10.11.2012

Arka - Dolcan 1:2. Złe pożegnanie z kibicami.

900. gol Arki w 1. lidze autorstwa Piotra Kuklisa nie pozwolił żółto-niebieskim nawet na remis w meczu z Dolcanem Ząbki. Pożegnanie z własnymi kibicami przed zimą wypadło więc fatalnie, a punktów trzeba będzie szukać w Łodzi.

16. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Dolcan Ząbki 1:2 (1:0)

Bramki: Kuklis 39'- Tataj 62', Piątkowski 90'

Arka: Szlaga - Tadrowski, Brodziński, Sobieraj, Krajanowski - Radzewicz (75' Tomasik), Jarzębowski, Pruchnik,  Kuklis - Da Silva - Formella (66' Szwoch)

Dolcan: Leszczyński - Jakubik (86' Dybiec), Klepczarek, Grzelak, Matuszek (54' Bazler), Osoliński, Zjawiński, Chwastek (54' Piatkowski), Piesio, Świerblewski, Tataj.

Żółte kartki: Tadrowski - Matuszek, Bazler, Świerblewski

Sędzia: Grzegorz Jabłoński (Kraków)

2 min - płaskie zagranie Kuklisa z rzutu wolnego w pole karne, Arka miała rzut rożny, ktory nie przyniósł większego zagrożenia bramce Leszczyńskiego

3 min - strata Pruchnika na rzecz Świerblewskiego i tylko Brodzińskiemu zawdzięczamy, że zawodnik Dolcanu nie stanął oko w oko ze Szlagą

5 min - drugi rzut rożny dla gosci i po raz drugi Osoliński wyrzuca piłkę za linię boczną

7 min - bardzo dobre zagranie Tadrowskiego w kierunku Jarzębowskiego na 14 metr, ale nasz pomocnik minimalnie minął się z piłką

9 min - Jarzębowski efektownie do Radzewicza, ale pomocnik Arki został dogoniony przez obronę z Ząbek

12 min - Kuklis znów dośrodkowuje ze stałego fragmentu, Pruchnik zgrywa głową do Radzewicza, a ten w trudnej sytuacji nie był w stanie skierować piłki w światło bramki

16 min - Osoliński z rzutu rożnego, a Klepczarek nieczysto trafił głową i Szlaga spokojnie łapie piłkę. Mogło być groźnie!

17 min - da Silva oddaje pierwszy celny strzał dla Arki w tym meczu. Leszczyński pewnie ją chwycił.

20 min - Piesio już mijał Brodzińskiego, kiedy nasz obrońca wyciagnął nogę i sfaulował rywala. Żółta kartka.

22 min - I znów sporo szczęścia przy Arce. Piesio zamiast samemu iść "na spotkanie" ze Szlagą postanowił szukac partnera i zaprzepaścił dobrą sytuację dla gości

25 min - da Silva oddaje strzał zza pola karnego, ale tylko rzut rożny dla Arki

26 min - świetna centra Radzewicza z naroznika boiska, a Formella w świetnej sytuacji mija się z piłką!

28 min - Piesio zmarnował "setkę"! Jednym zwodem minął Brodzińskiego i mając przed sobą juz tylko Szlagę fatalnie spudłował!

29 min - Osoliński mocno i przy słupku, ale Szlaga zachował czujność!

34 min - ładna akcja Arki! Tadrowski do da Silvy, Brazylijczyk szukał podaniem Radzewicza, ale piłka została wybita na rzut rozny

34 min - da Silva znów znalazł sie w polu karnym przy linii końcowej i znów tylko rzut rożny!

35 min - Radzewicz znów świetnie centruje i znów Formella był bliski zdobycia 900. bramki dla Arki w 1. lidze! Tym razem źle przyjął piłkę i Leszczyński mógł ją spokojnie złapać!

38 min - kontra Arki! da Silva do Formelli minimalnie niecelnie!

39 min - gooool dla Arki! Kuklis dostał odbitą piłkę na 23 metrze i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości! Kuklis zdobywcą jubileuszowego 900. gola dla Arki!

45 min - Świerblewski z daleka i bardzo niecelnie

PRZERWA - to było wyrównane 45 minut, ale z prowadzeniem kończy je Arka, dzięki wspaniałemu uderzeniu Kuklisa. Łatwość z jaką piłkarze z Ząbek kilka razy minęli obrońców może jednak niepokoić w kontekście wydarzeń w drugiej połowie. Oby nasza drużyna zakończyła ten mecz jednak zwycięsko!

49 min - "Jarza" kapitalnie uruchomił da Silvę, który wpadł z piłką w pole karne. Szkoda, że Brazylijczyk nie zdołał skutecznie minąć obrońcy!

54 min - Trener Podoliński przeprowadził podwójna zmianę. Zobaczymy, na ile zmieni się oblicze gry Dolcanu.

59 min - da Silva bliski strzelenia nadzwyczaj efektownego gola! Kuklis z rzutu rożnego, a Brazylijczyk będąc tyłem do bramki piętą oddał strzał i tylko stojący przy słupku obrońca uratował Dolcana przed utratą gola!

62 min - gol dla Dolcanu! Tataj niewidoczny przez cały mecz, został kompletnie nieobstawiony na 16 metrze i zrobił dwa kroki do przodu pewnie wpakował piłkę pod poprzeczkę!

65 min - mogło byc już 2:1 dla gości! Najpierw piłka po strzale Piątkowskiego ląduje na poprzeczce, a chwilę później Tataj dobija z 7 metrów, ale Szlaga fantastycznie broni!

70 min - będzie świetna okazja dla Arki, bo 17 metrów przed bramką faulowany był Kuklis.

71 min - da Silva trafił w zewnętrzną część słupka!

84 min - Szwoch dość niespodziewanie znalazł się sam przed Leszczyńskim! Bez zastanowienia uderzył, ale nieczysto trafił w piłkę i nadal mamy remis!

88 min - Dolcan marnuje kapitalną okazję na gola, choć niefortunny strzelec był na spalonym. Chwilę później Tomasik był sam  na sam z Leszczyńskim, ale zamiast spokojnie uderzyć obok bramkarza, oddał strzał na siłę i przeniósł piłkę nad poprzeczką!

90 min - gol dla Dolcanu! Piątkowski świetnie obrócił się na 20 metrze z piłką i precyzyjnie strzelił po ziemi!

KONIEC - fatalna druga połowa w wykonaniu Arki przyniosła dwa gole Dolcanowi i komplet punktów jedzie do Ząbek. To trzecia porażka z rzędu zespołu Nemeca w Gdyni i kibice mogą czuć spore rozczarowanie ostatnimi występami swojego zespołu.