19.05.2021

Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 3:0

Arka wygrywa po raz piąty z rzędu! Wspaniale wypadło powitanie kibiców na trybunach Stadionu Miejskiego, którym zespół trenera Marca zaserwował bardzo dobry mecz w swoim wykonaniu. Bohaterem drużyny został Maciej Rosołek, który skompletował hat-trick'a!

Fortuna 1 liga - zaległy mecz 28.kolejki:

Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (1:0)

Bramki: Rosołek 7', 60', 90'

Arka: Kajzer - Danch, Marcjanik, Memić - Kasperkiewicz, Letniowski (90' Ł. Wolsztyński), Aleman, Deja, Siemaszko (55' da Silva) - Żebrowski (80' Mazek), Rosołek

Sandecja: Tokarz - Danek, Piter-Bućko, Hajda, Dziwniel (87' Basta)- Chmiel, Walski (79' Małkowski), Kasprzak, Kuźma (87' Żołądź), Ogorzały (66' Błanik) - Rubio (46' Prochownik)

Żółte kartki: Żebrowski, Aleman - Rubio, Prochownik

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)

Widzów: 3462

Siedemnastoma meczami bez porażki do ostatniego weekend’u mogli się pochwalić piłkarze Sandecji Nowy Sącz. W niedzielę jednak udali się do Radomia, gdzie musieli uznać wyższość Radomiaka i ulegli mu aż 0:3. Nie zmienia to jednak faktu, że rywal Arki z pewnością należy do najlepszych drużyn Fortuna 1 Ligi w ostatnich miesiącach i przed gdynianami poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko.

Mecz się zaczął od trzech niezłych akcji, w tym dwóch autorstwa gości. Podopieczni Dariusza Dudka zbliżyli się z piłką pod samą bramkę Kajzera, ale szczęśliwie nie udało im się oddać groźnych uderzeń. Arka odpowiedziała niecelnym strzałem zza pola karnego Adama Dei. Wspomniane akcje były zapowiedzią, że tego dnia w Gdyni będą padać bramki i już w siódmej minucie mieliśmy otwarcie wyniku. Akcję zainicjował Letniowski kapitalnym podaniem na skrzydło do Kasperkiewicza, a ten po przyjęciu futbolówki dokładnie dograł do Rosołka, który stojąc na siódmym metrze okazji nie zmarnował.

Na kolejną dogodną sytuację gospodarzy musieliśmy poczekać do 28 minuty, gdy Siemaszko precyzyjnie zagrał w pole karne do Rosołka, a ten od razu posłał piłkę przed bramkę. Nieudane wybicie obrońcy spowodowało, że strzał z powietrza mógł oddać Memić, ale niestety naszemu obrońcy zabrakło precyzji.

Drugą połowę Sandecja rozpoczęla z wiarą, że uda się jeszcze odwrócić losy meczu, ale ich akcje nie zamieniały się w okazje bramkowe. Celem gospodarzy było zatem zdobycie drugiej bramki, która apetyty przyjezdnych bardzo by ostudziła. Ten cel udało się osiągnąć w 60 minucie. Aleman skorzystał wtedy z błędu rywali i od razu poszukał podaniem Rosołka. Piter-Bućko nieudanie próbował przeciąć to zagranie, a Rosołek przejął piłkę, minął Tokarza i uderzył mocno pod poprzeczke, uniemożliwiając w ten sposób interwencję nadbiegającym obrońcom.

W 69 minucie indywidualną akcją w polu karnym rywali popisał się Kasperkiewicz. Ograł dwóch rywali, oddał strzał, który z trudem odbił Tokarz. Piłkę próbował dobijać da Silva, ale zabrakło centymetrów, aby umieścić ją siatce i zdobyć historyczną 63 bramkę w barwach Arki.

W 74 minucie bliski szczęścia była Adam Deja, który wykonał rzut wolny z ok. 20 metrów. Uderzenie prawą nogą poszybowało minimalnie nad okienkiem bramki Tokarza. Dziesięć minut później Arkowcy wymienili kilka dokładnych podań i stworzyli w ten sposób świetną okazję Mazkowi, ale strzał naszego skrzydłowego obronił bramkarz Sandecji.

W 89 minucie goście cudem uniknęli straty trzeciej bramki. Rosołek tym razem wystawił na strzał piłkę Alemanowi, a ten kropnął w słupek. Dobijał to jeszcze Danch, ale Tokarz nie dał się pokonać. Co się nie udało w tej sytuacji udało się minutę później. Mazek idealnie zacentrował piłkę na głowę Rosołka, a ten idealnie wyszedł w górę i precyzyjnie skierował piłkę do siatki. Młody napastnik ustrzelił w ten sposób hat-trick’a!

W doliczonym czasie goście szukali jeszcze bramki honorowej. Uderzał zza pola karnego nad bramką Błanik, a w słupek trafil Chmiel, jednak z Gdyni wyjechali bez choćby jednego trafienia. Arka w ten sposób sięgnęła po piąte zwycięstwo z rzędu i wciąż do upragnionego drugiego miejsca w tabeli traci zaledwie jedno oczko.