10.11.2010

Pierwszy raz w tym sezonie (trojmiasto.pl)

Piłkarze Lechii wygrali z Polonią Warszawa 1:0 (1:0). Tym samym w Młodej Ekstraklasie gdańszczanie awansowali na najwyższe miejsce w tych rozgrywkach, a jednocześnie po raz pierwszy w bieżącym sezonie wyprzedzili lokalnego rywala w tabeli. Arka Gdynia przegrała bowiem na wyjeździe z Koroną Kielce 0:1 (0:).

Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa 1:0 (0:0)
Bramka:
Adam Duda 28 (karny)

LECHIA: Kapsa - Żabko, Janicki, Zbrzyzny, T.Kila - Kostrzewa (60 Kołodko), Gac, Pietrowski - Ł.Wiśniewski (74 Kiełdanowicz), Duda, Sazankow (88 Błażewicz).

Już dawno Lechia nie wystawiała w Młodej Ekstraklasie tak rutynowanych piłkarzy. W bramce stanął Paweł Kapsa, w ataku zagrał Aleksandr Sazankow, a w drugiej linii występował inny zawodnik pierwszej drużyny, Marcin Pietrowski.

I to właśnie ten trzeci był faulowany w polu karnym w 28. minucie spotkania. Sędzie podyktował karnego, którego na gola zamienił Adam Duda. Dla 19-latka to już piąty gol w tym sezonie, a czwarty w wygranym meczu.

Korona Kielce - Arka Gdynia 1:0 (0:0)
Bramka:
Mateusz Dziubek 70

ARKA: Szromnik - Mokwa, Robakowski, Brodziński, Liberacki - Bębenek (60 Szwoch), Sulima (68 Paprocki), Wojowski (46 Bartlewski), Rysiewski (75 Wesołowski), Dąbrowski - Słowiński (46 Danielowski).

Po meczu Dariusz Mierzejewski oceniał, że najbardziej sprawiedliwym wynikiem tego pojedynku byłby remis. Szkoleniowiec Arki podkreślał, że przed przerwą nie było praktycznie pod żadną z bramek groźnych sytuacji strzeleckich, a po zmianie stron o wyniku zadecydował jeden błąd jego podopiecznych.

Korona przeprowadziła szybki atak po przechwycie piłki na środku boiska. Zwycięską bramkę zdobył Mateusz Dziubek, który zaledwie 10 minut wcześniej wszedł do gry z ławki rezerwowych. Radość 19-latka była tym większa, gdyż w 20 występie w Młodej Ekstraklasie strzelił dopiero pierwszego gola.

W najbliższej kolejce oba trójmiejskie zespoły zagrają u siebie. 14 listopada o godzinie 11.00 Arka przy ul. Górskiego ugości Polonię Bytom, a 16 listopada o 12.00 Lechia przy Traugutta zmierzy się z Lechem Poznań. Dla kibiców na oba pojedynki wstęp wolny.