08.11.2013

Nasi rywale w liczbach: Olimpia Grudziądz.

W ostatnich spotkaniach Arka spisuje się bardzo dobrze. Kolejną drużyną która sprawdzi formę żółto - niebieskich jest Olimpia Grudziądz, z którą "Arkowcy" zagrają w sobotę na wyjeździe. Olimpijczycy zajmują obecnie 6 miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów, o 1 punkt mniej od Arki.

Przed sezonem nastąpiła zmiana na stanowisku trenera, nowym szkoleniowcem został Tomasz Kafarski. Do drużyny dołączył przed sezonem m.in. Maciej Kowalczyk, którego szkoleniowiec prowadził w Lechii Gdańsk. Ponadto do drużyny dołączyli Adrian Bielawski, Bartosz Fabiniak, Michał Piter-Bućko, Sebastian Strzelczyk, Łukasz Suchocki, Bartosz Śmietanko oraz Jakub Zabłocki. Z Olimpii odeszło przed sezonem jedynie trzech zawodników: Marcin Kokoszka, Mariusz Kryszak oraz Jan Pawłowski.

Bilans spotkań Olimpii Grudziądz w sezonie 2013/2014: 7 zwycięstw –2 remisy – 6 porażek

U siebie: 4 zwycięstwa – 1 remis – 3 porażki

Na wyjeździe: 3 zwycięstwa – 1 remis – 3 porażki

Olimpia więcej punktów zdobyła na własnym stadionie. Grudziądzanie są najrzadziej remisującą drużyną w lidze. Podopieczni Tomasza Kafarskiego przegrali najwięcej spotkań na własnym stadionie spośród czołówki I ligi.

Sezon dla "Olimpijczyków" rozpoczął się od niespodziewanego pogromu w Ząbkach, gdzie przegrali aż 0:5. Bilans poprawił się po kolejnych dwóch meczach kiedy to biało - zieloni wygrali najpierw z Kolejarzem 1:0, a następnie z Puszczą 3:1. W kolejnych trzech spotkaniach wywalczyli tylko dwa punkty po remisach z Chojniczanką oraz Termaliką, w między czasie była porażka 0:2 z GKS - em Bełchatów. Po tych spotkaniach nastąpiła seria czterech zwycięstw: z Stomilem 1:0, GKS - em Tychy 3:1, Wisłą Płock 1:0 oraz Flotą 2:0. Passę zakończyła Sandecja, która wygrała z Olimpią na własnym stadionie 2:0. W kolejnym spotkaniu grudziądzanom uległ Okocimski 1:3. W ostatnich trzech spotkaniach biało - zieloni odnotowali trzy porażki, najpierw z GKS - em Katowice 0:4, Miedzią Legnica 0:2 i w ostatniej kolejce z Górnikiem Łęczna 1:2.

Bilans bramek: 18 strzelonych – 23 stracone

U siebie: 13 strzelonych – 14 straconych

Na wyjeździe: 5 strzelonych – 9 straconych

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 16                                 Bramki stracone z akcji: 23

Bramki zdobyte z rzutów karnych: 2                  Bramki stracone z rzutów karnych: 2

Bramki zdobyte samobójcze: 0                          Bramki stracone samobójcze: 1

Bramki strzelone w 1. połowie: 5                       Bramki stracone w 1. połowie: 9

Bramki strzelone w 2. połowie: 13                     Bramki stracone w 2. połowie: 14

Bilans bramkowy Olimpii jest ujemny, głównie za sprawą wysokich porażek z Dolcanem (0:5) oraz GKS - em Katowice (0:4). Po dwie bramki stracone i zdobyte padły z rzutów karnych. Jedna bramka stracona padła po strzale samobójczym. Więcej bramek w ich spotkaniach  pada w drugich połowach.

6

Najwięcej bramek zdobytych padło w drugich kwadransach drugich połów - 7 goli. Najmniej bramek zdobytych padło w pierwszym i ostatnim kwadransie po 1 golu. Najwięcej bramek Olimpia straciła w końcówkach spotkań - 6 bramek. Podopieczni Tomasza Kafarskiego najmniej bramek tracą w pierwszych minutach spotkań - 2 gole.

Statystyki zawodników:

Marcin Smoliński - 1306 minut (15 spotkań),

Dariusz Kłus - 1272 minut (15 spotkań),

Adam Cieśliński  - 1174 minut (15 spotkań).

Najlepszy strzelec:

Adam Cieśliński  - 5 bramek,

Maciej Rogalski - 4 bramki,

Dariusz Gawęcki - 3 bramki.

Maciej Rogalski - 5 żółtych kartek (2x czerwona kartka po dwóch żółtych),

Dariusz Gawęcki - 5 żółtych kartek,

Michał Piter-Bućko -  4 żółte kartki (czerwona po dwóch żółtych).

Wśród statystyk indywidualnych pod względem ilości minut spędzonych na boisku, wyróżnia się Marcin Smoliński - 1306 minut. Drugi w tej klasyfikacji jest Dariusz Kłus, a trzeci Adam Cieśliński - który jest zarazem najskuteczniejszym zawodnikiem z 5 bramkami na koncie. Drugi w klasyfikacji strzelców jest Maciej Rogalski, a trzeci Dariusz Gawęcki. Najostrzej grającym zawodnikiem jest Maciej Rogalski, który dwukrotnie opuszczał boisko przed czasem z powodu otrzymania dwóch żółtych kartek.

W ostatnich spotkaniach "Arkowcy" notują bardzo dobre wyniki, w przeciwieństwie do najbliższego rywala - Olimpii. Podopieczni Tomasza Kafarskiego przeżywają gorsze chwile w tym sezonie, jednak na pewno do sobotniego spotkania przystąpią bardzo zmotywowani. Dla obu drużyn to bardzo ważne spotkanie, z racji miejsc zajmowanych w tabeli. My wierzymy, że żółto - niebiescy potwierdzą potencjał zaprezentowany w ostatnich meczach.