Ruch Radzionków - Arka 2:3! Świetny mecz Arki, która wciąż goni czołówkę!

Jesienią Ruch Radzionków był sprawcą niemałej niespodzianki, gdy w Gdyni pokonał Arkę i było jasne, że w walce o awans zespół Nemeca będzie miał niełatwą przeprawę. W rewanżu Arka ograła Cidry na wyjeździe i wciąż liczy się w walce o awans do Ekstraklasy!

Bramki: Danielewicz 26', Tumicz 86' -  Tomasik 11', Jarun 13', Flis 53'

Ruch: Kiełpin - Kowalski, Trzcionka, Nalepa, Kopacz - Dziewulski (58' Tumicz), Rocki, Muszalik, Danielewicz (58' Radzio), Giesa - Cisse

Arka: Szlaga - Bochenek, Jarun, Mazurkiewicz, Krajanowski - Kuklis, Radzewicz (65' Kasperkiewicz), Pruchnik, Tomasik - Flis (81' Niedziela) - Nwaogu (70' Surdykowski).

Żółte kartki: Muszalik, Nalepa - Nwaogu, Jarun, Krajanowski

Sędzia: Jacek Zygmunt (Jarosław)

1 min - od pozycji spalonej rozpoczęli swoje próby ataków gospodarze

3 min - po dośrodkowaniu w pole karne Radzewicza, który egzekwował rzut wolny, akcję znów przerwał arbiter, tym razem dopatrując się faulu na Kiełpinie

5 min - Nwaogu uprzykrzył życie obrońcom gospodarzy, którzy ratują się wybiciem piłki na rzut rożny.

11 min - GOOOOLLLLL dla Arki! Tomasik! Nasz skrzydłowy wykorzystał świetne podanie od Flisa i otworzył wynik meczu!

13 min - GOOOLLLL! Ależ otwarcie meczu przez zespół Nemeca! Najpierw Flis ofiarnie powstrzymany przez Kiełpina, a po chwili piłka z rzutu rożnego trafia na głowę Jaruna, a ten pakuje piłkę do siatki!

19 min - Ruch szuka kontaktowego gola. Najpierw Rocki marnuje swietne podanie od Giesy, a chwilę później najlepszy zawodnik z Radzionkowa, Cisse, przegrywa pojedynek ze Szlagą! Brawa dla naszego bramkarza!

23 min - Ruch domagał się rzutu karnego, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia na Danielewiczu.

26 min - Radzionkowianie dopięli swego. Danielewicz posłał piłkę w pole karne, nie trafił w nią Cisse, ale futbolówka zatrzymała się dopiero w bramce...1:2.

32 min - Arka nareszcie otrząsnęła się z ciągłych ataków Ruchu i sama ruszyła na bramkę rywali. Kopacz udanym wślizgiem powstrzymał kontratak gdynian.

34 min - świetny mecz w Radzionkowie, mnożą się akcje z obu stron. Znów przed szansą stanął Cisse, ale Krajanowski ofiarną interwencją zatrzymał napastnika Ruchu

36 min - po kolejnym stałym fragmencie gry, na strzał z dystansu zdecydował się Kuklis. Niestety wyraźnie spudłował.

39 min - znów do ataków zerwali się zawodnicy Ruchu. Strzału próbował Giesa, a chwilę później Cisse wpadł w pułapkę offsajdową. Całe szczęście, bo mógł stanąć w sytuacji  oko w oko ze Szlagą.

41 min - przed ogromną szansą Arka! Nwaogu próbował zdobyć gola strzałem z zerowego kąta, piłka potoczyła się wzdłuż linii bramkowej, ale błędu nie popełnili zawodnicy Cidrów i uniknęli samobója!

44 min - znów z dobrej strony pokazał się Nigeryjczyk z Arki. Tym razem przegrał pojedynek biegowy z Kiełpinem.

PRZERWA - dobry, żywy mecz w Radzionkowie. Świetnie rozpoczęli go arkowcy, zdobywając dwa gole w pierwszym kwadransie meczu. Później jednak mocno przycisnęli gospodarze, a gdynianie skupili się na defensywie i wszystko skończyło się kontaktową bramką Ruchu. Zespół trenera Skowronka udowadnia, że jego mocną stroną są stałe fragmenty gry i to z nimi największe problemy mają gdynianie.

48 min - Szlaga uprzedza wszystkich w polu karnym i pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Rockiego

53 min - GOOOOOOLLLLL!!! Flis po dośrodkowaniu Bochenka uprzedza Kiełpina i choć nie należy przecież do najwyższych zawodników, głową podwyższa prowadzenie Arki!!!

58 min - zespół Nemeca wyciągnął konsekwencje z przebiegu końcówki pierwszej połowie i tym razem to oni dążą do zdobycia kolejnych bramek. Najpierw głową uderzał Pruchnik, a po chwili Nwaogu przegrał rywalizację z Kiełpinem.

62 min - Kopacz mógł zdobyć drugą bramkę dla Cidrów, po tym jak głową uderzał z kilku metrów. Znów brawa należą się Szladze!

67 min - powinno być 1:4! Flis świetnie podaje do Nwaogu, ale nasz napastnik przegrał pojedynek jeden na jeden z Kiełpinem!

74 min - wciąż groźne sytuacje potrafią stworzyć zawodnicy trenera Skowronka. Ponownie Kopacz zaprzepaścił dobrą okazję, trafiając w obrońcę i posyłając po jego plecach piłkę nad poprzeczką!

75 min - gospodarze seryjnie wykonują rzuty rożne, ale nic z tego nie wynika.

81 min - niecelny strzał Giesy z dystansu

83 min - Mazurkiewicz z rzutu wolnego z 30m zdecydował się na strzał i wyraźnie spudłował

86 min - coraz bardziej desperackie próby radzionkowian przyniosły im powodzenie...Wprowadzony na boisko Tumicz wlewa nadzieję w serca gospodarzy, po kolejnym golu straconym przez Arkę ze stałego fragmentu gry. Szykuje się nerwowa końcówka!

90 min - ten mecz potrwa jeszcze trzy długie minuty!

KONIEC - Ogromny sukces Arki w Radzionkowie, która przywiezie do Gdyni z Górnego Śląska trzy punkty! To będą dla wszystkich kibiców Arki bardzo radosne święta Wielkanocy! DZIĘKUJEMY!