06.04.2013

3 liga: Rezerwy Arki wygrywają w Gryfinie!

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy w rundzie wiosennej drużyna naszych rezerw! Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Witta pokonali na wyjeździe Energetyk Gryfino 1:0 (1:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Robert Sulewski.

19. kolejka III ligi

Energetyk Gryfino – Arka II Gdynia 0:1 (0:1)

Bramka: Sulewski 37’

Żółte kartki: Słowiński, Żołnierewicz

Sędziował: Mariusz Kuczkowski (Gdańsk)

Arka II: Szromnik – Sulewski, Żołnierewicz, P. Robakowski, Strzelecki – K. Patelczyk, Słowiński, Pietkiewicz, Jankowski (90’ Stolc) – Bartlewski (81’ D. Patelczyk) – Patok (65’ Róg)

Skład naszej drużyny w dzisiejszym meczu znacznie różnił się o tego, jaki oglądaliśmy w ostatnich zwycięskich spotkaniach. Trenerzy mieli do dyspozycji głównie młodych zawodników, gdyż pierwsza drużyna w tym samym czasie udała się na mecz do Bydgoszczy.

W pierwsze połowie zdecydowaną przewagę posiadała Arka. To gdynianie stworzyli sobie więcej sytuacji. Bliscy szczęścia byli m. in. Fabian Słowiński i Radosław Strzelecki. Zwycięska bramka padła w 37 minucie spotkania. Po krótko rozegranym rzucie wolnym pośrednim w polu karnym, skutecznym strzałem popisał się Robert Sulewski.

W drugiej części gra była nieco bardziej chaotyczna. Gospodarze próbowali głównie grać długą piłką, ale nie przekładało się to na zagrożenie pod gdyńską bramką. Szansę na podwyższenie wyniku miał Michał Jankowski, lecz w sytuacji „sam na sam” nie zdołał trafić do siatki.

Trener Grzegorz Witt po meczu:

- Uważam, że mieliśmy ten mecz pod kontrolą. Stworzyliśmy sobie więcej sytuacji strzeleckich. Pierwsza połowa była lepsza w naszym wykonaniu. Po przerwie było trochę więcej chaosu.

Trzecie z rzędu zwycięstwo sprawia, że sytuacja żółto-niebieskich w tabeli staje się coraz lepsza. Szansa na kontynuowanie dobrej passy już w przyszłą niedzielę w spotkaniu z Pogonią II Szczecin.