Grali juniorzy Arki: młodsi szykują się do baraży MP!

23. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

Kolejarz Chojnice - Arka Gdynia 0:3 (walkower)

Zespoł Kolejarza Chojnice wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego mogą myśleć o swoim rywalu w pierwszym meczu barażowym Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

W Śląskiej Lidze Juniorów odbył się mecz na szczycie pomiędzy UKS Ruch Chorzów - SKS Gwarek Zabrze. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla zabrzan. Po tym zwycięstwie Gwarek ma 3 pkt przewagi i prawdopodobnie zostanie rywalem Arki Gdynia.

Pierwszy mecz odbędzie się w Gdyni 20 czerwca. Serdecznie zapraszamy.

23. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

Chojniczanka Chojnice - Arka Gdynia 1:3 (0:1)

Bramki dla Arki:
44' Wesserling, 65' Roeske, 78' Roeske.

Żółta kartka: Króll.

Arka Gdynia: Szromnik (46' Chudzik), Pionk, Łaga (55' Lewandowski), Kleser, Króll (60' Galikowski), Nawrocki, Wesserling (60' Domaschke), Roeske, Sochaj, Róg (65' Bukowski), Bębenek.

Murawa na której odbył się mecz była w fatalnym stanie co nie pozwalało dokładnie rozegrać akcji ofensywnych. Szwankowała również skuteczność. Dopiero w 44 min. Mateusz Wesserling uderzeniem z 25 metrów zdobył gola. Po przerwie gospodarze zdobyli dosyć przypadkową bramkę, co wyraźnie zmobilizowało ich do częstszych ataków. W 65 min. po indywidualnej akcji Radek Roeske podwyższył wynik na 2:1, a w 78 minucie po podaniu Bartosza Pionka ustalił rezultat meczu.

Wynik jak najbardziej zasłużony po dobrej grze naszej drużyny - ocenił trener Maciej Cieślik.