min - rzut rożny dla gości. Głową uderzył Traore, ale spokojnie broni Skowron.

9 min - rzut rożny kombinacyjnie rozegrany przez Arkę. Zabrakło jednak dokładności.

14 min - Arka wychodzi z ogromnych opresji! Strzał Bębenka odbija przed siebie Skowron, dobijać próbował Traore, a z pustej bramki pilke wybija Sobieraj!

19 min - próba zagrania Calderona do Abbotta za plecy obrońców, ale napastnik Arki znalazł się na pozycji spalonej

21 min - Calderon dośrodkował z rzutu wolnego, a piłkę spokojnie chycił Kozioł.

21 min - w odpowiedzi Grzeszczyk zagrał w pole karne do Traore, któremu zabrakło kilku centymetrów, żeby trącić piłkę i sprawić ogromne problemy Skorwonowi!

24 min - przerwa na uzupełnienie płynów

27 min - duża okazja zaprzepaszczona przez Arkę! Po centrze Kowalskiego, piłkę zagrywa Ława, ale za akcją nie nadążył Lech, choć mógł być sam przed bramkarzem! Próbował ratowac akcję jeszcze Ława, ale bez skutku!

28 min - po wrzutce z autu Warcholaka, niecelnie uderzył Abbott! Brawa od kibiców za tą próbę.

31 min - Bębenek w posty sposób ograł Kowalskiego i wyprowadził świetną akcję gości! Złamał linię obrony jeden z gdynian, strzał Bębenka zdołał obronić jeszcze Skowron, ale na dobitkę Traore nie było juz rady... Prowadzenie Sandecji!

38 min - rzut wolny z 35 metrów po faulu na Bartoszu Ławie. Uderzył bepośrednio Warcholak, ale poślizgnął sie tuż przed piłką i strzał trafił w mur.

39 min - nieudane zagranie Sobieraja w polu karnym Sandecji po tym, jak przyjął piłkę zacentrowaną przez Lecha z rzutu rożnego.

41 min - nieudana akcja Lecha, który tym razem za darmo oddał piłkę gościom z Nowego Sącza.

45 min - płaski i niecelny strzał Calderona z dystansu.

45+2 min - dobra, składna akcja Arki zakończyła się powaleniem w polu karnym Kowalskiego! Arkowcy chwytają się za głowy, bo sędzia nakazuje grać dalej!

PRZERWA - na razie nie najlepiej wygląda inauguracja sezonu w Gdyni. Wszystko może jeszcze się zmienić, ale dużej odmianie musi ulec gra Arki. Przede wszystkim trzeba znaleźć sposób na ogranie rywala w środku pola, a wtedy może uda się zbudować składną akcję, których przed przerwą było jak na lekarstwo. Jak będą akcje, powinny być też strzały celne na bramkę, bo takich jeszcze w wykonaniu gospodarzy nie odnotowaliśmy.

Konieczność odmiany oblicza gry dostrzegł oczywiście trener Dźwigała i dlatego do wejścia intensywnie przygotowują się Nalepa i Wojowski.

46 min - Arka rozpoczęła  z dwoma zapowiadanymi zmianami w składzie. Plac gry opuścili Lech i Calderon.

50 min - dobrze wchodzi w ten mecz Nalepa, który odważnie próbuje brać ciężar gry na swoje barki

53 min - ależ sytuacja nowosądeczczan! Po fatalnym błędzie w obronie arkowców, Grzeszczyk mógł pytać Skowrona, w którym rogu bramki chce miec piłkę, a tymczasem uderzył w naszego bramkarza, który ratuje swój zespół!

55 min - dobra centra Ławy, po której minimalnie z piłką mija się Wojowski!

56 min - Kozioł fantastycznie broni strzał glową Abbotta oddany po dośrodkowaniu Kowalskiego! Bramkarz z Nowego Sącza okupił to zderzeniem ze słupkiem.

59 min - Arka zamknęła gości w ich własnym polu karnym. Strzał Warcholaka z 18 metrów znów ofiarnie broni Kozioł!

60 min - Grzeszczyk posłał piłkę w pole karne w kierunku Danka, a zawodnik Sandecji był bliski jej sięgnięcia!

62 min - gooolll dla Arki! Wreszcie napór żółto-nieboeskich przyniósł skutek! Centra Nalepy z okolic narożnika boiska wywolała ogromne zamieszanie w polu karnym gości. Tam najlepiej odnalazł się Abbott, który na raty, ale skutecznie strzela do bramki!

65 min - po wrzutce Warcholaka z autu, Kowalski bliski sięgnięcia piłki głową!

67 min - Wojowski faulowany metr przed polem karnym. Czy Ława odda komuś piłkę?

68 min - nieudana próba strzału Ławy. Piłka była chyba zbyt blisko pola karnego, bo poszybowała ok. półtora metra nad poprzeczką.

69 min - przerwa na uzupełnienie płynów. Do naszych uszu dobiegł okrzyk Sobieraja "Włączamy agresję!"

72 min - Ława niecelnie uderzył zza pola karnego.

76 min - wyczyn Ławy sprzed paru minut powtórzył Nalepa.

79 min - Kowalski chciał zagrać do wchodzącego w pole karne Ławy, lecz zagranie Łukasza było odrobinę za mocne

81 min - pierwszy od dłuższego czasu wypad gości pod pole karne i od razu było groźnie. Bębenek na nasze szczęście nie trafił czysto w piłkę!

87 min - rzut rożny dla Arki. Piłka trafia pod nogi Wojowskiego na 20 metrze, ale strzał Pawła bardzo niecelny.

90 min - Arka szuka zwycięskiej bramki, lecz wyraźnie brakuje dokladności w bezpośrednim sąsiedztwie pla karnego gości.

90+2 min - ależ okazja Arki! Abbott zagrywa do Lawy, który wpada z piłką w pole karne, mija bramkarza i strzela do wydawało się pustej bramki, lecz tam jakimś cudem znalazł się jeden z obronców Sandecji i ratuje swoją drużynę!

90+5 min - Sobieraj faulowany na 35 metrze. Rzut wolny dla Arki!

90+5 min -  Warcholak w mur!

KONIEC - Inauguracja na remis. Arka po przerwie zagrała o klasę lepiej, efekt przyniosły zmiany trenera Dźwigały. Remis pozostawia mały niedosyt, bo w drugiej połowie wydawało się, że Arka panuje bezwzględnie na boisku i kwestią czasu są kolejne trafienia żółto-niebieskich. Pozostaje ten brak skutecznosci zrzucić na inauguracyjną tremę i liczyć, że czas będzie sprzymierzeńcem Arki.