03.12.2020

Arka Gdynia - Korona Kielce 1:0!

Druga wizyta Korony Kielce w Gdyni na dystansie ostatniego miesiąca kończy się drugim zwycięstwem Arki! Po wygranej w Pucharze Polski, teraz zespół Ireneusza Mamrota sięga po trzy ligowe punkty. Zwycięską bramkę zdobył Michał Marcjanik w 15 minucie spotkania. Dzięki trzem punktom Arka zmniejsza dystans czołówki Fortuna 1 Ligi.

Fortuna 1 Liga -  15. kolejka

Arka Gdynia - Korona Kielce 1:0 (1:0)

Bramki: Marcjanik 15'

Arka: Kajzer - Kasperkiewicz, Kwiecień, Marcjanik, Marciniak - Deja - Żebrowski (74' Soboczyński), Łabojko (74' Mazek), Letniowski (74' Drewniak), Siemaszko (68' Wolsztyński) - Jankowski (90' Wawszczyk)

Korona: Kozioł - Szymusik, Tzimopoulos, Grzelak, Kordas, Podgórski, Cetnarski, Kaczmarski (82' Lisowski), Kiełb (55' Długosz), Thiakane, Firlej (72' Łysiak)

Żółte kartki: Deja

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Białystok)

Widzów: mecz bez publiczności

1 min - rozpoczęło się spotkanie na Stadionie Miejskim w Gdyni. Liczymy na powtórkę wyniku z meczu z Koroną sprzed miesiąca!

9 min - pierwszy strzał Arki na bramkę Korony. Po wybiciu piłki przez gości przed pole karne, z 25 metrów na bramkę Kozioła uderzył Deja, ale niecelnie.

10 min - a teraz mamy pierwszy celny strzał Arki. Zbyt lekko głową uderzył Żebrowski po dośrodkowaniu Marciniaka z lewej strony pola karnego.

15 min - goooolll dla Arki! Z autu głęboko w pole karne piłkę wrzucił Marciniak, a z biernej postawy obrońców Korony skorzystał Marcjanik, który z kilku metrów wpakował piłkę do siatki! Po golu piłka trafiła pod koszulkę strzelca, a co to oznacza chyba nie trzeba tłumaczyć. Gratulacje Michał!

16 min - goście szybko odpowiedzieli bliźniaczą akcją, ale Arkowcy nie powielili błędu swoich rywali. Kielczanie dopominali się jeszcze rzutu karnego, ale sędzia nie dostrzegł przewinienia gdynian we własnym polu karnym.

22 min - po faulu na Siemaszce z lewej strony pola karnego Korony Arka wykonywała rzut wolny. Zacentrował Letniowski, a bardzo bliski skutecznego zamknięcia akcji przy dalszym słupku był Marciniak! Niestety nasz kapitan nieczysto trafił w piłkę, a dobitka Kasperkiewicza nie sprawiła kłopotów Koziołowi.

25 min - Thiakane niecelnie uderzył z 20 metrów.

29 min - niecelny strzał Jankowskiego z 16 metrów. Piłka minęła poprzeczkę o jeden metr.

35 min - druga próba Thiakane uderzenia zza pola karnego. Tym razem celna, ale zbyt lekka, aby Kajzer mógł mieć z tym strzałem problemy.

37 min - strzał Szymusika z 16 metrów zablokowany.

39 min - indywidualna akcja Podgórskiego została sfinalizowana niebezpiecznym strzałem tuż przy słupku, ale tam przypilnował tego uderzenia Kajzer!

41 min - pomoc medyczna udzielana jest Siemaszce.

44 min - po faulu na Thiakane Korona miała szansę na groźne dośrodkowanie w pole karne ze stałego fragmentu. Zacentrował Podgórski, ale wybili piłkę za linię końcową Arkowcy.

45 min - kielczanie sfaulowali w naszym polu karnym i nie odnieśli korzyści z rzutu rożnego.

