26.09.2023

Grała młodzież: Weekend bez punktów

Nieudany weekend w wykonaniu naszych zespołów na boiskach CLJ oraz 4 ligi. Najbliżej zdobyczy punktowej był zespół juniorów starszych, który miał szanse na remis, ale nie wykorzystał rzutu karnego i ostatecznie przegrał 0:1.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 8. kolejka

Arka II Gdynia - Jaguar Gdańsk  0:2 (0:2)

Bramki: Czychowski 3', Płotka 59'

Arka II: Semmerling - Migowski, Abramowicz, Górecki, Danielewicz, Jaroń (70' Kozoduj), Bełz (75' Kotowicz), Zacharewicz (75' Jarzyński), Sanocki, Gozdecki (46' Kolasa), Maczkowski (46' Kowalski)

czerwona kartka: Migowski 65'

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

Bramka stracona już w 3 minucie po sytuacji sam na sam Czychowskiego ustawiła mecz, jednak przez cały czas rywalizowaliśmy jak równy z równym z wyżej notowanym przeciwnikiem. Sytuację do strzelenia gola mieli Maczkowski i Kozoduj niestety były one niewykorzystane. Gdy w 59 minucie bramkę zdobył Płotka, a czerwoną kartkę otrzymał Migowski, uzyskanie korzystnego rezultatu okazało się coraz trudniejsze, jednak do końca meczu walczyliśmy o osiągnięcie korzystnego wyniku i uważam, że mimo porażki zagraliśmy dobry mecz.

Centralna Liga Juniorów U19 – 7. kolejka

Polonia Warszawa - Arka Gdynia U19  1:0 (1:0)

Bramka: Łącki 25' karny

W 65 min. Maciej Żmuda nie wykorzystał rzutu karnego dla Arki. Bamkarz odbił uderzenie w środek bramki nogami.

Arka U19: Depka - Ozimek, Vereshchak (45' Sikora), Elwart, Barbugli, (80' Czarnecki), Laszczyk (76' Stępień), Rusnak (76' Łyszkiewicz-Dustet), Klimczuk (85' Branicki), Jurkiewicz, Walczak (60' Raczyński), Żmuda (70' Stenka)

żółte kartki Arka: Vereshchak, Walczak

TABELA

Trener Bartosz Zawidzki:

Mecz przy Konwiktorskiej był okazją do sprawdzenia zarówno tych zawodników, którzy w tym sezonie nie mieli okazji jeszcze zaprezentować swoich możliwości, a dla całego zespołu weryfikacją umiejętności do twardej boiskowej walki. Zespół Polonii od samego początku cofnął się do niskiej obrony, szczególnie w pierwszej połowie uniemożliwiając dostanie się w swoje pole karne. W 25 minucie z kolei skutecznie wykorzystali rzut karny. Druga połowa i zmiana naszego sposobu gry przyniosła skutki, jednak nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. O ile nie udało się przywieźć z Warszawy trzech punktów, to muszę zdecydowanie przyznać, że cały zespół zostawił na boisku mnóstwo serca, determinacji i sportowej walki.

Centralna Liga Juniorów U17 – 7. kolejka

GKS Tychy - Arka Gdynia U17  5:1 (3:1)

Bramki: 13', 15', 38', 51', 61' - Klockowski 31'

Arka U17: Derc (70' Idziaszek), Pawlicki (46' Matuszewski), Dubiela (76' Ptach), Mandziuk, Trzyński, Pasternacki, Małkowski (53' Śmigielski), Kaczmarek, Klockowski (63' Bień), Czerowałow (53' Krauze), Zakrzewski

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

Nie można myśleć o dobrej grze i wyniku, gdy popełnia się na tym poziomie tak proste błędy. Pierwsze trzy stracone gole, to prezenty z naszej strony. Bardzo szybko, bo w pierwszym kwadransie w 13 i 15 minucie straciliśmy dwie bramki. W 31 min. po dobrej akcji Klockowski zdobył bramkę kontaktową. Wydawało się, że gra zaczyna wyglądać nieco lepiej. Niestety w 38 min. kolejny gol gospodarzy po katastrofalnym błędzie obrońcy sprawił, że ciężko później było nam wrócić na właściwe obroty. Musimy jak najszybciej o tym meczu zapomnieć i skupić się na następnym.