09.12.2022

CLJ U19: Derbowy remis na zakończenie roku

W zaległym meczu 17. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U19 podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego zremisowali 2:2 w derbach Trójmiasta. Pierwotnie spotkanie nie doszło do skutku z powodu złego stanu boiska.

Centralna Liga Juniorów U19 – 17. kolejka

Lechia Gdańsk Arka Gdynia 2:2 (2:0)

Bramki: Jakuć 5’, Tonder 26’ – Siekierski 51’, Szymański 65’

Arka U19: Gołoś – Marek, Górecki, Mikulski (46' Nawrocki), Siekierski, Kukuruza, Zieliński (86' Romanik), Staniszewski, Babś, Łyszkiewicz-Dustet, Szymański

Potyczkę, która odbywała się w Sopocie, lepiej zaczęli formalni gospodarze. Lechiści w 5 min. wyszli na prowadzenie. Po wygranym pojedynku na prawej flance futbolówka zagrana została na okolice 11. metra przed bramką. Tam w lekkim zamieszaniu najlepiej odnalazł się Jakuć, który trafił do siatki.

Po golu z minuty na minutę rosła przewaga żółto-niebieskich. Arkowcy w atakach napotykali jednak na dobrze zorganizowaną obronę Lechii. Gospodarze starali się groźni kontrować i sztuka ta udała im się w 24 min., kiedy Tonder z około 16 metrów przelobował Gołosia i zdobył drugą bramkę.

Wyraźna przewaga Arki nie przynosiła zmiany rezultatu i po pierwszych 45 min. dwiema bramkami prowadzili gdańszczanie. Po przerwie Arka okazała się jednak  bardziej skuteczna.

W 51 min. po rzucie rożnym kontaktowego gola zdobył Siekierski. Do remisu było blisko 10 minut później, gdy piłka po rzucie wolnym z bocznej strefy Zielińskiego trafiła do wbiegającego Łyszkiewicza-Dusteta, który jednak nie wykorzystał dobrej sytuacji.

Napór gdynian nie ustawał. Przyniósł on upragnione wyrównanie w 66 min. Babś „złamał” akcje do środka i uderzył w kierunku bramki. Po drodze w skuteczny sposób trącił ją Szymański kierując do siatki rywali.

Przy wyniku remisowym nastąpiła wymiana ciosów. Najpierw, tuż po bramce, gospodarze po akcji z prawej strony stworzyli sobie dogodną sytuację, w której Gołoś zmuszony został do skutecznej interwencji nogami. Kolejne miały miejsce po rzutach rożnych, po dośrodkowaniach.

W 80 min. po zagraniu Marka i dobrym uderzeniu z woleja Szymańskiego, jeszcze lepiej interweniował bramkarz Lechii. Dwie minuty później po rzucie wolnym z ok. 17 metrów piłka minimalnie minęła bramkę Gołosia. Ostatnia próba należała do Arki. Po rajdzie Babś dograł do Szymańskiego, lecz uderzenie tego drugiego z bliskiej odległości zostało zblokowane.

Finalnie obydwa zespoły musiały podzielić się punktami.

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

W mojej ocenie remis to wynik sprawiedliwy w tym meczu. Przez większą część spotkania posiadaliśmy piłkę, a ta przewaga była widoczna również w sytuacjach bramkowych – lecz w futbolu nie oznacza to zwycięstwa. Szkoda, że w końcówce, mimo naporu, nie udało się przechylić szali zwycięstwa. Naszą ambicją jest patrzeć przed siebie. Cieszę się i gratuluję zespołowi, gdyż był to już nasz 8. mecz bez porażki.

Arkowcy zajmują 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów. Strata do liderującego Górnika Zabrze wynosi 8 oczek. Zaległe spotkanie derbowe było ostatnim meczem naszej młodzież w tym roku.