06.07.2023

Sparing nr 2: Arka Gdynia - Piast Gliwice 2:3

Dzisiaj w Gniewinie Arka rozegrała swój drugi mecz kontrolny podczas przygotowań do sezonu 2023/24. Rywalem naszego zespołu był przedstawiciel Ekstraklasy - Piast Gliwice. Mecz zakończył się wygraną Piasta 3:2 (2:1).

Lato 2023/24 sparing nr 2:

Arka Gdynia –  Piast Gliwice 2:3 (1:2)

Bramki: Marcjanik 6' (karny), Czubak 59' - Wilczek 9', Dziczek 32', Huk 86'

Arka Gdynia I połowa: Chudy - Stolc, Marcjanik, Lipkowski, Predenkiewicz, Bednarski, Milewski, Gojny, Skóra, Kobacki, Czubak

Arka Gdynia II połowa: Lenarcik - Tomal, Dobrotka, Lipkowski (60' Marcjanik), Predenkiewicz (80' Elwart), Borecki, Milewski (65' Zieliński), Gojny (60' Stolc), Sawicki, Skóra (70' Szymański), Czubak (60' Wilczyński)

Piast Gliwice I połowa: Plach - Pyrka, Mosór, Czerwiński, Katranis, Tomasiewicz, Dziczek, Ameyaw, Chrapek, Felix, Wilczek

Piast Gliwice II połowa: Plach - Pyrka, Huk, Czerwiński, Holubek - Tomasiewicz, Dziczek - Kądzior, Felix, Krykun - Wilczek.

żółta kartka: Marcjanik

W 5 min. po akcji Olafa Kobackiego i jego podaniu, w polu karnym został sfaulowany Kacper Skóra. Jedenastkę wykorzystał po chwili Michał Marcjanik. Szybko w odpowiedzi mieliśmy jednak wyrównanie. Kamil Wilczek wbił piłkę do siatki po dograniu Ameyawa.

Po dynamicznym rozpoczęciu spotkania, w kolejnym kwadransie oba zespoły próbowały ataku pozycyjnego. Nie przynosił on jednak dogodnych sytuacji w polu karnym. Po okresie optycznej przewagi Piasta, w 25 min nasz zespół z kolejnych dwóch rzutów rożnych zagroził bramce rywali. W pierwszym przypadku uderzenie Karola Czubaka przeszło ponad bramką, a potem główkę Kasjana Lipkowskiego zablokowali obrońcy Piasta.

3 minuty później obrońca Piasta Katranis zatrzymał świetne podanie z głębi pola do wychodzącego na czystą pozycję Czubaka.

W 32 min. z prawej strony Piast wykonywał rzut wolny. Katranis idealnie dograł na głowę Dziczka, który z bliska nie dał szans Martinowi Chudemu.

W 42 min. w polu karnym upadł szarżujący Lipkowski, ale gwizdek sędziego milczał i Piast wznowił grę od bramki. Po chwili z dystansu płasko po ziemi uderzył Sebastian Milewski, lecz piłka przeszła obok słupka.

W 45 min. tuż przed gwizdkiem na przerwę ponownie z rzutu wolnego centrował Katranis, lecz tym razem zgranie głową w pole karne wyłapał Chudy.

W 50 min. z wolnego Placha próbował zaskoczyć Skóra, lecz uderzył w środek bramki i zbyt lekko. W odpowiedzi 4 minuty później Lenarcika próbował pokonać Dziczek, jednak piłka przeszła obok słupka.

W 59 min. z rzutu rożnego dośrodkował Dawid Gojny, a Czubak uderzeniem głową pokonał Placha, wyrównując wynik meczu na 2:2.

W 62 min dobrą okazję miał wprowadzony chwilę wcześniej Wilczyński.

W 72 min. wprowadzony  także w 2 połowie Zieliński skutecznym wślizgiem powstrzymał w ostatniej chwili kontrę rywali, blokując strzał Kądziora, który dzięki tej interwencji łatwo złapał Lenarcik.

Wśród wchodzących zawodników w 2 części meczu warto odnotować pojawienie się na boisku młodego Antoniego Elwarta, który zameldował się na placu gry w 80 min. spotkania.

W 86 min. Piast wyszedł ponownie na prowadzenie. Bramkę po wykonanym rzucie rożnym i zamieszaniu w naszym polu karnym zdobył z bliskiej odległości Tomas Huk, po dograniu Chrapka.  Tym samym zespół z Ekstraklasy pokonał Arkowców, dzięki skuteczności po stałych fragmentach gry.