22.08.2023

Grała młodzież: Juniorzy starsi liderem!

W weekend mieliśmy mieszane uczucia po wynikach naszej młodzieży. Przegrał drugi zespół w meczu derbowym, a także juniorzy młodsi w Lubinie. Z kolei juniorzy starsi w CLJ U19 rozbili Wisłę Kraków wygrywając wysoko w Gdyni i objęli po 2 kolejkach pozycję lidera tabeli.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 4. kolejka

Bałtyk Gdynia - Arka II Gdynia 4:1 (0:0)

Bramki: Dziadkowiec 50', Bohm 52', 89’, Jankowski 69’ -  Krause 79'

Arka II: Semmerling - Migowski, Abramowicz, Branicki (80’ Buczyło), Pałuczak (65’ Danielewicz) - Zieliński, Piotrowski - Gozdecki (65’ Starnawski), Maczkowski (65’ Gołębiowski), Krause - Pikulik (30’ Kowalski).

Pierwsza połowa mimo ogólnej przewagi Bałtyku, to dobry okres naszej drużyny oraz przynajmniej dwie dobre okazje do zdobycia bramki. W pierwszej po indywidualnej akcji Krausego obronił bramkarz Bałtyku, a w kolejnej po rajdzie skrzydłem Krausego, strzał z 8 metrów zblokował obrońca. Bałtyk tworzył sytuację głównie po akcjach skrzydłami i stałych fragmentach gry, ale dośrodkowania rzadko kończyły się uderzeniami.

Niestety druga połowa zaczęła się od dwóch prostych błędów w obronie i w ciągu 2 minut Arkowcy przegrywali 0:2. W 69 minucie rywal ponownie po błędzie naszych obrońców zdobyli bramkę i prowadzi już 3:0.

Nie mająca już nic do stracenia nasza drużyna rzuciła się do odrabiania strat. W 79 min. Krause po podaniu Zielińskiego zdobył bramkę, a w kolejnej akcji Zieliński w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem rywali. To był decydujący moment tej fazy spotkania. W 89 minucie kiedy drużyna Macieja Cieślika, całkowicie odkryła się w obronie, stawiając wszystko na atak,  w jednej ze swoich kontr Bałtyk ustalił końcowy wynik meczu na 4:1.

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

Optymizm  po pierwszej połowie zamazały zbyt proste błędy w obronie, które pozwoliły gospodarzom, moim zdaniem jednak za wysoko, wygrać ten mecz.

Centralna Liga Juniorów U19 – 2. kolejka

Arka Gdynia U19 - Wisła Kraków 5:1 (4:0)

Bramki: Elwart 10', Jurkiewicz 15', Sikora 19', Szymański 33', 62' - 35'

Arka U19: Depka - Ozimek (80' Czarnecki ), Elwart, Sikora (83' Vereshchak), Barbugli, Marek ( 64’ Laszczyk), Gnabasik, Klimczuk, Jurkiewicz ( 76’ Kolasa), Walczak ( 76' Łyszkiewicz-Dustet), Szymański (83'  Żmuda)

Już w 1 minucie Arka przeprowadziła groźną akcję, a w kolejnej w 3 minucie Jurkiewicz uderzył tuż obok słupka.W 9 minucie Gnabasik dośrodkował, a Elwart uderzeniem głową otworzył wynik meczu. W 15 min.  Marek odebrała piłkę na 30 metrze, następnie Ozimek zgrał do Walczaka , który znakomicie obsłużył Jurkiewicza, który tym razem lewą nogą trafił do siatki przy dalszym słupku i było 2:0.

Goście największe zagrożenie pod bramką Arki stworzyli po rzucie rożnym minutę później. W 18 min. z prawej strony Marek dograł w pole karne do Ozimka, który uderzył po ziemi, a bramkarz gości to uderzenie z trudem sparował na rzut rożny.

Po chwili było już jednak 3:0. Gnabasik podawał, a głową bramkę zdobył Sikora. Rozpędzona Arka trafiła po raz czwarty. Zaczął odbiorem na 40 metrze Walczak, który dograł do Klimczuka, a ten świetnie podał wzdłuż bramki, gdzie Szymański bez problemu trafił do bramki. Przed przerwą goście trafili w 35 min. Najpierw uderzenie rywali obronił Depka, lecz przy dobitce był już bezradny.

Po przerwie gdynianie nie zamierzali się tylko bronić i grać na utrzymanie wysokiego prowadzenia. Kontry podopiecznych Roberta Wilczyńskiego były dynamiczne, a po jednym z nich Szymański został sfaulowany w polu karnym i sam wykorzystał jedenastkę ustalając wynik meczu na 5:1.

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

To był znakomity mecz w wykonaniu całego zespołu. W tym meczu nie było słabych punktów, nasze przejścia z obrony do ataku były dynamiczne, do tego dołożyliśmy skuteczną obronę i efekt widoczny był na tablicy wyników. Musimy jednak zachować chłodne głowy i zdobywać kolejne punkty .

Centralna Liga Juniorów U17 – 2. kolejka

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia U17 3:0 (0:0)

Bramki: 69', 79', 86'

Arka U17: Derc - Wiśniewski, Mandziuk, Dubiela (81' Ptach), Pawlicki (65' Czerowałow), Wyszomierski, Ziółkowski (79' Sielczak), Trzyński, Klockowski (71 ' Bień), Pasternacki (46' Piasecki), Zakrzewski

W drugiej kolejce juniorzy młodsi przegali na wyjęździe z Zagłębiem Lubin 0:3, a wynik meczu został ustalony w końcowej fazie. W cały meczu przewagę posiadał zespół gospodarzy, ale Arka solidnie realizowała założóny plan taktyczny. Niestety w 69 min. padła bramka na 1:0 po uderzeniu z 18 metra i trzeba było się otworzyć. Arka próbowała odrobić stratę, ale zabrakło w dwóch akcjach dokładnej finalizacji. W 79 min. Zagłebie podwyższyło na 2:0, a 7 minut później było już 3:0. W końcówce Arka miała szansę na bramkę, ale w sytuacji sam na sam Czerowałow przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy.

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

Wiedzieliśmy, że czeka nas trudne spotkanie, gdyż graliśmy z czołowym zespołem tej kategorii wiekowej w Polsce. Do 68 minuty wyglądało to dobrze, zabrakło jednak nam koncentracji i sił w końcówce meczu.