PRZERWA - pierwsze 45 minut miało dość wyrównany przebieg. Goście najczęściej próbowali szczęścia strzałami zza pola karnego, natomiast podopieczni Ireneusza Mamrota próbowali precyzyjnie dograć w pole karne. I właśnie w ten sposób Marcjanik pokonał bramkarza Korony, korzystając z broni najczęściej wykorzystywanej za kadencji Leszka Ojrzyńskiego, czyli dalekiego wyrzutu z autu Adama Marciniaka. Czkekamy zatem na drugą odsłonę spotkania i równie dobre wieści po 90 minutach.

46 min - mecz wznowiony po przerwie.

50 min - Kozioł broni groźny strzał Jankowskiego! Będzie jeszcze rzut rożny dla Arki.

51 min - piłkę wybili kielczanie poza własne pole karne, ale powalczył o nią Deja i mimo naporu rywala oddał celny strzał z 18 metrów, który obronił bramkarz Korony.

53 min - Siemaszko znalazł się sam na sam z Koziołem, ale górą bramkarz Korony! Świetne podanie od Letniowskiego!

54 min - Deja ukarany żółtą kartką za faul na Thiakane.

55 min - zmiana w Koronie. Długosz zastąpił Kiełba.

59 min - dwa kornery z rzędu dla Arki. Drugi z nich Kasperkiewicz sfinalizował niecelnym strzałem z dystansu.

64 min - niewiele zabrakło, aby Żebrowski sięgnął piłkę od Siemaszki tuż przed Koziołem. Niestety odrobinę zabrakło, ale dogonił futbolówkę przed linią końcową i zagrał pod bramkę, gdzie spokojnie chwycił ją bramkarz Korony.

66 min - strzał Jankowskiego poszybował nad poprzeczką bramki Kozioła! Znów uderzenie było poprzedzony indywidualna akcją i podaniem Letniowskiego.

67 min - Kajzer bardzo dobrze interweniował przy stałym fragmencie wykonanym przez Podgórskiego. W tłoku pewnie chwycił futbolówkę.

68 min - pierwsza roszada trenera Mamrota. Za Siemaszkę wszedł Wolsztyński.

72 min - druga zmiana w zespole gości. Zszedł Firlej, wszedł Łysiak.

74 min - mamy również kolejne zmiany w Arce. Soboczyński wszedł za Żebrowskiego, Mazek za Łabojkę, a Drewniak za Letniowskiego.

80 min - rzut rożny dla Korony. Bez zagrożenia dla naszej bramki.

81 min - Kozioł dwukrotnie ratuje Koronę! Na dobra sprawę powinno być 2:0 dla Arki, ale najpierw Mazek w sytuacji sam na sam strzelił w bramkarza Korony, a chwilę później golkiper z Kielc broni strzał z 15 metrów Jankowskiego!

82 min - Lisowski za Kaczmarskiego w zespole gości.

83 min - było niebezpiecznie w naszym polu karnym po rzucie wolnym dla kielczan z bocznej strefy boiska. W ostatniej chwili Kajzer wyprzedził zawodnika Korony!

85 min - dwukrotnie bronimy się z rzutów rożnych wykonywanych przez zespół trenera Bartoszka.

88 min - Kajzer! Fantastycznie broni strzał głową z niedużej odległości!

90 min - Wawszczyk za Jankowskiego

90+1 min - Centarski z rzutu wolnego ze swojej połowy posyła piłkę w nasze pole karne, ale tam goście nie potrafili stworzyć zagrożenia. Trzy minuty doliczone.

90+2 min - Wolsztyński mógł ostatecznie ustalić wynik tego meczu! Zabrał się z piłką od 40 metra, minął bramkarza, ale przy strzale ostrego kąta chybił!

90+3 min - rzut rożny dla Arki.Nasi zawodnicy grają na utrzymanie piłki.

KONIEC - Arka w drugiej połowie utrzymała jednobramkową przewagę wypracowaną w pierwszej połowie po trafieniu Marcjanika. Przyczyniło się do tego kilka świetnych interwencji Kajzera, ale też kilka dogodnych okazji mieliśmy, aby ten wynik poprawić, jednak zawiodła skuteczność Siemaszkę, Mazka i Wolsztyńskiego. Trzy punkty jednak pozostały w Gdyni i dzięki temu zmniejszamy dystans dzielący nas od ścisłej czołówki Fortuna 1 Ligi.