05.08.2012

Rezerwy nie zwalniają tempa.

Nasze rezerwy pokazują w spotkaniach sparingowych, że awans o klasę wyżej nie był przypadkowy. W kolejnym meczu pokonały na wyjeździe Orlęta Reda 3:1.

Sparing rezerwy:

Orlęta Reda - Arka Gdynia 1:3 (0:0)

Bramki:  Król 48' -  Wojowski 54', Kamil Patelczyk  75', Wesołowski 85'

Arka II: Kamola (80' Olszowiec), Sulewski (45' Stolc), Haberka (60' Marcjanik), Piotr Robakowski,  Wojowski, Kamil Patelczyk , Ziętarski (45' Barnik), Kwaśnik (Kreft), Róg (45' Wesołowski), Słowiński (60' Dawid Patelczyk), Wardziński (60' Strzelecki)

W pierwszej połowie mimo braku dobrych sytuacji bramkowych z jednej i drugiej strony, nieco lepsze wrażenie sprawiali gospodarze. Najlepszą sytuację na początku meczu miał Maciej Wardziński, który odebrał piłkę obrońcy lecz w dogodnej sytuacji sam na sam z bramkarzem nie trafił w bramkę.

Po przerwie gra się ożywiła, a po jednej z kontr gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu  z prawej strony ładnym uderzeniem popisał się Król. To podziałało jednak motywująco  na podopiecznych Roberta Wilczyńskiego. Już w 54 min.  był remis za sprawą Pawła Wojowskiego, który zdobył bramkę po indywidualnej akcji w polu karnym. W 75 min. po koronkowej wręcz akcji Kamil Patelczyk uderzył z  8 metrów w krótki słupek dając prowadzenie Arce.

W końcówce nie brakowało sytuacji zarówno z  jednej jak i drugiej strony lecz dobrze spisywali się bramkarze. Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie z 20 metrów Kewin Wesołowski podwyższył wynik meczu na 3:1. Orlęta Reda były wymagającym zespołem, ale nasze rezerwy pokazały, że także w sytuacji gdy muszą odrabiać straty radzą sobie całkiem nieźle. Oby tak w lidze!