TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
gdyniasport

Aktualności

img

16.11.2020

1. liga: Podsumowanie 12. kolejki

W 12. kolejce Fortuna 1. ligi odnotowaliśmy 4 zwycięstwa gospodarzy, 3 wygrane gości i 2 remisy.  Piątek,  13 listopada okazał się pechowy dla gdynian. Arkowcy nie poprawili tego dnia swojego dorobku punktowego ulegając na własnym boisku GKS Bełchatów 1:2.
 
Spotkanie żółto-niebieskich z GKS Bełchatów nie przebiegło tak, jak liczyli na to sympatycy Arki. Naszemu zespołowi co prawda udało się przełamać szczelną obronę GKS-u, ale jedna bramka Letniowskiego z rzutu karnego w 74 min. okazała się zbyt małą zdobyczą, aby sięgnąć choćby po jeden punkt w piątek. Dwa trafienia Zdybowicza przesądziły o wygranej zespołu trenera Węglewskiego. 
 
Pierwszy gol padł już w 20 min. Udanym dryblingiem popisał się Najemski, który dostrzegł na prawym skrzydle Wrońskiego. Ten z pierwszej piłki dokładnie dograł do Zdybowicza a młodzieżowiec GKS-u precyzyjnym strzałem przy słupku otworzył wynik spotkania. Drugie trafienie GKS-u nastąpiło 6 min. po przerwie po dość niepozornej sytuacji, bo Zdybowicz okazał się przy bliższym słupku szybszy od Kwietnia i strzałem głową po odbiciu od naszego defensora zmieścił piłkę między słupkiem a Kajzerem.
 
W drugim piątkowym meczu Chrobry pokonał u siebie Stomil 3:0. W protokole zapisał się były Arkowiec, Maksymilian Banaszewski, który wykorzystał "jedenastkę" w 72 min. meczu.  Wcześniej do bramki trafiali Machaj (33 (k)) i Lebedyński (63 min.).
 
W sobotę rozegrano pięć spotkań. Z atutu własnego boiska skorzystały Widzew, który pokonał Resovię 2:0 (Mucha 64 min., Robak 82 min.), Korona, która pokonała Sandecję 1:0 Kiełb (17 min.) i Puszcza, które wygrała z Odrą 1:0 (Serafin 68 min.). Lider tabeli ŁKS pewnie pokonał na wyjeździe GKS 1962 Jastrzębie 3:0. Podopieczni Wojciecha Stawowego zadali trzy ciosy, których autorami byli Domínguez w 19 min., Nawotka w 76 min. i Sekulski w 88 min. z rzutu karnego. Jedynym meczem, w którym nie padły bramki podczas tej kolejki była potyczka Radomiaka Radom z Zagłębiem Sosnowiec.
 
W najciekawszym niedzielnym spotkaniu wicelider Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał na wyjeździe 
Miedź Legnica 3:2. Wymiana ciosów trwała ledwie 17 min i rozpoczął ją Śpiewak w 60 min., kontynuował Wlazło w 65 min. (k). Miedź dwukrotnie doprowadzała do remisu (Matuszek 62 min., Zapolnik 71 min. (k)), ale ostatnie zdanie należało do Zemana (77 min.).
 
W drugim niedzielnym meczu Górnik Łęczna zremisował 1:1 z GKS Tychy (Kalinkowski 54 min. - Nedić 58 min.).
 
W tabeli prowadzi ŁKS z dorobkiem 31 punktów, druga jest Bruk-Bet Termalica. Arka zajmuje miejsce szóste. Tabelę zamyka Sandecja Nowy Sącz. 
 
Komplet wyników 12. kolejki Fortuna 1. ligi
 
 13 listopada 2020, 16:00 - Gdynia (Stadion Miejski)
Arka Gdynia 1-2 GKS Bełchatów
Juliusz Letniowski 74 (k) - Przemysław Zdybowicz 20, 51

Arka: 22. Daniel Kajzer - 46. Jakub Wawszczyk (46, 26. Adam Danch), 99. Bartosz Kwiecień, 29. Michał Marcjanik, 17. Adam Marciniak - 77. Mateusz Żebrowski (58, 23. Rafał Wolsztyński), 25. Szymon Drewniak, 10. Juliusz Letniowski, 31. Dawid Markiewicz (46, 20. Mateusz Młyński), 8. Marcus Vinícius (85, 11. Kamil Mazek) - 7. Maciej Jankowski.

Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński, 4. Seweryn Michalski, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek - 23. Dawid Błanik (81, 7. Szymon Łapiński), 18. Arkadiusz Najemski (56, 5. Michał Pawlik), 19. Waldemar Gancarczyk, 71. Patryk Makuch (75, 9. Patryk Winsztal), 30. Łukasz Wroński (81, 24. Bartłomiej Eizenchart) - 59. Przemysław Zdybowicz (75, 11. Maciej Mas).

żółte kartki: Wawszczyk, Marcjanik, Kwiecień - Magiera, Michalski.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Mecz bez udziału publiczności.
---------------------------------------------------------------------------
13 listopada 2020, 17:40 - Głogów (stadion GOS)
Chrobry Głogów 3-0 Stomil Olsztyn
Mateusz Machaj 33 (k), Mikołaj Lebedyński 63, Maksymilian Banaszewski 72 (k)

Chrobry: 22. Kacper Bieszczad - 18. Michał Ilków-Gołąb, 24. Kamil Juraszek (46, 32. Przemysław Stolc), 3. Michał Michalec, 91. Paweł Oleksy - 7. Patryk Bryła (74, 77. Dominik Piła), 21. Tomasz Cywka, 8. Jaka Kolenc, 89. Mateusz Machaj (70, 19. Marcel Ziemann), 10. Maksymilian Banaszewski (77, 87. Damian Piotrowski) - 11. Mikołaj Lebedyński (78, 99. Damian Kowalczyk).

Stomil: 82. Piotr Skiba - 30. Damian Sierant (46, 18. Janusz Bucholc), 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki (80, 25. Hubert Sadowski), 27. Damian Byrtek, 22. Jakub Staszak (77, 23. Jurich Carolina) - 16. Koki Hinokio, 8. Maciej Spychała, 24. Sam van Huffel, 12. Wojciech Łuczak (80, 37. Hubert Szramka) - 9. Grzegorz Kuświk (77, 87. Sebastian Jarosz).

żółte kartki: Kowalczyk - Kuświk, Spychała, Szota, Bucholc.

sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń).

Mecz bez udziału publiczności.
---------------------------------------------------------------------------
14 listopada 2020, 12:30 - Niepołomice (Stadion Miejski)
Puszcza Niepołomice 1-0 Odra Opole
Jakub Serafin 68

Puszcza: 22. Gabriel Kobylak - 7. Jakub Bartosz (74, 27. Mateusz Bartków), 5. Konrad Stępień, 11. Marcin Stefanik, 28. Michał Mikołajczyk - 24. Michał Rakoczy (85, 16. Lucjan Klisiewicz), 6. Mateusz Skrzypczak (85, 20. Karol Knap), 14. Jakub Serafin, 10. Hubert Tomalski (67, 18. Michal Klec), 25. Wiktor Żytek - 9. Łukasz Spławski (84, 3. Michał Czarny).

Odra: 23. Kacper Rosa - 80. Kacper Tabiś, 27. Mateusz Kamiński, 15. Konrad Kostrzycki, 21. Konrad Matuszewski - 9. Tomáš Mikinič (62, 7. Krzysztof Janus), 66. Miłosz Trojak (83, 38. Mateusz Gancarczyk), 14. Sebastian Bonecki (69, 24. Jakub Szrek), 10. Dawid Kort (69, 5. Rafał Niziołek), 94. Konrad Nowak - 28. Arkadiusz Piech.

żółta kartka: Skrzypczak.

sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Mecz bez udziału publiczności. 
---------------------------------------------------------------------------
 14 listopada 2020, 12:30 - Jastrzębie Zdrój (Stadion Miejski)
GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) 0-3 ŁKS Łódź
Antonio Domínguez 19, Tomasz Nawotka 76, Łukasz Sekulski 88 (k)

GKS 1962: 81. Mariusz Pawełek - 16. Dominik Kulawiak, 14. Kryspin Szcześniak, 2. Mateusz Bondarenko, 17. Dawid Witkowski - 10. Farid Ali, 30. Łukasz Zejdler (89, 29. Michał Rutkowski), 6. Lukáš Bielák (57, 20. Daniel Feruga), 21. Marek Mróz, 8. Kamil Jadach (74, 7. Patryk Skórecki) - 99. Daniel Rumin (74, 97. Dominik Sokół).

