21.05.2016

3 liga: Arka II wygrała z Cartusią!

W meczu 28 kolejki 3 ligi Arka II Gdynia pokonała na wyjeździe Cartusię Kartuzy 2:0 (0:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Grzegorz Tomasiewicz i Damian Mosiejko.

28 kolejka 3 ligi

Cartusia Kartuzy - Arka II Gdynia 0:2 (0:0)

Bramki: Tomasiewicz 56', Mosiejko 90'

Arka II: Moczadło - Izdebski, Mosiejko, Wojcinowicz, Stolc - Wolak (75' Lisowski), Hebel - Bach, Tomasiewicz, Czapłygin (69' Foks) - Węsierski (61' Kupczyk)

Żółte kartki: Wolak

Sędzia: Sebastian Marciniak (Gdańsk)

W pierwszej połowie mecz nie obfitował w dużą liczbę sytuacji podbramkowych, jednak oba zespoły miały swoje szanse na zdobycie gola. Najpierw Arek Moczadło obronił sytuację "sam na sam", a w 37 min. bramkarz gospodarzy dobrze interweniował po strzale głową Tomasza Wojcinowicza.

Losy meczu rozstrzygnęły się po zmianie stron. Prowadzenie dla Arki zdobył w 56 min. Grzegorz Tomasiewicz. Po podaniu Maksa Hebla, nasz pomocnik znalazł się przed bramkarzem i pokonał go sprytną "podcinką". Wkrótce potem wynik mógł podwyższyć Jakub Bach, ale w dobrej sytuacji nie udało mu się trafić do siatki.

W 75 min. Cartusia zagroziła bramce, w której stał Moczadło, ale strzał jednego z jej zawodników był minimalnie niecelny. W doliczonym czasie gry żółto-niebiescy postawili "kropkę nad i". Damian Mosiejko skutecznie sfinalizował szybką kontrę i podanie Hebla, który tym samym zanotował drugą asystę w dzisiejszym spotkaniu.

Po meczu trener Robert Wilczyński cieszył się ze zwycięstwa i podkreślił dobrą drugą połowę w wykonaniu swojego zespołu.

- W pierwszej połowie mecz nie był porywającym widowiskiem. Druga część była jednak dużo lepsza. Po zrobyciu gola, mieliśmy kilka niezłych okazji na drugą bramkę i mogliśmy sobie szybciej zapewnić większy spokój. Chciałbym podkreślić, że dobry mecz zagrał dziś nasz bramkarz Arek Moczadło. Był najlepszym zawodnikiem tego spotkania.

W najbliższej kolejce Arka II pauzuje, bowiem otrzyma punkty walkowerem za mecz z Chemikiem Police. Nasz zespół będzie przygotowywał się do spotkania 1/2 wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym 1 czerwca zmierzy się z Brdą Przechlewo.