ŁKS: 99. Dawid Arndt - 8. Kamil Dankowski, 4. Carlos Moros Gracia, 2. Jan Sobociński, 3. Adrian Klimczak - 20. Pirulo (68, 6. Maciej Wolski), 10. Antonio Domínguez (81, 42. Dragoljub Srnić), 24. Jakub Tosik (68, 29. Maksymilian Rozwandowicz), 19. Michał Trąbka, 11. Tomasz Nawotka (77, 26. Przemysław Sajdak) - 9. Samu Corral (77, 22. Łukasz Sekulski).

żółte kartki: Szcześniak, Bielák, Pawełek, Mróz - Srnić.
czerwona kartka: Kryspin Szcześniak (86. minuta, GKS 1962, za drugą żółtą).

sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

Mecz bez udziału publiczności.
--------------------------------------------------------------------------- 
14 listopada 2020, 12:40 - Łódź (stadion Widzewa)
Widzew Łódź 2-0 Resovia
Patryk Mucha 64, Marcin Robak 82

Widzew: 1. Miłosz Mleczko - 23. Łukasz Kosakiewicz, 15. Krystian Nowak, 27. Daniel Tanżyna, 95. Patryk Stępiński - 77. Mateusz Michalski (80, 22. Dominik Kun), 30. Mateusz Możdżeń, 16. Bartłomiej Poczobut (80, 7. Henrik Ojamaa), 17. Robert Prochownik (87, 68. Karol Czubak) - 9. Marcin Robak (88, 18. Daniel Mąka), 70. Merveille Fundambu (63, 19. Patryk Mucha).

Resovia: 1. Wojciech Daniel - 23. Mateusz Geniec, 8. Konrad Domoń, 33. Sebastian Zalepa, 4. Rafał Mikulec - 30. Szymon Feret (46, 56. Cezary Demianiuk; 72, 16. Jarosław Czernysz), 13. Michał Kuczałek, 6. Bartłomiej Wasiluk (81, 10. Dawid Rogalski), 20. Grzegorz Płatek (77, 21. Maksymilian Hebel), 17. Radosław Adamski - 11. Przemysław Brychlik (71, 9. Karol Twardowski).

żółte kartki: Poczobut, Kosakiewicz - Feret, Wasiluk, Demianiuk.

sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

Mecz bez udziału publiczności.  
---------------------------------------------------------------------------
14 listopada 2020, 13:00 - Radom (stadion MOSiR)
Radomiak Radom 0-0 Zagłębie Sosnowiec

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski - 14. Damian Jakubik, 16. Mateusz Cichocki, 30. Mateusz Bodzioch, 3. Artur Bogusz - 9. Leândro (90, 18. Morimakan Diané), 11. Michał Kaput, 24. Athanasios Scheidt (46, 13. Karol Podliński), 25. Damian Gąska, 7. Miłosz Kozak (90, 4. Maciej Świdzikowski) - 19. Karol Angielski (66, 6. Adam Banasiak).

Zagłębie: 1. Kacper Chorążka - 16. Dawid Ryndak, 18. Lukáš Ďuriška, 26. Mateusz Grudziński, 94. Dawid Gojny - 8. Szymon Pawłowski, 6. João Oliveira, 14. Filip Karbowy (76, 9. Mateusz Szwed), 11. Patryk Mularczyk (74, 10. Martim Maia), 30. Patryk Małecki - 7. Gonçalo Gregório (84, 88. Olaf Nowak).

żółte kartki: Bogusz - João Oliveira, Pawłowski, Szwed.
czerwona kartka: Damian Jakubik (62. minuta, Radomiak, za brutalny faul).

sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

Mecz bez udziału publiczności.
---------------------------------------------------------------------------
14 listopada 2020, 18:00 - Kielce (Suzuki Arena)
Korona Kielce 1-0 Sandecja Nowy Sącz
Jacek Kiełb 17

Korona: 88. Marek Kozioł - 25. Grzegorz Szymusik, 4. Themistoklís Tzimópoulos, 71. Remigiusz Szywacz, 23. Kornel Kordas (74, 27. Rafał Grzelak) - 6. Jacek Podgórski, 55. Marcel Gąsior (84, 14. Hugo Díaz), 37. Iwo Kaczmarski (66, 8. Zvonimir Petrović), 19. Paweł Łysiak (74, 7. Mateusz Cetnarski), 10. Jacek Kiełb - 16. Wiktor Długosz (84, 29. Dawid Lisowski).

Sandecja: 31. Dawid Pietrzkiewicz - 9. Adrian Danek, 5. Dawid Szufryn, 28. Michal Piter-Bučko, 3. Daniel Dziwniel - 27. Damian Chmiel (69, 88. Paweł Mandrysz), 33. Bartłomiej Kasprzak, 16. Michał Walski, 8. Maciej Małkowski (62, 14. Rafael Victor), 19. Kamil Ogorzały - 20. Maciej Korzym (89, 90. Tomasz Boczek).

żółte kartki: Podgórski, Szymusik - Ogorzały, Szufryn.
czerwona kartka: Dawid Szufryn (86. minuta, Sandecja, za drugą żółtą).

sędziował: Wojciech Myć (Lublin).

Mecz bez udziału publiczności. 
---------------------------------------------------------------------------
15 listopada 2020, 12:40 - Legnica (Stadion Miejski)
Miedź Legnica 2-3 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Szymon Matuszek 62, Kamil Zapolnik 71 (k) - Kacper Śpiewak 60, Piotr Wlazło 65 (k), Martin Zeman 77

Miedź: 31. Jędrzej Grobelny - 23. Paweł Zieliński, 5. Marcin Biernat, 25. Nemanja Mijušković, 15. Dani Pinillos - 19. Paweł Tupaj (78, 10. Jakub Łukowski), 6. Szymon Matuszek, 13. Adrian Purzycki (69, 7. Marcin Garuch), 20. Damian Tront (88, 22. Joan Román), 21. David Panka (69, 70. Maciej Śliwa) - 18. Kamil Zapolnik.

Bruk-Bet Termalica: 99. Tomasz Loska - 13. Mateusz Grzybek, 19. Michal Bezpalec, 18. Piotr Wlazło, 23. Marcin Wasielewski - 8. Samuel Štefánik, 22. Michal Hubínek (46, 5. Vlastimir Jovanović), 16. Paweł Żyra, 10. Adam Radwański (61, 66. Martin Zeman) - 7. Roman Gergel (87, 11. Patrik Mišák), 9. Kacper Śpiewak (76, 17. Bartosz Snopczyński).

żółte kartki: Mijušković - Grzybek, Snopczyński, Wlazło.
czerwona kartka: Nemanja Mijušković (84. minuta, Miedź, za drugą żółtą).
---------------------------------------------------------------------------
15 listopada 2020, 16:00 - Łęczna (stadion Górnika)
Górnik Łęczna 1-1 GKS Tychy
Bartłomiej Kalinkowski 54 - Nemanja Nedić 58

Górnik: 33. Maciej Gostomski - 6. Paweł Sasin, 25. Paweł Baranowski, 2. Tomasz Midzierski, 3. Leândro - 17. Karol Struski, 26. Adrian Cierpka, 7. Tomasz Tymosiak, 23. Bartłomiej Kalinkowski (79, 19. Przemysław Banaszak), 9. Aron Stasiak (46, 22. Serhij Krykun) - 18. Bartosz Śpiączka (90, 28. Paweł Wojciechowski).

Tychy: 91. Konrad Jałocha - 24. Dominik Połap, 6. Nemanja Nedić, 30. Kamil Szymura, 23. Marcel Stefaniak - 14. Bartosz Biel, 4. Oskar Paprzycki, 15. Jan Biegański, 8. Łukasz Grzeszczyk, 13. Łukasz Moneta (72, 17. Sebastian Steblecki) - 32. Szymon Lewicki.

żółte kartki: Tymosiak, Midzierski - Połap.

sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).

Mecz bez udziału publiczności. 

sędziował: Paweł Malec (Łódź).

Mecz bez udziału publiczności.

W 90. minucie Kamil Zapolnik (Miedź) nie wykorzystał rzutu karnego (Tomasz Loska obronił).

MU, składy: 90minut.pl  







Poprzedni Następny

Mapa Strony